Kobieta sama cieniuje grzywkę
Flickr/Christian Pichler/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Jak wycieniować włosy w domu? Instrukcja krok po kroku

Kobieta sama cieniuje grzywkę
Flickr/Christian Pichler/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Cieniowanie zmienia nudną fryzurę w uczesanie z charakterem, lecz to nie jedyna korzyść, która z niego płynie. Taki zabieg sprawia, że włosy lepiej się układają i nabierają lekkości oraz zdrowego wyglądu dzięki pozbyciu się zniszczonych końcówek. Żeby wycieniować włosy, wcale nie trzeba iść do fryzjera. Bardzo łatwo można regulować ich długość w domowych warunkach.

Jak się przygotować do samodzielnego cieniowania włosów?

Przed decyzją o rozpoczęciu samodzielnego cieniowania włosów musisz się zaopatrzyć w profesjonalne nożyczki fryzjerskie – choć to spory wydatek, nie można na nich oszczędzać, bo zwykłe nożyczki nie są na tyle ostre, by nadawały się do obcinania włosów. Miażdżą końcówki i powodują ich rozdwajanie.

 

Czego będziesz potrzebować?

  • odżywki do włosów bez spłukiwania i suszarki lub prostownicy,
  • grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach,
  • kilku gumek do włosów (3–5),
  • nożyczek fryzjerskich,
  • lustra.

Instruktaż samodzielnego cieniowania włosów

Krok 1: Umyj włosy, a potem wetrzyj w nie odżywkę bez spłukiwania i wysusz lub poczekaj aż wyschną. Jeśli zależy ci na czasie, możesz zamiast tego wyprostować suche włosy prostownicą.

 

Krok 2: Dokładnie rozczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach, a następnie zwiąż gumką na czubku głowy i wyczesz raz jeszcze.

 

Krok 3: Wygładź kucyk rękami, napręż go i ujmij przy końcu pomiędzy palcem wskazującym a środkowym, po czym obetnij nożyczkami końcówki, najlepiej na długość 1 cm. Jeśli potem okaże się to niewystarczające, zabieg możesz powtórzyć, ale warto zachować tę ostrożność, bo zbyt krótkie obcięcie jest już efektem nieodwracalnym.

 

Krok 4: Rozpuść włosy i rozczesz je, a następnie podziel za pomocą grzebienia na 3 do 5 poziomych części. Włosy w każdej z nich zwiąż od razu gumką, by nie mieszały się z innymi. Liczba kucyków jest zależna od tego, na jak bardzo subtelnych przejściach ci zależy. Im ich więcej, tym przejścia będą łagodniejsze i mniej widoczne.

 

Krok 5: Z kolejnymi kucykami postępuj jak w kroku 3., pamiętając, by przed podcięciem końcówek jeszcze raz wyczesać każdy związany kosmyk. Uwaga: nie rozpuszczaj od razu włosów, żeby nie utrudniać skracania kolejnych kucyków.

 

Krok 6: Rozpuść włosy i dokładnie je rozczesz, a następnie spójrz w lustro i przekonaj się, że wcale nie musisz iść do fryzjera, by zyskać efekt profesjonalnie wycieniowanych włosów.

 

Jeżeli szukasz szczotki prostującej, dzięki której ułożysz swoje cieniowane włosy, już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj Neonet kod rabatowy.

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43