Brązowe oczy
© iconogenic/Fotolia.com

Kolory włosów podkreślające brązowe oczy: blondy, brązy i bronde

Brązowe oczy
© iconogenic/Fotolia.com

Kolory włosów najpopularniejsze wśród kobiet z brązowymi oczami, to brąz i ciemny blond. Dobierając farbę należy kierować się zasadą, by kolor włosów podkreślał tęczówkę i pasował do odcienia cery twarzy – chłodnego bądź ciepłego.

 

Idealnym rozwiązaniem jest dopasowanie koloru włosów do oprawy oczu. Jeśli naturalnie jest ona ciemna, również kolor może być głębszy. Jasne i wątłe rzęsy i brwi trzeba pomalować, gdy kolor włosów jest od nich dużo ciemniejszy.

Kolory włosów dla brązowookich

Barwa tęczówki jest bardzo ważna w doborze koloru włosów. Brązowe oczy świetnie komponują się z brązowymi włosami – tak występują naturalnie. Pięknie wyglądają też brązowe oczy w zestawieniu z włosami blond. Trzeba jednak wybierać odcienie średnie i ciemne. Brązowy kolor tęczówki nie dyskwalifikuje też rudości, chociaż lepiej wybierać te farby, które mają brązowy odcień.

 

Znakomitym połączeniem są też blondy i brązy tworzące tzw. bronde. W zależności od odcienia cery kolor włosów może być bardziej blond lub bardziej brązowy. Kobiety o jasnych karnacjach korzystniej wyglądają w blondach, a te o ciemnej karnacji – w bronde z przewagą brązów. Kluczowe jest, by nie był identyczny jak kolor tęczówki. Powinien ją zamiast tego podkreślać. Kolor włosów dobiera się też do oprawy oczu i typu oraz odcienia cery twarzy.

Kolor włosów a typ cery

Bardzo ważny przy doborze koloru włosów jest odcień cery. Typ cery określa się na podstawie dominujących tonów – żółtych bądź różowych, a także tendencji do czerwienienia czy zasinień. Posiadaczki cery o chłodnym odcieniu powinny sięgać po farby chłodne, analogicznie osoby o ciepłym odcieniu. Brązowe oczy i jasna cera wspaniale wyglądają w blondach złamanych brązem. Natomiast śniada cera lepiej będzie wyglądała w towarzystwie ciemniejszych włosów.

 

Bardzo ciemne kolory uwydatniają niedoskonałości cery, dlatego lepiej zrezygnować z intensywnych czerni lub połączyć je z ciemnymi brązami.


Przeładuj

Jak Martyna z "Hotelu Paradise" radzi sobie z rozstaniem? Wiemy, czego nigdy nie wybaczy facetowi!

zobacz 01:37