kobieta o naturalnie rudych wosach
© SolisImages/Fotolia.com

Jaki typ urody najlepiej prezentuje się w rudych włosach?

kobieta o naturalnie rudych wosach
© SolisImages/Fotolia.com

Modne ostatnio intensywne barwy w koloryzacji włosów to różowy, zielony a nawet szary. Jednak jeśli nie chcemy tak bardzo szokować wyglądem, a marzy nam się ekstrawagancka fryzura, miedziany lub pomarańczowy kolor świetnie się do tego nadają.

 

Komu pasują rude włosy? Bez względu na kolor oczu rude włosy pasują do ciepłych oliwkowych karnacji, doskonale wyglądają też przy alabastrowej skórze.

Rude włosy – dlaczego właśnie ten kolor?

Powszechne opinie o osobach rudych niestety nie są pochlebne i od wieków mocno tkwią w ludzkiej świadomości. Taki kolor włosów traktowany był jako wybryk natury, a jego właścicielom przypisywano nadprzyrodzone moce i złe cechy charakteru. W czasach Świętej Inkwizycji kobiety o rudych włosach najczęściej były posądzane o czary. Rudy ma na szczęście również dobre skojarzenia. Symbolizuje osobę namiętną, żywiołową, impulsywną i dynamiczną. Ognisty kolor włosów jest również utożsamiany z dużym potencjałem seksualnym. Osoby, które decydują się na rudy, często chcą przez to wyróżnić się z tłumu i podkreślić swoją indywidualność.

Rude włosy – zielone oczy i piegi

Wbrew opinii, że rudy kolor włosów dobrze komponuje się jedynie z jasną piegowatą cerą i zielonymi lub szarymi oczami, w tej barwie bardzo korzystnie wyglądają również osoby o ciemnej karnacji i brązowych lub piwnych oczach. Wszystko zależy od odcienia rudości. Dlatego jasne, złote miedzie najlepiej komponują się z urodą w ciepłej tonacji. O ciepłej tonacji można mówić wtedy, gdy żyłki na przegubach dłoni mają zielonkawy odcień. Osoby o chłodnym typie urody – czyli żyłkach fioletowych lub niebieskich, dobrze będą prezentowały się we włosach w kolorze głębokiej miedzi.

Rude włosy tylko przy nieskazitelnej cerze?

Wszelkiego rodzaju odcienie czerwieni czy pomarańczy bardzo uwydatniają wszystkie niedoskonałości skóry, takie jak popękane naczynka, trądzik, blizny czy znamiona. Dlatego przy jakichkolwiek problemach z cerą warto zastanowić się przed podjęciem decyzji o farbowaniu włosów na te kolory. Rudości doskonale zmiękczają ostre rysy twarzy i nieregularne proporcje twarzy. Nawet odcień zębów ma znaczenie w przypadku koloryzacji włosów, ponieważ rudy kolor włosów podkreśla zażółcenie kości, przez co kolor rudy na włosach wymaga nieskazitelnie białego uśmiechu.

Rude włosy – farbowanie i pielęgnacja

Rudy odcień szczególnie na jasnych włosach szybko blaknie, dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja preparatami przeznaczonymi do czerwieni i rudości zawierającymi wyciągi m. in. z hibiskusa i granatu. Należy pamiętać, że zniszczone i bardzo przesuszone włosy bardzo słabo absorbują rdzawe pigmenty, które dodatkowo podkreślają złą kondycję włosów, dlatego warto zadbać o czuprynę przed farbowaniem


Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51