Rudowłosa kobieta
© marinasvetlova/Fotolia.com

5 fryzur odpowiednich dla rudych włosów

Rudowłosa kobieta
© marinasvetlova/Fotolia.com

Do rudych włosów pasują koki, kucyki oraz warkocze. Sprawdzą się również różnego typu upięcia z ozdobami oraz fale i loki. Żeby wyeksponować kolor włosów, obetnij je na chłopczycę lub boba.

 

Jeśli jesteś posiadaczką rudych włosów, możesz pozwolić sobie na wiele fryzur. Czy masz włosy naturalne, czy też farbowane, warto podkreślić tę unikatową barwę kosmyków. Rudości dodają energii oraz wyrazistości, ożywiają twarz i świetnie eksponują oczy. Możesz wykonać delikatne upięcia (np. koki, kucyki, warkocze) lub odważne cięcia (np. asymetryczna grzywka, bob, chłopczyca).

1. Koki

Koki optyczne wysmuklą twarz i ujarzmią niesforne kosmyki. Możesz zrobić elegancką wersję na wielkie wyjścia, np. koki na wypełniaczu są idealne na przyjęcia oraz do pracy. Wystarczy kupić w drogerii wypełniacz o pożądanym rozmiarze (kosztują kilka złotych), nałożyć na końcówki włosów i rolować do czubka głowy. Odstające kosmyki podepnij wsuwkami. Z kolei na spotkania ze znajomymi, na zakupy lub imprezę sprawdzi się niedbale związany koczek, który wykonasz ze złożonych na pół włosów. Koki możesz ozdobić warkoczykami z kosmyków włosów, kwiatami, klamrami oraz ozdobnymi wsuwkami.

2. Kucyki

Kucyki należą do najprostszych fryzur, które zrobisz w kilka minut. Możesz przygotować wysokie lub niskie upięcie, kucyk zakończy warkoczem, z zaczesanymi na obok albo pokręconymi włosami. Zamiast gumek użyj spinki, klamry lub wsuwek. Dobrze sprawdzą się też różnego typu opaski oraz sztuczne kwiaty. Możesz też natapirować włosy u nasady, by dodać im większej objętości. Końskie ogony są odpowiednie dla rudowłosych, zarówno na co dzień, jak i wielkie wyjścia.

3. Loki i fale

Zakręcone lub pofalowane kosmyki doskonale nadają się dla rudowłosych. Nadają fryzurze delikatny i klasyczny wygląd oraz pięknie podkreślają barwę kosmyków. Włosy możesz zakręcić lokówką, wałkami oraz papilotami. Im większa oś narzędzia, tym loki będą większe, bardziej faliste. Włosy najlepiej kręcić, gdy są umyte i lekko wilgotne. Na każdy lok rozpyl odrobinę lakieru, by skręt dłużej wytrzymał. Kosmyki delikatnie przeczesz palcami, a na głowę włóż opaskę lub zawiąż apaszkę.

4. Chłopczyce

Krótkie cięcie włosów na chłopczycę to fryzura tylko dla osób odważnych. Rudy kolor włosów wraz z ostrym cieniowaniem wyjątkowo rzucają się w oczy. Możesz wybrać różne warianty tej fryzury, np. delikatny irokez, paź, z przedziałkiem na bok lub z asymetryczną grzywką. Fryzura na chłopczycę jest elegancka i nadaje się dla osób o szczupłej, owalnej twarzy oraz delikatnych rysach. Krótko ścięte włosy warto tapirować, by nadać im większą objętość.

5. Boby

Bob to popularne cięcie, idealne dla półdługich fryzur. Charakteryzuje się tym, że kosmyki z przodu są dłuższe, niż te z tyłu, więc całość jest asymetryczna. Włosy są mocno wycieniowane, co nadaje im odważny wygląd. Bob świetnie sprawdzi się dla osób, które uwielbiają być zauważane i w centrum uwagi. Ten typ fryzury jest szczególnie polecany kobietom z prostymi włosami i owalną twarzą. Jeśli masz okrągły lub kwadratowy kształt twarzy, bob powinien być nieco dłuży, z kolei przy twarzy okrągłej włosy warto obciąć do linii żuchwy. 


 

Przeładuj

Grzegorz Hyży zniknął z sieci! Co się z nim dzieje? Tłumaczy Agnieszka Hyży!

zobacz 02:15