Kobieta o rudych włosach
Pixabay/PublicDomainPictures/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Dobierz fryzurę do twarzy

Kobieta o rudych włosach
Pixabay/PublicDomainPictures/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Dobierz fryzurę do kształtu twarzy i poczuj się wyjątkowo ładnie, gdyż nie każdemu pasuje każde uczesanie włosów. Fryzura dobrana do urody podkreśla mocne strony twarzy i maskuje te słabsze, dlatego ważne jest dobranie właściwego strzyżenia. Dobieranie fryzur rozpocznij od rozpoznania kształtu swojej twarzy.

Jak poznać swój kształt twarzy?

Zanim podejmiesz się strzyżenia rozpoznaj swój kształt twarzy i sprawdź jakie cięcie włosów do ciebie pasuje. Zmierz:

  • długość twarzy pomiędzy kośćmi policzkowymi,
  • szerokość linii szczęki,
  • najszerszy punkt czoła,
  • wysokość twarzy od linii włosów do czubka głowy.

Jak określić kształt twarzy?

Jeśli masz problem z rozpoznaniem kształtu twarzy, stań przed lustrem i szminką obrysuj ją na tafli lustra. Otrzymaną formę porównaj z kształtami twarzy opisanymi poniżej.

 

1. Twarz owalna – jeśli długość naszej twarzy wynosi 1,5 jej szerokości to nasza twarz jest owalna. Jej kształt jest lekko podłużny z zaokrąglonymi policzkami. Czoło i szczęka są tej samej szerokości.

2. Twarz kwadratowa – czoło, kości policzkowe i linia szczęki mają zbliżoną długość.

3. Twarz okrągła – różnica pomiędzy szerokością a długością wynosi około 1-2 cm.

4. Twarz trójkątna – w tym wypadku czoło jest szerokie, a twarz zwęża się ku dołowi.

5. Twarz diamentowa – tutaj kości policzkowe są szerokie, a broda i czoło wąskie.

6. Twarz w kształcie gruszki – przy tej twarzy czoło jest wąskie, a broda szeroka.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

1. Twarz owalna – uważana jest przez stylistów za idealny kształt twarzy, bo pasuje do niego prawie każda fryzura, bez względu na jej długość. Unikaj fryzur, które zasłaniają dużą jej część.

2. Twarz kwadratowa – ostre rysy twarzy powinnaś wygładzić przy pomocy loków i fal. Korzystne są ukośne grzywki, a unikaj tych na prosto, gdyż mogą wyostrzyć mocne rysy twarzy.

3. Twarz okrągła – najbardziej rzuca się w oczy okrągły podbródek, dlatego fryzura powinna wydłużyć twarz. W tym wypadku sprawdzają się włosy długie z ukośną lub prostą grzywką. Przy krótkich włosach sprawdzą się fryzury natapirowane na czubku głowy lub ścięte na chłopczycę. Unikaj klasycznego boba, czyli jednolitego skracania włosów do długości brody.

4. Twarz trójkątna – najlepszym rozwiązaniem jest noszenie włosów o średniej długości, lekko pocieniowanych, które złagodzą mocne rysy twarzy. Niezbyt dobrze wyglądają długie włosy i wyraźny bob.

5. Twarz diamentowa – dobrze wygląda klasyczny bob bądź założenie włosów za uszy, co uwydatni kości policzkowe. Zbyt bujne, krótkie włosy wyglądają niezbyt dobrze przy tych rysach twarzy.

6. Twarz w kształcie gruszki – fryzury powinny sięgać maksymalnie do brody. Unikaj krótkiego strzyżenia i prostych grzywek, gdyż mogą one poszerzać twarz.

Więcej na temat włosy stylizacje włosów
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04