Młoda kobieta z prostymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Fryzury na wigilię – jakie uczesanie z półdługich włosów?

Młoda kobieta z prostymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Z półdługich włosów można uzyskać różnorodne fryzury na wigilię. W ten dzień powinnaś czuć się wyjątkowo i przyciągać uwagę najbliższych. Loki, fale, czy naturalnie proste włosy to niektóre ze świątecznych propozycji.

Fryzury na wigilię – propozycje z półdługich włosów

Fryzury na wigilię z półdługich włosów powinny wyglądać naturalnie, estetycznie, a przede wszystkim przyciągać uwagę innych osób.

 

1) Włosy proste – naturalnie proste włosy idealnie nadają się na wigilijny wieczór. Do ich wykonania potrzebna będzie prostownica. Przed wyprostowaniem włosów należy spryskać je płynem ochraniającym je przed wysoką temperaturą. Następnie włosy podziel na kilka pasm i każde wyprostuj. Na koniec za pomocą grzebyka z gęstymi ząbkami natapiruj włosy u nasady.

 

2) Naturalne fale – jeśli chcesz uzyskać fale nałóż na włosy piankę i odczekaj kilka minut aż wyschnie. Następnie podziel włosy na pasma, a każde z nich nawiń na wałki. W takiej postaci trzymaj je przez 2-3 godziny. Po tym czasie zdejmij wałki. Kolejno opuszkami palców roztrzep je i spryskaj lakierem.

 

3) Gęste loki – gęste loki uzyskasz, jeśli zastosujesz do tego cienką lokówkę. Przed jej użyciem spryskaj włosy płynem, który ochroni je przed nadmierną temperaturą. Następnie każde z cienkich pasm włosów nawiń na lokówkę. Otrzymane loki utrwal mocnym lakierem do włosów.

 

4) Upięcie z tyłu głowy – by uzyskać ciekawe upięcie na wigilijny wieczór włosy podziel na dwie części i zwiąż je w dwa supełki. Następnie do ręki weź końcówki włosów i popodpinaj je wsuwkami. Jeśli chcesz uzyskać ciekawszy efekt, we fryzurę wepnij spinkę bądź kwiatka.

 

5) Faliste końcówki – by uzyskać szybko faliste końcówki zwiąż włosy w wysoki kucyk i podziel go na dwie części. Każdą część z osobna zakręć na lokówkę, po czym rozpuść wszystkie pasma. Opuszkami palców roztrzep włosy. By dodać fryzurze większej elegancji, w bok głowy wepnij kwiat bądź błyszczącą spinkę.


Więcej na temat stylizacje fryzury
Przeładuj

Mikołaj i Sylwia wystąpią w "Tańcu z Gwiazdami"? Mają jeden warunek!

zobacz 01:36