pani, która się zastanawia
Image by LifetimeStock.com

Jak poradzić sobie z nieudanym farbowaniem? Domowe sposoby na dekoloryzacje

pani, która się zastanawia
Image by LifetimeStock.com

Przy nieudanych zabiegach koloryzacyjnych można udać się do fryzjera na tzw. ściąganie koloru. Jeśli od farbowania włosów nie minęło dużo czasu, wypróbuj domowe sposoby na zmycie farby: sodę oczyszczoną, proszek do prania, olej i miód.

 

Najlepsze domowe sposoby na zmycie farby - intensywna dekoloryzacja

 

Soda oczyszczona wypłukuje kolor z włosów

Soda oczyszczona – wymieszaj sodę oczyszczoną z proszkiem do pieczenia. Kilka razy umyj tą mieszanką włosy. Możesz też dodać oba proszki do szamponu przeciwłupieżowego, który ma silne działanie oczyszczające. Po zabiegu przepłucz włosy sokiem cytrynowym lub octem jabłkowym.

 

Mocna dekoloryzacja proszkiem do prania

Proszek do prania – dzięki niemu zafarbowanym na czarno włosom można przywrócić odcień ciemnego blondu w ciągu 5 myć (a może raczej prań). Nie musisz używać specjalnych proszków z dodatkiem wybielaczy. Użyj zwykłego proszku do prania – pomocz włosy i dodawaj po jednej łyżce stołowej proszku. Uważaj, żeby nie dostał się do uszu, oczu czy ust. Nasada włosów może się odbarwić szybciej niż końce. Weź pod uwagę fakt, że ten sposób jest bardzo skuteczny, ale i bardzo szkodliwy dla włosów.

 

Delikatne sposoby na zmycie farby z włosów

 

Olej kokosowy delikatnie wypłucze farbę

Olej – olej poprawi kondycję włosa i pomoże zmyć farbę. Przed zastosowaniem tego sposobu należy umyć dokładnie włosy. Podgrzej odrobinę olejku kokosowego, serwując mu kąpiel wodną (w taki sam sposób, w jaki rozpuszcza się czekoladę – nalej do garnka wodę i wstaw do niej miskę z olejem). Olej musi być gorący, ale nie do tego stopnia, by parzyć. Następnie pozostaw go dosłownie na minutę do ostygnięcia. Jeśli włosy zdążyły przeschnąć, zmocz je ponownie. Nałóż olej na włosy, pozostaw na godzinę. Następnie umyj.

 

Miód z wodą utlenioną rozjaśni włosy

Miód z wodą utlenioną – wymieszaj miód z wodą utlenioną, by uzyskać konsystencję maski. Nałóż na włosy i pozostaw na pięć godzin. Następnie umyj szamponem. Miód ma dość łagodne działanie, więc efekty zobaczysz dopiero po kilkukrotnym zastosowaniu maski. Rezultat też nie będzie bardzo wyraźny, włosy będą wyglądały bardziej jak muśnięte słońcem. Przy okazji dobrze je nawilżysz, ponieważ miód ma bardzo odżywcze działanie.

 

Pasta z witaminą C zdejmie ciemną farbę z włosów

Pasta z witaminy C – jeśli zafarbowałaś włosy na ciemniejszy kolor, używając farby, która nie jest trwała, tylko zmywa się po np. 28 myciach, wykorzystaj zawartość apteczki. Pokrusz tabletki witaminy C i wymieszaj z odrobiną wody. Nałóż pastę na włosy na godzinę, po czym umyj włosy. Nie musisz farbować włosów ponownie. Pasta nie jest szkodliwa dla włosów. Pamiętaj jednak, że zadziała tylko w ciągu pierwszych kilku dni od farbowania.

 

Chlor wywabia kolor

Jeśli jesteś fanką pływania, a jednocześnie nie możesz już patrzeć na kolor swoich włosów, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Pływanie w basenie z chlorowaną wodą stopniowo wywabi kolor – efekt będzie subtelny, ale przy regularnym uczęszczaniu na pływalnię na pewno go zauważysz.

 

Jak zrobić dekoloryzacje w domu?

 

Jeśli domowe sposoby na zmywanie farby zawiodą, z pomocą przyjdzie dekoloryzator, który ściąga kolor. Jest delikatniejszy niż zwykły rozjaśniacz, po którym włosy mogą być bardzo przesuszone.

Dekoloryzatorów nie należy nakładać na odrosty, ponieważ nie powinny dotykać skóry głowy. Jeśli jednak nie do końca ufasz swoim możliwościom, lepiej oddaj włosy w dobre ręce – profesjonalnego fryzjera.

 

Szukasz kosmetyków, dzięki którym przeprowadzisz domową dekoloryzację? Wykorzystaj koniecznie Sephora kod rabatowy.

 

 

 

Więcej na temat włosy stylizacje włosów Farby
Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47