Kobieta samodzielnie obcina swoje włosy
© fizkes/Fotolia.com

Jak samodzielnie pocieniować włosy?

Kobieta samodzielnie obcina swoje włosy
© fizkes/Fotolia.com

Wystopniowane włosy sprawiają wrażenie lżejszych, bardziej gęstych. Podcięcie końcówek to sposób na to, żeby włosy szybko odzyskały zdrowy wygląd. Do samodzielnego wystopniowania włosów będziesz potrzebować ostrych, najlepiej fryzjerskich, nożyczek, szczotki lub grzebienia i cienkiej gumki do włosów.

Krok 1: Umyj włosy i rozczesz je

Umyj włosy i dokładnie spłucz szampon i odżywkę, żeby nożyczki nie ślizgały się po włosach. Opuść głowę i rozczesz włosy grzebieniem lub szczotką, kierując się od karku w stronę podłogi.

Krok 2: Zwiąż włosy gumką

Zwiąż włosy gumką i przesuń ją na 1-5 cm od końcówek włosów. Odległość od końcówek zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli chcesz nieznacznie wystopniować włosy, przesuń gumkę bliżej końcówek. Jeżeli zależy ci na dużym wystopniowaniu, przesuń gumkę dalej od końcówek. Jeśli cieniujesz w ten sposób włosy po raz pierwszy, lepiej zacznij od niewielkich stopni i oceń efekt, zanim zdecydujesz się na bardziej radykalne cięcie.

Krok 3: Utnij włosy

Utnij włosy tuż przy gumce. Najlepiej użyj do tego fryzjerskich nożyczek. Dzięki temu końcówki włosów będą lepiej wyglądały. Zdejmij gumkę i roztrzep włosy.

Krok 4: Podziwiaj efekt cięcia

Rozczesz włosy tym razem z głową do góry. Kiedy włosy całkowicie wyschną, będziesz mogła ocenić, czy efekt cieniowania jest dla ciebie satysfakcjonujący. Jeśli uznasz, że potrzebujesz większych zmian, możesz wystopniować włosy z gumką przesuniętą dalej od końcówek.

Więcej na temat włosy stylizacje włosów
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05