Image by LifetimeStock.com

Fryzury świąteczne z długich włosów – zrób je w kilka minut!

Image by LifetimeStock.com

Fryzury na wigilię powinny przyciągać uwagę i być proste w wykonaniu. Wigilia to szczególny wieczór, podczas którego należy wyglądać elegancko i tak się czuć.

Fryzury na wigilię – jak się uczesać na święta?

Fryzury na wigilię powinny pasować do świątecznego makijażu, stroju, a przede wszystkim do kształtu twarzy. Jest kilka typów fryzur, które możesz zrobić na tę okazję.

 

1) Klasyczne loki – by uzyskać klasyczne loki, umyj włosy, wysusz i nałóż na nie piankę. Następnie podziel włosy na kilka pasm i każde zawiń na papiloty. Najlepiej jak papiloty będziesz trzymać na głowie kilka godzin. Po tym czasie zdejmij papiloty, a uzyskane loki delikatnie roztrzep palcami. Całość spryskaj lakierem.

 

2) Warkocz na boku głowy – warkocz na boku głowy jest modny od kilku sezonów. By go zrobić zrób przedziałek na boku głowy, a włosy przerzuć na lewą bądź prawą stronę. Zwiąż je w kucyk i zacznij pleść warkocz, pamiętając by pasma mocno ściskać do siebie. Pod koniec warkocz zwiąż gumką bądź małą wstążeczką, która podkreśli fryzurę.

 

3) Kok kok nadaje się na każdą okazję, dlatego warto zrobić go na wigilijny wieczór. Na początku zrób kucyk na głowie, najwyżej jak się da, a następnie na 2/3 długości kucyka umieść wypełniacz do koka i wywiń go w drugą stronę. Na koniec fryzurę spryskaj lakierem do włosów.

 

4) Naturalnie proste – proste włosy pasują na każdą uroczystość. By uzyskać taką fryzurę powinnaś użyć prostownicy i zagrzać ją do temperatury 180 stopni. Przed wyprostowaniem włosów spryskaj je płynem ochraniającym przed wysokimi temperaturami. Następnie podziel je na kilka pasm i zacznij prostować. Na koniec natapiruj górę włosów grzebykiem z gęstymi ząbkami.

 

5) Podkręcone końcówki – podkręcone końcówki wyglądają naturalnie i estetycznie. Przed ich wykonaniem utrwal włosy pianką, a następnie odczekaj kilka minut do jej wyschnięcia. Następnie podziel włosy na kilka pasm i za pomocą prostownicy lub lokówki podkręcaj same końcówki włosów. Kolejno opuszkami palców roztrzep je i całość utrwal lakierem do włosów. 


Więcej na temat stylizacje fryzury
Przeładuj

Klaudia El Dursi jest faworyzowana w "Top Model"? Jurorka show odpowiada na zarzuty internautów

zobacz 01:04