Szatynka z kręconymi długimi włosami
Pixabay/jdwestcott/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

5 kroków do wykonania loków

Szatynka z kręconymi długimi włosami
Pixabay/jdwestcott/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Loki są niepowtarzalną fryzurą do każdej stylizacji. Nie potrzebujesz już lokówki aby je wykonać. Wystarczy prostownica, dzięki której uzyskasz zachwycający efekt.

 

Jak wykonać loki prostownicą krok po kroku?

 

1. Na początku spryskaj włosy płynem do stylizacji, który ochrania je przed wysoką temperaturą. Potem nałóż na nie piankę, która jest niezbędnym kosmetykiem do wykonywania loków. Nie stosuj jej zbyt dużo, aby uniknąć sztywnych włosów.

2. Po chwili włącz prostownicę i nagrzej ją do 200 stopni.

3. Następnie na środku głowy zrób przedziałek, a później podziel włosy na 4 równe części. Zostaw jedną część włosów, a resztę zepnij spinką.

4. Kiedy prostownica osiągnie temperaturę 200 stopni zacznij wykonywać loki. Zaciśnij prostownicę na środku pasma i zwijaj kosmyk mniej więcej do wysokości ucha.

5. Kolejno nawiń końcówki włosów na prostownicę i przytrzymaj chwilę. Podczas robienia loków zmieniaj pozycję prostownicy, a otrzymasz najlepszy efekt. Tak samo postępuj z pozostałymi partiami włosów.

6. Na sam koniec okręć prostownicą pasma przy twarzy i ułóż loki palcami.

 

W tworzeniu loków prostownica sprawdza się tak samo dobrze jak lokówka. Im cieńsza prostownica tym lepiej, bo łatwiej jest wykonać loki i są one bardziej precyzyjne. Jeśli chcesz dłużej utrzymać loki, spryskaj je lakierem, który utrwali fryzurę. 

Więcej na temat włosy stylizacje włosów
Przeładuj

W niedzielę wybierzemy też pierwszą damę! Kim są i czym zajmują się żony kandydatów na prezydenta?

zobacz 03:19