Długie włosy kobiety
Pixabay/Unsplash/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Pielęgnacja doczepianych włosów

Długie włosy kobiety
Pixabay/Unsplash/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Doczepiane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji by wyglądały świeżo i estetycznie. Ochrona doczepianych kosmyków znacznie się różni od zabiegów wykonywanych przy naturalnych włosach.

Jak pielęgnować doczepiane włosy?

1. Przed umyciem doczepianych włosów rozczesz je szczotką z naturalnego włosia lub grzebieniem o grubych rzadkich zębach. Zawsze szczotkuj włosy ruchem do dołu i nie szarp ich.

2. Podczas mycia, namocz włosy w ciepłej wodzie, najlepiej pod prysznicem w pozycji stojącej. Unikaj mycia włosów z głową spuszczoną do dołu. Następnie nałóż na nie delikatny, zapobiegający plątaniu się włosów szampon i wmasuj go w skórę głowy. Kosmetyk rozprowadzaj od nasady po końcówki, w przeciwnym razie możesz je poplątać, a to utrudni ich rozczesywanie.

3. Na umyte włosy zastosuj odżywkę (najlepiej bez spłukiwania) nakładając ją kilka cm od nasady włosów i pomijając ich łączenia. Gęstą odżywką pokryj całą długość włosów, aby dokładnie nawilżyć je. Jeśli specyfik wymaga spłukania, zrób to chłodną wodą, która wygładzi włosy i nada im połysk.

4. Po umyciu rozczesz włosy za pomocą szczotki z naturalnego włosia, która delikatniej traktuje kosmyki i nie filcuje ich. Podczas tej czynności nie szarp włosów tylko wykonuj delikatne ruchy.

5. Na końcówki wilgotnych włosów nałóż kroplę jedwabiu, który zmiękczy włosy i nada im blasku.

6. Nie kładź się spać z mokrymi włosami, aby ich nie poplątać. Najlepiej spleć je w warkocz lub zwiąż w kucyk i pozwól im wyschnąć naturalnie.

7. Przed zastosowaniem suszarki bądź prostownicy spryskaj włosy specjalnym płynem, który zapewni kosmykom ochronę przed wysoką temperaturą.

8. Jeśli chcesz wysuszyć włosy zrób to zaraz po ich umyciu, by uniknąć utraty substancji (keratyny), która łączy naturalne włosy ze sztucznymi. Podczas suszenia nie używaj maksymalnego strumienia powietrza, gdyż wysoka temperatura może spowodować rozpuszczenie się zgrzewów. Suszarkę powinnaś trzymać 30 cm od głowy. Jeśli nie będziesz tego przestrzegać, narazisz włosy na gorącą temperaturę i doprowadzisz do ich przesuszenia. Unikaj także prostownic, których działanie podobne jest do suszarki.

9. Stosuj kosmetyki nawilżające, wygładzające i ułatwiające rozczesywanie włosów. Są to preparaty na bazie olejków nawilżających, silikonu i jedwabiu. Unikaj szamponów przeciwłupieżowych, lakierów do włosów i specyfików zawierających alkohol.

10. Nie tapiruj doczepianych włosów.

11. Podczas wizyty na basenie nałóż na głowę czepek silikonowy, który ochroni doczepione włosy przed nadmiarem wody. Chlor i słona woda powodują plątanie i matowienie się włosów.

 

Pamiętaj, że doczepiane włosy szybko się przesuszają, dlatego musisz poświęcić im wiele czasu. Kiedy doczepiane włosy wykonane są ze sztucznego włosia, nie stosuj na nich żadnych chemicznych zabiegów, takich jak: trwała ondulacja czy farbowanie włosów.

Przeładuj

Patrycja Markowska strajkowała w ważnej sprawie! "Gubimy się!"

zobacz 02:40