kobieta w bikini i kapeluszu
Pixabay/bohemianbikini/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Dredy – zmień swoje uczesanie

kobieta w bikini i kapeluszu
Pixabay/bohemianbikini/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Dredy są modnym stylem uczesania i coraz chętniej nosi je wiele osób. To wymagająca fryzura, bo potrzebuje więcej pielęgnacji niż normalne włosy.

Jak samodzielnie wykonać dredy metodą szydełkową?

1. Przygotuj około 1 l wody, szydełko, wosk pszczeli, 1 łyżkę stołową octu i gumki do włosów.

2. Dredy najlepiej wychodzą na skręconych włosach. Jeśli chcesz otrzymać wymarzony efekt, na początku zrób w domu lekką trwałą bądź nie myj włosów przez około 7 dni przed planowanym zabiegiem i nie stosuj odżywek.

3. Do miski z litrem wody dodaj łyżkę octu, a następnie otrzymaną miksturą spłucz włosy. Dzięki niej usuniesz z nich wszelkie osady i zanieczyszczenia. Jeśli nie jesteś przekonana do mieszaniny, możesz umyć włosy szamponem.

4. Następnie wysusz włosy i oddziel z nich grube pasmo. Nie przesadzaj jednak, bo dredy korzystniej wyglądają gdy jest ich dużo.

5. Pasmo zacznij skręcać od nasady do samego dołu, po czym znowu przejdź do góry. Następnie natapiruj grzebieniem pasmo i znowu zacznij skręcać. Jeśli masz kręcone włosy, kosmyk będzie poplątany i uzyska skręconą postać. Jeśli twoje włosy są proste, musisz dłużej i mocniej je podtapirować.

6. Po natapirowaniu pasma, weź do rąk szydełko, które ukształtuje dred. Zacznij wciągać pojedyncze włosy i wystające kosmyki za pomocą szydełka, które jest bardziej precyzyjne od zwykłego grzebienia. Im cieńsze szydełko, tym lepsze.

7. Po dokładnym skręceniu pasma, nałóż na nie wosk pszczeli albo wosk do układania włosów. Sprawi on, że włosy będą usztywnione i nie będą się  rozwijać.

8. Następnie na końcówki dredów załóż gumki, które spowodują, że dredy nie rozwiną się. W trakcie ostatniego przeplatania, końcówkę zostaw zwiniętą, aby uzyskać zaokrąglone końce na dredach.

9. Do skręcenia tyłu włosów poproś kogoś znajomego.

10. Czynność skręcania, tapirowania i woskowania powtarzaj co jakiś czas, aby dredy wyglądały estetycznie i świeżo.

Jak pielęgnować dredy?

  • Pierwsze mycie dredów wykonaj dopiero po kilku dniach od powstania nowej fryzury.
  • Nie myj włosów częściej niż 3-4 razy w tygodniu. Ich częste mycie może spowodować, że dredy rozwiążą się i rozpadną. Nie stosuj preparatów, które zmiękczają  włosy i sprawiają, że lepiej się rozczesują.
  • Najlepiej używaj do mycia szarego mydła bądź szamponu z czarnej rzepy, pokrzywy czy rumiankowego, które wzmocnią strukturę włosa. Możesz też używać szamponów dla dzieci. Szczególną uwagę podczas mycia włosów, zwracaj na skórę głowy, ponieważ na niej osadza się martwy naskórek. Przy rozczesywaniu jest on usuwany, a dredów przecież nie możesz czesać.
  • Aby oczyścić skórę z zanieczyszczeń, masuj ją podczas mycia włosów. Po wszystkim spłucz i wyciskaj z każdego dreda nadmiar wody. Nie możesz kłaść się spać z mokrymi dredami, ale też nie susz ich. Dredy musisz co jakiś dokręcać, szczególnie na samym początku. Wtedy są jeszcze miękkie i muszą się zbić. Wciągaj wyciągnięte włoski, najlepiej po każdym umyciu za pomocą szydełka i skręcaj te wystające u nasady głowy.

 

Już dziś wykorzystaj kod promocyjny Media Markt i kup grę Minecraft dla początkujących z podręcznikiem przetrwania - krok po kroku.

Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47