dziewczyna z długimi włosami
Pixabay/ AdinaVoicu/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Odżywianie i prostowanie, zabieg keratynowy na włosy

dziewczyna z długimi włosami
Pixabay/ AdinaVoicu/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Keratyna na włosy to terapia, która regeneruje strukturę włosa. Keratyna odbudowuje i wzmacnia włosy. Po zabiegu włosy są lśniące i gładkie. Dodatkowo zabieg keratynowy także prostuje włosy. Keratynowe prostowanie nazywane jest także prostowaniem brazylijskim (Brazilian Blow Out/ Brazilian Keratin Treatment «BKT»). Dzięki terapii keratynowej niesforne i puszące się włosy zostają wygładzone i wyprostowane.

Keratyna do włosów

W terapii keratynowej wykorzystana jest keratyna, czyli substancja, która jest składnikiem włosów, skóry i paznokci. Kuracja keratynowa polega na wprasowaniu (przy pomocy prostownicy) keratyny w strukturę włosa, tak aby uzupełnić wszelkie ubytki. W zabiegu keratynowym nie wykorzystuje się chemicznych preparatów, które mogłyby szkodliwie wpłynąć na strukturę włosa.

Prostowanie keratynowe, dla jakich włosów?

Zabieg można przeprowadzić na każdym rodzaju włosów. Szczególne wskazania to włosy rozjaśniane i zniszczone zabiegami kosmetycznymi. Keratyna wskazana jest także dla osób, które mają włosy skłonne do puszenia się oraz trudne do ułożenia.

Efekty prostowania keratynowego

Dzięki zabiegowi keratynowemu włosy są miękkie i wygładzone. Dodatkowo są znacznie prostsze i nie puszą się. Keratyna odżywia i ujarzmia włosy. Nadaje im naturalny połysk i przedłuża trwałość kolorów po farbowaniu. Efekt zabiegu keratynowego utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy. Trwałość efektu zależy od typu włosów. Grube i mocno skręcone włosy są mniej podatne na zabieg. Najlepsze efekty widać na włosach cienkich i puszących się.

Pielęgnacja włosów po zabiegu keratynowego prostowania włosów

Na trwałość zabiegu wpływ ma także pielęgnacja włosów po prostowaniu keratynowym. Nie należy używać szamponów na bazie soli (SLS), odżywek i masek z silikonem. Nie wskazane są także kosmetyki z alkoholem, które mogłyby wysuszać włosy. Zabieg keratynowy można powtarzać co 4-5 tygodni.

 

Po zabiegu prostowania keratynowego nie należy myć włosów przez 2-3 dni. Nie zaleca się także zginania włosów (wiązanie w kucyk, spinanie) ani korzystania z sauny i basenu. Po kuracji keratynowej nie powinno się farbować włosów przez ok. 2 tygodnie. Decydując się na zabieg koloryzacji włosów trzeba wcześniej uprzedzić fryzjera o wykonanej keratynie. Włosy należy obcinać po kuracji keratynowej, a nie przed jej wykonaniem.  


Więcej na temat włosy kosmetyki do włosów
Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44