brunetka z lokami
©pavelkriuchkov/fotolia

Domowe preparaty z miodu i siemienia lnianego na utrwalanie loków

brunetka z lokami
©pavelkriuchkov/fotolia

Domowe sposoby na to, jak utrwalić loki, wygładzić pasma i zapobiec puszeniu się włosów nie zawierają chemicznych składników ani alkoholi szkodliwych dla włosów. Zaletą domowych preparatów utrwalających loki jest to, że są niedrogie i łatwe w przygotowaniu.

 

Kręcenie loków lokówką lub prostownicą, kosmetyki utrwalające fryzury takie jak lakiery czy pianki niszczą włosy. Powodują ich przesuszanie i łamanie. Domowe sposoby na utrwalenie loków nie zniszczą włosów i pozwolą utrzymać piękny wygląd fryzury nawet przez cały dzień.

Dwie metody na to jak utrwalić loki – przed i po kręceniu

Loki można utrwalić na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest nałożenie preparatu przed zakręceniem loków. Suche włosy rozczesujemy i spryskujemy przygotowanym preparatem, następnie kręcimy je dowolną techniką, np. na papiloty lub na opaskę. Drugi sposób na utrwalenie loków polega na nałożeniu preparatu na nakręcone już włosy. Po zdjęciu papilotów lub opaski spryskujemy włosy przygotowaną mieszanką. Nie należy przesadzać z ilością kosmetyku, ponieważ zbyt duża ilość preparatu może sklejać włosy.

Woda, miód i siemię lniane, czyli jak utrwalić loki w domu

Do najpopularniejszych domowych kosmetyków utrwalających skręt loków należą mieszanki z wody i miodu oraz wody i siemienia lnianego.

 

  • Kosmetyk utrwalający loki z wody i miodu. Do butelki z atomizerem należy wlać ⅓ szklanki ciepłej wody i dodać ⅓ łyżeczki miodu naturalnego. Butelkę szczelnie zakręcamy i kilkakrotnie wstrząsamy, aby składniki mogły się dokładnie wymieszać. Preparat rozpylamy trzymając butelkę w odległości ok. 30 cm od głowy. Spryskujemy gotowe już loki lub tylko te partie włosów, które mają zostać pokręcone, omijając nasadę włosów. Zbyt duża ilość kosmetyku może obciążyć włosy. Zaletą utrwalającej loki mieszanki z miodu i wody jest delikatny miodowy zapach i nawilżenie włosów.

 

  • Utrwalenie loków żelem z siemienia lnianego. Łyżkę siemienia lnianego wrzucamy do garnka i zalewamy ½ szklanki wody. Całość gotujemy na wolnym ogniu przez ok. 10-15 minut. Nasiona odcedzamy od naparu. Napar z nasion lnu będzie miał żelowatą konsystencję. Należy wymieszać go w proporcji 1:1 z wodą i przelać do butelki z atomizerem. Preparat rozpylamy trzymając butelkę w odległości ok. 30 cm od głowy. Kosmetyk z siemienia lnianego zapobiega puszeniu się włosów, wygładza i utrwala loki. Zaletą preparatu jest nawilżenie włosów oraz nadanie im naturalnego blasku. Aby nadać preparatowi zapach można do butelki z kosmetykiem dodać 1-2 krople dowolnego olejku eterycznego.

 

Więcej na temat włosy pielęgnacja włosów
Przeładuj

Daria Widawska o zarobkach w czasach pandemii! "Był czas zarabiania większych pieniędzy i nie odłożyliśmy"

zobacz 02:08