kobieta z kokiem na głowie
©Guzel Studio/Fotolia

Koczek baletnicy. Jak uzyskać fryzurę?

kobieta z kokiem na głowie
©Guzel Studio/Fotolia

Koczek baletnicy jest prostym, eleganckim uczesaniem i nie wymaga dużo czasu. Jest jedną z najbardziej uniwersalnych fryzur, dlatego doskonale sprawdzi się na randce, na imprezie, czy własnym ślubie.

Koczek baletnicy z długich włosów krok po kroku

Istnieją dwa sposoby na wykonanie koczka baletnicy. Wszystko zależy od długości włosów.

 

I sposób

Pierwszy sposób nadaje się tylko do długich włosów. Na początku należy zrobić kucyk na czubku głowy, a potem skomponować kok zostawiając pojedyncze pasmo włosów. Po zrobieniu koka trzeba wykonać warkocz z tego pasma i okręcić fryzurę dookoła. Zbyt krótkie pasmo nie nada się, by opleść koczek. W takim wypadku możesz wpiąć we włosy warkocz syntetyczny, który znajdziesz w sklepach z akcesoriami do włosów.

 

II sposób

Drugi sposób jest łatwiejszy gdyż potrzebny jest do niego wypełniacz do koków, czyli obręcz wykonana z miękkiej gąbki. Należy przez nią przeciągnąć związane w kucyk włosy, a potem otoczyć pasmami w ten sposób, by zakryły gąbkę. Ta metoda doskonale sprawdza się u kobiet o średnich i cienkich włosach. Przy zakupie wypełniacza wybieraj te mniejsze, gdyż dają one bardziej naturalny efekt. Przy grubych i kręconych włosach najpierw je wyprostuj, a dopiero potem zrób z nich kucyk na czubku głowy. Następnie za pomocą specjalnego, cienkiego grzebyka natapiruj włosy i połóż wypełniacz za połową kucyka. Jeśli wystają pojedyncze końcówki możesz je schować pod spód gumki i najlepiej wywinąć w przeciwną stronę. Jeśli chcesz uzyskać lepszy efekt, umieść na przodzie koka błyszczącą spinkę bądź inną ozdobę. Na sam koniec fryzurę możesz utrwalić lakierem.

 

Więcej na temat włosy stylizacje włosów
Przeładuj

Klaudia El Dursi jest faworyzowana w "Top Model"? Jurorka show odpowiada na zarzuty internautów

zobacz 01:04