Szczotki do włosów
© Africa Studio/Fotolia.com

Szczotki do włosów: drewniana czy plastikowa? Okrągła czy płaska?

Szczotki do włosów
© Africa Studio/Fotolia.com

Wybierając szczotkę musisz kierować się obecną kondycją włosów, stopniem ich łamliwości, tym jak układają się naturalnie i jak ty chcesz je układać. Szczotka drewniana będzie dobra do włosów łamliwych, a syntetyczna zakończona kuleczkami ograniczy wypadanie włosów. Za pomocą szczotki możesz też stylizować włosy – okrągłą uniesiesz je i zwiększysz objętość, płaską wyprostujesz.

 

Źle dobrana szczotka do włosów może z czasem znacznie pogorszyć kondycję włosów, negatywnie wpłynąć na ich wygląd i stan zdrowia.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem szczotki do włosów

  • Oceń stopień łamliwości swoich włosów, czy są mocne czy też podatne na uszkodzenia.
  • Weź pod uwagę to, jak naturalnie układają ci się włosy i jakiej są długości.
  • Zastanów się, czy szczotka ma ci służyć tylko do rozczesywania pasm, czy też chcesz je jednocześnie stylizować.
  • Oceń obecną kondycję swoich włosów, to czy są zniszczone albo pozbawione blasku.

Znając już typ swoich włosów, dobierz szczotkę, która najlepiej sobie z nimi poradzi.

Drewniana szczotka do włosów łamliwych

Drewniana szczotka do włosów z naturalnym włosiem zbiera najwięcej pozytywnych opinii. Szczotki z naturalnym włosiem (wykonanym na przykład ze szczeciny dzika czy borsuka) mogą przywrócić blask włosom i zwiększyć ich połysk, ponieważ przy czesaniu zamykają łuski włosa. Dodatkowo, szczotka o naturalnym włosiu w mniejszym stopniu podrażnia skórę głowy i włosy. Wybierz ją, jeśli twoje włosy są zniszczone, pozbawione blasku i łamliwe.

Szczotka syntetyczna z kuleczkami na końcach do wypadających włosów

Zwykła szczotka wykonana z tworzyw syntetycznych może podrażniać i uszkadzać włosy, zwłaszcza jeśli są bardzo splątane. Dlatego do włosia wykonanego ze sztucznych materiałów często doczepia się małe, okrągłe kuleczki. Dzięki tym okrągłym wypustkom, stracisz znacznie mniej włosów podczas rozczesywania. Jeśli borykasz się z problemem wypadających włosów, będzie to idealna szczotka dla ciebie.

Okrągła szczotka do stylizacji włosów bez objętości

Płaska szczotka do włosów dobrze sprawdza się przy rozczesywaniu, jeśli jednak zależy ci na podniesieniu i optycznym zwiekszeniu objętości włosów, wybierz szczotkę okrągłą. Przy suszeniu włosów czesz nią jednocześnie włosy od wewnętrznej strony, zaczynając od nasady i przesuwając w stronę końcówek. Jest to najlepsza szczotka dla osób o długich, ale oklapniętych włosach. Dobrze sprawdzi się też przy włosach krótkich, które trzeba unieść przy nasadzie.

Szczotka do prostowania włosów niesfornych

Szczotka o płaskiej podstawie i podwójnym włosiu z powodzeniem może zastąpić prostownicę. Podczas suszenia włosów suszarką, czesz włosy płaską szczotką od strony zewnętrznej, od nasady po same końce. Uzyskasz naturalny efekt prostych włosów, a dodatkowo fryzura stanie się bardziej podatna na układanie. Szczotka prostująca będzie idealna do niesfornych, puszących się włosów.

 

Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44