Kobieta z długimi gładkimi włosami
Flickr/Betsy Jons/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Doczepiane włosy techniką keratynową – przebieg, pielęgnacja, wady i zalety

Kobieta z długimi gładkimi włosami
Flickr/Betsy Jons/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Doczepiane włosy metodą keratynową mogą przetrwać nawet pół roku! Metoda keratynowa to przedłużanie włosów na ciepło. Dwa podstawowe składniki potrzebne przy tej technice to pasma włosów (najlepiej naturalne) oraz keratyna. Doczepianie włosów metodą keratynową kosztuje od 600 do 900 złotych.

Co to jest keratyna?

Keratyna to białko, z którego zbudowane są włosy. Proteina nałożona zewnętrznie regeneruje uszkodzone włosy oraz zwiększa ich objętość. Keratyna sprawia również, że pasma stają się bardziej wygładzone.

Doczepiane włosy metodą keratynową – opis techniki

Doczepianie włosów polega na łączeniu włosów z pasmami blisko skóry głowy w temperaturze 170°C (prostownica działa przy około 200°C). Włosy łączy się klejem nagrzewanym w pistolecie (najlepiej sprawdza się hipoalergiczny wosk), przy użyciu zgrzewarki bądź przez zagęszczenie pasemkami, które na końcu mają łuskę keratynową. Zgrzewy keratynowe usuwa się przy użyciu płynu-removera, bez szkody dla włosów naturalnych. Przy kolejnym doczepianiu włosów, często konieczne jest dokupienie nowych pasemek.

Pielęgnacja włosów po keratynowym doczepianiu pasm

Aby zabieg był trwały, konieczne jest używanie odżywek z keratyną oraz niestosowanie kosmetyków, zawierających silikon i alkohol. Pielęgnacja doczepianych włosów polega też na myciu ich szamponem bez soli.

Plusy doczepianych włosów metodą keratynową

Zdarza się często, że doczepiane włosy dodatkowo dociążają fryzurę. W przypadku metody keratynowej takiego ryzyko nie ma, ponieważ białko wpływa korzystnie na zniszczone włosy. Na doczepianie włosów tą techniką mogą pozwolić sobie osoby uczulone na nikiel. Kolejną korzyścią keratynowego doczepiania włosów jest o wiele mniejsza (niż w przypadku innych metod przedłużania włosów) widoczność miejsc łączenia. Bez problemu można wykonać upięcie do góry i nie martwić się o odróżnianie się doczepionych włosów. Nie ma też ryzyka zsunięcia się przyczepionych pasm. Doczepiane włosy mogą mieć dowolną grubość. Włosy cienkie i suche stają się nie tylko dłuższe, ale też gęstsze.

Minusy doczepianych włosów metodą keratynową

Przy doczepianiu włosów bardzo istotne są dwie kwestie, o które musisz zadbać: dobry fryzjer i naturalne pasma włosów. Osoby poddające się tej metodzie często skarżą się na sklejanie się zgrzewów, łączenie pasemek i ogromne trudności przy ich ściąganiu. Wszystko to spowodowane jest zakupem przez wielu fryzjerów najtańszych, a nie najlepszych produktów oraz – nierzadko – brakiem kompetencji i doświadczenia. Na doczepiane włosy nie mogą pozwolić sobie osoby łysiejące, w trakcie chemioterapii, kobiety w ciąży oraz ludzie, u których na skutek poważnej choroby włosy stały się bardzo osłabione. W przypadku włosów gęstych i grubych efekt będzie mniej spektakularny.

Przeładuj

Sylwia i Jan zostali rodzicami! Sylwia Bomba zdradza, jaką są parą! Te słowa wzruszają do łez

zobacz 01:50