kolorowe kucyki
©courtyardpix/Fotolia

Chalk hair – szybki efekt kolorowych włosów

kolorowe kucyki
©courtyardpix/Fotolia

Kreda do włosów jest idealnym pomysłem, by szybko i na krótko zmienić swój kolor włosów. Chalk hair mogą być w dowolnym kolorze, np. różowym, zielonym, niebieskim, fioletowym, żółtym. Kredy nie brudzą, nie niszczą włosów, nie rozdwajają końcówek i spłukują się po pierwszym umyciu włosów. Preparatu mogą używać blondynki, jak i brunetki.

Kreda do włosów – jak ją nakładać krok po kroku?

Kreda do włosów sprawdza się, jeśli chcesz zmienić kolor włosów na imprezę, czy spotkanie ze znajomymi. Za jej pomocą możesz pofarbować całe włosy lub tylko ich końcówki, a kolory preparatu możesz łączyć według własnej woli. Kredę do włosów mogą stosować blondynki, jak i brunetki, tym drugim zaleca się barwy rude, pomarańczowe, ciemne brązy, róże i fiolety. Kredę do włosów możesz kupić przez Internet. Cena waha się od 20 do 50 zł za całą paletę różnych kolorów.

Farbowanie włosów kredą krok po kroku

Zanim przystąpisz do nakładania kredy do włosów powinieneś zwilżyć włosy wodą, wtedy kolor będzie trwalszy i bardziej wyrazisty. Spryskaj włosy delikatnie wodą za pomocą rozpylacza, po czym opuszkami palców roztrzep delikatnie zmoczone włosy.

 

Kolejnym krokiem jest wydzielenie pasm włosów. Pamiętaj, by kosmyki nie były zbyt grube.

Zacznij nakładać kredę do włosów na wybrane pasmo. Preparat rozprowadzaj od góry włosa do dołu, do momentu aż wybrany kolor będzie intensywny.

 

Pofarbowane kosmyki włosów pozostaw do wyschnięcia. Proces możesz przyspieszyć używając suszarki. Jeśli chcesz wystylizować włosy możesz użyć prostownicy bądź lokówki.

 

Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Julia Wieniawa szczerze o swoich obawach związanych z "Tańcem z gwiazdami"? "To jest najgorsze..."

zobacz 01:01