kobieta z kręconymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Pięć kroków do pięknych loków – jak kręcić włosy na papiloty

kobieta z kręconymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Jeśli chcesz zakręcić włosy na papiloty, zastanów się najpierw, jaki efekt chcesz dzięki temu uzyskać. Jeżeli chcesz mieć dużo drobnych loczków, przygotuj sobie kilkanaście papilotów. Jeśli natomiast chcesz ułożyć z włosów duże fale, będziesz potrzebowała 4 lub 5 papilotów. Najlepiej wybierz papiloty z gąbki. Można je dokładnie zacisnąć, a przy rozkręcaniu nie wyrywają włosów z głowy.

Krok pierwszy: użyj pianki do włosów

Jeśli chcesz, żeby loki były bardziej trwałe i nie rozprostowały się po 2-3 godzinach, wetrzyj we włosy piankę do stylizacji fryzur.

Krok drugi: rozczesz włosy

Włosy z nałożoną na nie pianką rozczesz dokładnie grzebieniem lub gęstą szczotką.

Krok trzeci: dziel włosy na pasma i nawijaj na papiloty

Przy pomocy grzebienia dziel włosy na równe pasma. Pasma powinny być cienkie, jeśli chcesz mieć więcej, drobnych i mocno skręconych loków. Nawijanie na papiloty grubszych pasm sprawi, że włosy staną się tylko pofalowane, a nie pokręcone. Dokładnie skręcaj papiloty i zawijaj ich końcówki tak, żeby same się nie rozkręcały.

Krok czwarty: odczekaj

Ten krok wymaga trochę cierpliwości. Odczekaj przynajmniej 3-4 godziny i dopiero po tym czasie zdejmij papiloty.

Krok piąty: rozwijanie papilotów

Zacznij zdejmować z głowy papiloty. Rób to delikatnie i ostrożnie, żeby przez przypadek nie wyrywać włosów, które źle się zaplątały. Delikatnie roztrzep palcami włosy i podziel skręcone pasma. Fryzura gotowa!

 

Jeśli na papilotach zostały włosy, usuń je. W przeciwnym razie, kiedy będziesz ponownie używać papilotów, wyrwane włosy mogą zaplątać się w loki.

Chcesz kupić sobie nową lokówkę stożkową, która doskonale nakręci Twoje włosy? Wejdź na tę stronę i wykorzystaj kody rabatowe Avans.

Więcej na temat włosy stylizacje włosów Loki
Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48