Kobieta z włosami o średniej długości
©Jag_cz/Fotolia

Okrągła twarz – fryzury, które sprawią, że będziesz wyglądała atrakcyjnie

Kobieta z włosami o średniej długości
©Jag_cz/Fotolia

Okrągła twarz charakteryzuje się pełnymi policzkami, zaokrągloną brodą oraz – często – niskim czołem. Z okrągłą twarzą można się po prostu urodzić lub nabrać pucołowatych policzków wraz z nadprogramowymi kilogramami. W obu przypadkach fryzura powinna sprawić, że twarz będzie optycznie wyszczuplona.

Fryzury, która pasują kobietom o okrągłej twarzy

Okrągła twarz wymaga fryzury ze skośną grzywką oraz/lub wystrzępionymi pasmami. Ważne, aby pasma włosów nie kończyły się na linii brody – najlepiej, żeby wystawały kilka centymetrów poza linię żuchwy. Fryzura u osób z okrągłą twarzą powinna być uniesiona u nasady.

Uczesania właściwe dla osób o okrągłych twarzach, to:

  • Lob, czyli długi bob ze skośną grzywką. Taką fryzurę nosi wiele gwiazd: Victoria Beckham, Kim Kardashian, Olivia Palermo, Jessica Alba.
  • Pixie – gładka fryzura na krótkich włosach. Na cięcie w stylu pixie zdecydowały się takie gwiazdy, jak: Emma Watson, Ginnifer Goodwin, Anne Hathaway, Michelle Williams.
  • Krótka fryzura z irokezem – fryzura dla odważnych pań. Wygolone boki i dłuższy wystrzępiony środek to styl, który kojarzony jest z rockowymi gwiazdami. Na fryzurę buntowniczki zdecydowały się m.in. Małgorzata Kożuchowska i Carey Mulligan.
  • Nastroszone cięcie – fryzura piętrząca się na czubku. Nastroszone pazurki sprawiają, że twarz nabiera proporcji, wygląda na bardziej wydłużoną. Do kobiet, które noszą takie fryzury zalicza się Ewa Szykulska (fryzura w wersji dłuższej) oraz Rihanna (fryzura w wersji krótszej).

 

Kobiety, które mają owalną twarz, powinny unikać: przedziałka na środku głowy, fryzur uwydatniających kości policzkowe, prostych grzywek, burzy loków. Okrągła twarz z dobrze wybraną fryzurą potrafi o kilka lat odmłodzić kobietę.


Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05