Zmywanie henny z włosów
© W. Heiber Fotostudio/Fotolia.com

Domowe sposoby na pozbycie się z włosów niechcianej henny. Jak usunąć barwnik nie szkodząc włosom?

Zmywanie henny z włosów
© W. Heiber Fotostudio/Fotolia.com

Istnieje kilka metod na wypłukanie henny, na przykład wykonanie maski z oliwy z oliwek lub miodu w połączeniu z rumiankiem i sokiem z cytryny. Skuteczną metodą jest również mycie włosów szamponem przeciwłupieżowym.

Maska z oliwy z oliwek

Jedną z najskuteczniejszych metod pozwalających na pozbycie się z włosów niechcianej farby typu henna jest użycie olejów, a zwłaszcza oliwy z oliwek, która bardzo dobrze ściąga kolor. Można ją mieszać z innymi olejami, na przykład z olejem arganowym czy kokosowym. Oliwa z oliwek dodatkowo działa odżywczo na strukturę włosa. Zmycie henny z włosów przy pomocy maski wykonanej z oliwy z oliwek sprawdza się, jeśli od nałożenia henny nie upłynęło więcej niż 24-48 godzin. Dużą ilość oliwy z oliwek należy nałożyć na włosy i zawinąć ręcznikiem. Maskę najlepiej trzymać na włosach przez całą noc, a przynajmniej kilka godzin. Następnie maskę dokładnie się zmywa, myjąc włosy kilka razy szamponem.

Maska z miodu

Henna w wyniku mycia włosów stopniowo blaknie, aż po kilku tygodniach naturalnie usuwa się z włosów. Aby przyspieszyć proces wypłukiwania henny, można zastosować mieszankę przygotowaną z miodu i naparu z rumianku, która w sposób naturalny rozjaśnia włosy. Ponadto warto dodać sok z cytryny, gdyż odpowiada on za blaknięcie koloru. Innym sposobem na zmycie henny jest maska miodowa z dodatkiem cynamonu lub wody utlenionej. Dodatkowym działaniem tak przygotowanej maski jest odżywienie włosów. Metoda ta ma jedną wadę – efekty miodowej maski są zauważalne po około dwóch, a nawet czterech tygodniach stosowania.

Zmycie henny za pomocą sody oczyszczonej

Soda oczyszczona skutecznie wypłukuje z włosa barwniki, które pochodzą z henny. Ponadto przyczynia się do oczyszczenia włosów z wszelkich pozostałości po używanych kosmetykach. Do zmycia henny jest potrzebna łyżka sody oczyszczonej oraz tradycyjna porcja delikatnego szamponu, na przykład Bambino dla dzieci.

 

Jak wykonać ten zabieg?

  • Mieszanką sody i szamponu starannie umyj włosy.
  • Po umyciu mieszankę dokładnie spłucz.
  • Po usunięciu szamponu z sodą włosy spłucz wodą z dodatkiem niewielkiej ilości octu jabłkowego bądź cytrynowego. Możesz użyć również soku z cytryny – 1 łyżka na litr wody.

Szampon przeciwłupieżowy

Metodą, która nie wymaga przygotowywania żadnych specjalnych masek i mieszanek jest mycie włosów przy użyciu szamponu przeciwłupieżowego, który stopniowo wypłukuje farbę z włosa. Po około czwartym myciu włosów widoczny jest efekt w postaci znaczniej mniej intensywnego koloru. Szampony przeciwłupieżowe mogą jednak doprowadzić do nadmiernego przesuszenia włosów. Z tego powodu w trakcie stosowania tego rodzaju kuracji należy, przynajmniej co drugi dzień, nawilżać włosy za pomocą odżywek lub masek dostępnych w drogeriach i sklepach fryzjerskich. 


Więcej na temat włosy stylizacje włosów
Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49