Włosy kręcone
© indiraswork/Fotolia.com

Ujarzmij burzę loków i podkreśl skręt!

Włosy kręcone
© indiraswork/Fotolia.com

Stylizację włosów kręconych warto poprzedzić dobrym strzyżeniem, aby zachować dynamiczną, lekką fryzurę, która będzie łatwo się układać.

 

Posiadaczki kręconych włosów świetnie wyglądają, gdy kosmyki okalają im twarz, dodając uroku. Jeśli fryzura pasuje do kształtu twarzy, efekt jest jeszcze lepszy.

Jak ostrzyc kręcone włosy

Dobre strzyżenie poziomami i sekcjami to podstawa łatwo układających się, dynamicznych fryzur z kręconych włosów, które wyglądają na swobodne i lekkie. Loków nie powinno się skracać, gdy są mokre i rozprostowane. Najlepiej obserwować, jak skręt zachowuje się po wysuszeniu i jak naturalnie zmienia długość. Włosy suszone bez suszarki skręcają się silniej niż pasma schnące pod strumieniem powietrza, nie można więc zbytnio ścinać ich z wierzchu.

Układanie włosów kręconych

Z naturalnie kręconymi włosami nie da się wygrać. Lepiej umiejętnie podkreślić ich skręt niż poświęcać mnóstwo czasu na prostowanie kosmyków, którego efekt zniknie z pierwszym podmuchem wiatru lub po deszczu. Do czesania przyda się grzebień z szerokimi ząbkami, który nie wyrywa włosów. Trzymając poszczególne pasma w dłoni, starannie rozczesuj końcówki – nie ma potrzeby robienia tego zbyt często. Układając loki, nie walcz z naturą włosów: skręt, jaki chcesz uzyskać, powinien być możliwie najbardziej zbliżony do charakteru twoich włosów.

Kosmetyki: czym podkreślać skręt włosów

Kręcone włosy często wyglądają na suche i bez połysku. Produkty myjące muszą dbać o nawilżenie kosmyków – można wybrać szampon do suchych włosów i myć głowę maksymalnie co drugi dzień, żeby zbytnio nie osłabić struktury włosa. Najlepiej sprawdzą się odżywki bez spłukiwania w spreju, nałożone na wilgotne włosy. Przydadzą się produkty przeciw puszeniu się czupryny, np. w piance, które warto równomiernie nanieść, ugniatając fale od dołu, bez przeczesywania ich palcami. Utrwaleniu skrętu sprzyja spryskanie włosów wodą i wgniecenie żelu poprawiającego wygląd loków.

Trendy fryzjerskie przy kręconych włosach

Lekki nieład i wrażenie niedopracowania na głowie są zawsze modne. Precyzyjne układanie włosów warto zarezerwować na specjalną okazję albo całkiem z niego zrezygnować. Fryzury złożone z romantycznych fal pięknie wyglądają podkreślone delikatnymi opaskami lub dekoracyjnymi spinkami, które dodatkowo przytrzymają niesforne pasma. Mocny skręt pasm, zwany afro bądź barankiem, można regularnie cieniować i podkreślać kosmetykami nabłyszczającymi i olejkami (np. arganowym, macadamia, olejkiem z awokado). Paniom o szczupłych twarzach będzie pasować lekko pofalowany bob, który nada ich rysom pełniejszy wyraz. Warto pamiętać, że kręcona grzywka nie wygląda dobrze i jest niemodna. Gdy ją wyprostujesz, odrobina wilgoci w powietrzu może prędko zrujnować fryzurę.


Przeładuj

Jak mieszka Agnieszka Kaczorowska? Pokój Emilki przepiękny, ale spójrzcie na sypialnię!

zobacz 01:31