Niebieskooka kobieta z rudymi włosami
Pixabay/PublicDomainPictures/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Dobierz właściwy kolor włosów do niebieskich oczu

Niebieskooka kobieta z rudymi włosami
Pixabay/PublicDomainPictures/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Niebieskookie kobiety powinny dobierać chłodne kolory farb do włosów, gdyż muszą one współgrać z odcieniem cery. Panie nie uzyskają wtedy zbyt dużego kontrastu pomiędzy barwą ciała, a włosów.

Dobór koloru włosów do typu urody

Odcień włosów powinien zgrywać się z kolorem oczu i typem karnacji, ale nie tylko. Przy wyborze koloru włosów warto zwrócić dodatkowo uwagę na naturalny odcień włosów, który definiuje nasz typ urody, dlatego warto dopasować kolor farby do typu urody. Są dwa rodzaje cery: ciepła i chłodna. Typ urody ciepłej charakteryzuje się ciemniejszymi brwiami i brązowymi oczami. Niebieskie oczy należą do chłodnego typu karnacji, gdzie cera jest delikatna z różowym pigmentem i nazywana jest porcelanową.

Jaki kolor włosów pasuje do oprawy niebieskich oczu?

  • Brwi – należy zwrócić uwagę na kolor brwi. Złe dopasowanie koloru farby i brwi może dać nienaturalny efekt, np. jasne odcienie blond nie pasują do ciemnych, wyrazistych brwi.
  • Kolor oczu – panie o niebieskim kolorze oczu dobrze będą prezentowały się w złotych, ciepłych barwach włosów. Kobiety o ciepłym typie cery i niebieskich oczach powinny unikać popielatych tonów i wybierać inne odcienie. Idealne będą miodowe i złociste, odcienie czerwieni i miedzi. Do twarzy im będzie w brązie – od jasnego, po średni. Kolor nie może być zbyt ciemny. Kiedy masz zimny rodzaj karnacji wybierz kolory beżowe, piaskowe i platynowe. Doskonale też wyglądają orzechowe brązy, rudość, wiśnia i odcienie kakao.
Vision Express promocje to świetna okazja, aby oprawki okularów, które będą pasować do niebieskich oczu.

Dopasowanie koloru włosów do garderoby

Jeśli zmieniasz kolor włosów zwróć uwagę na garderobę w swojej szafie i sprawdź w jakich odcieniach ubrań czujesz się lepiej, ciepłych czy zimnych. W nowym kolorze włosów musisz czuć się dobrze. Jeśli nie chcesz zbyt wielkich zmian, zrób sobie refleksy. Niebieskookie panie będą dobrze wyglądały w ciemnym i jasnym blondzie. Sprawdzą się również odcienie brązów. Brunetki o niebieskich oczach będą dobrze wyglądały z czerwonymi refleksami, przeplatanymi odcieniami pomarańczy i fioletów. 


Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08