kobieta z tatuażami
©Fxquadro/Fotolia.com

Jak zrobić tatuaż na włosach za pomocą naklejek i kolorowych sprejów do włosów?

kobieta z tatuażami
©Fxquadro/Fotolia.com

Tatuaże na włosy to kolorowe naklejki, którymi można ozdabiać także ciało. Oryginalny dodatek pozwala stworzyć modne fryzury, idealne na imprezę. Metaliczne tatuaże wyglądają jak spinka lub opaska. Tatuaż na włosach można wykonać także za pomocą kolorowych sprejów, które zmywają się, zazwyczaj po jednym umyciu głowy.

 

Trend tatuaży na włosach zapoczątkowała Kylie Jenner, siostra znanej celebrytki Kim Kardashian. Kobieta na jednej z sesji zdjęciowych ozdobiła swoje włosy złotym przedłużanym paskiem. Trend szybko rozprzestrzenił się w mediach społecznościowych i podbił serca wielu dziewczyn.

Tatuaż na włosy – co to jest?

Tatuaże na włosy nie różnią się niczym od zmywalnych, sztucznych tatuaży na ciało. Są to naklejki o różnych wzorach, np.: geometrycznych, orientalnych czy kształtów inspirowanych sztuką nowoczesną. Tatuaże na włosy dostępne są w różnych kolorach. Efektownie wyglądają te w odcieniach złota i srebra, które wyglądem przypominają połyskujące spinki i opaski na włosy.

Jak zrobić tatuaż na włosach?

Wykonując tatuaż na włosy, postępuje się tak samo jak w przypadku naklejek na ciało. Najlepszy efekt uzyska się, nakładając go na maksymalnie wygładzone i ciasto upięte kosmyki. Po nabyciu odrobiny wprawy można pokusić się na nałożenie tatuażu na rozpuszczone i proste włosy.

Przed nałożeniem naklejki ozdobnej należy delikatnie zwilżyć włosy, np. mokrą gąbką do nakładania podkładu. Po zdjęciu folii ochronnej, przykłada się tatuaż lepką częścią do włosów. Następnie namoczoną w wodzie gąbką zwilża się naklejkę, aby odbiła się na kosmykach. Po wyschnięciu włosów efekt można utrwalić lakierem.

https://www.youtube.com/watch?v=6LFWmhUtmL0

Jak usunąć tatuaż z włosów?

W większości przypadków, aby całkowicie pozbyć się tatuażu na włosach, wystarczy umyć je szamponem pielęgnacyjnym. Środki myjące zawarte w kosmetyku rozpuszczą klej, a woda wypłucze go z powierzchni kosmyków. Jeżeli na włosach zostały pozostałości tatuażu, można na te miejsca nałożyć, np. olej kokosowy i ponownie umyć czuprynę.

Sposób na tatuaż na włosy – kolorowe spreje i szablony

Tatuaż na włosach można wykonać także za pomocą kolorowych sprejów na włosy. Wystarczy przyłożyć odpowiedni szablon ze wzorami do kosmyków i spryskać je ulubionym kolorem. Gotowy szablon można kupić, np. przez Internet lub wykonać samemu z kartki bloku technicznego. Podobnie jak w przypadku naklejek tatuażowych, najlepszy efekt otrzyma się, nakładając kolor na wygładzone i proste włosy.

https://www.youtube.com/watch?v=rJgUmfu-upc

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13