Grzebień wykonany z kamienia na porost włosów - hit czy kit?
© anetlanda/Adobe Stock

Grzebień jadeitowy zapobiega elektryzowaniu się włosów a także przyspiesza ich wzrost, poprzez pobudzanie krążenia skóry głowy. Według medycyny chińskiej akcesorium pozytywnie wpływa na cały organizm, ponieważ jego użytkowanie uspokaja i relaksuje.

 

Tuż po sukcesie jadeitowych wałeczków do masażu twarzy, na rynku kosmetycznym pojawił się grzebień do włosów wykonany z jadeitu. Minerał w wierzeniach starożytnych Chińczyków uznawany była na święty kamień, który wkładano zmarłym do grobu, aby zapobiec rozkładowi ciała i zapewnić ochronę osobie zmarłej.

Grzebień do włosów z jadeitu i kwarcu

Kamienne grzebienie do włosów wykonuje się głównie z jadeitu, ale na rynku kosmetycznym dostępne są również akcesoria z różowego kwarcu - uznawanego za kamień miłości. Uważa się, że jasnoróżowy minerał emituje silne wibracje radości, miłości, uzdrowienia oraz ciepła, dlatego jest on często wykorzystywany to produkowania biżuterii.

 

Grzebień jadeitowy jest twardy i dość ciężki. Klasyczne modele mają długość ok. 9 centymetrów i sprzedawane są razem z eleganckim aksamitnym etui.

Grzebień jadeitowy - jak działa?

Grzebień jadeitowy posiada grube kamienne i zaokrąglone ząbki, które nie drapią skóry głowy oraz nie podrażniają jej. Szeroki rozstaw dość masywnych ząbków kamiennego grzebienia, podczas czesania powodują delikatny masaż, który pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze i szybciej rosną. Grzebień jadeitowy doskonale sprawdza się do czesania gęstych loków. Akcesorium można również stosować jako uzupełnienie kuracji pielęgnacyjnych, np.: masek, odżywek, wcierek, żeby spotęgować ich działanie na włosy oraz skórę głowy.

 

Aby wykonać masaż głowy, wystarczy przyłożyć grzebień do skóry i wykonywać delikatne, koliste ruchy. Akcesorium można również przyłożyć do skroni bądź czoła, co zmniejszy zmęczenie i zrelaksuje.

Grzebień do włosów z jadeitu - gdzie kupić?

Grzebień do włosów z jadeitu to stosunkowo nowy gadżet na rynku kosmetycznym, ale można go kupić za pośrednictwem stron internetowych, które oferują oryginalne kosmetyki koreańskie. Cena grzebienia wynosi ok. 70-50 zł.