rozwiane włosy
Pixabay/StockSnap/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Sposoby na przerzedzone włosy: masaż, kosmetyki i modelowanie

rozwiane włosy
Pixabay/StockSnap/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Przerzedzone włosy nie są estetycznym widokiem, a ponadto ciężko je ułożyć, szybko się przetłuszczają i są oklapnięte. Na szczęście są sposoby, aby nadać im objętości.

Kosmetyki na rzadkie włosy

Kosmetyki są najprostszym sposobem, który umożliwia uzyskanie większej objętości włosów. Stosuj specjalistyczne szampony na objętość włosów, maski oraz kremy bez spłukiwania. Dodatkowo używaj ampułek, które wzmacniają strukturę włosa. Zaopatrz się w kosmetyki ziołowe, zawierające np. skrzyp polny, brzozę, czy czarną rzepę, które spowodują uniesienie się włosów u nasady. Unikaj kosmetyków, które wygładzają włosy. Ich stosowanie powoduje, że stają się gładkie i tracą na objętości. Na umyte włosy nanieś odżywkę, najlepiej do spłukiwania, a następnie spłucz ją wodą. Przed umyciem możesz zastosować na włosy odżywczy olejek, np. arganowy, który nawilży włosy, a nie obciąży ich.

Masaż skóry głowy na porost włosów

Masaż skóry głowy poprawia ukrwienie i pobudza cebulki włosowe. Dzięki niemu włosy rosną szybciej i jest ich więcej. Masaż wykonuj delikatnie, lekko uciskając skórę głowy. Nie pocieraj cienkich włosów, aby ich nie uszkodzić. Skórę głowy masuj przed każdym umyciem włosów. Jeśli nie widzisz nadmiernego przetłuszczania się włosów masuj głowę nawet kilka razy dziennie.

Modelowanie włosów zwiększające objętość

Modelowanie włosów – doskonale sprawdza się prostownica bądź lokówka do podkręcenia włosów. Nie kręć wszystkich włosów tylko kilka pasm, a fryzura zwiększy objętość. Przed podkręceniem spryskaj włosy specjalnym płynem chroniającym przed zbyt wysoką temperaturą. Nie tapiruj rzadkich i cienkich włosów, gdyż jeszcze bardziej je zniszczysz. Możesz pasmo po paśmie utrwalić lakierem do włosów i lekko podsuszyć. Zauważysz, że objętość i trwałość włosów będzie identyczna jak po tapirowaniu. Do suszenia rzadkich włosów najlepiej sprawdzi się szeroka, okrągła szczotka z dużą ilością dziurek, które umożliwiają przelatywanie gorącego powietrza. Opuść głowę i w ten sposób modeluj włosy. Kiedy uniesiesz głowę, od razu zauważysz, że włosy zyskały na objętości.

Kolor na przerzedzone włosy

Przy rzadkich włosach świetnie sprawdzają się kolory od średnich brązów po jasny blond. Unikaj ciemnych i czarnych odcieni włosów, bo jasna skóra głowy za mocno z nimi kontrastuje i daje to niekorzystny efekt.

Doczepianie włosów

Nie doczepiaj włosów, gdyż każda technika doczepiania osłabia cebulki. A czasami zdarza się, że doczepione pasma wyrywają włosy przy skórze głowy.

 

W przypadku przerzedzonych włosów dbaj o nie regularnie. Pielęgnuj je kosmetykami, których głównym celem jest nadanie włosom objętości, zmień dietę i uzupełniaj ją właściwymi suplementami, które sprawią, że włosy szybko powrócą do dawnej formy. Kuracja włosów może trwać nawet kilka tygodni. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość, bo na efekty będzie trzeba poczekać. 

Przeładuj

Trendy na wiosnę 2020 w pigułce. Oto 5 największych hitów, które będziemy nosić tej wiosny

zobacz 01:14