Balejaż na włosach
Flickr/Hebe Aguilera/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Balejaż czy pasemka – różnice i podobieństwa

Balejaż na włosach
Flickr/Hebe Aguilera/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Pasemka i balejaż to techniki koloryzacji włosów. Nadają fryzurze głębię i połysk. Jeśli jesteś znudzona swoim naturalnym kolorem włosów, możesz odświeżyć w ten sposób fryzurę.

 

Pasemka i balejaż sprawiają, że włosy sprawiają wrażenie grubszych, nadają im objętości. Koloryzacja tego typu jest wskazana dla prawie wszystkich rodzajów włosów. Jedynym przeciwwskazaniem są bardzo krótkie włosy, ponieważ efekt końcowy nie będzie zadowalający i może sprawiać wrażenie niechlujnie wykonanej koloryzacji.

Podstawowa różnica między balejażem a pasemkami

Podczas wykonywania pasemek stosuje się zwykle tony jaśniejsze niż naturalny kolor włosów. Pasemka wykonuje się na całej długości włosów, mogą być jaśniejsze nawet o 6 tonów. Tradycyjne pasemka polegają na rozjaśnianiu, ale równie dobrze można zastosować ciemniejsze pasemka, jednak cały czas bazuje się na podstawowym kolorze włosów i ostatecznie przynajmniej część włosów musi pozostać naturalna. Koszt zabiegu na włosach krótkich wynosi od 80 do 140 złotych, dłuższych od 120 do 170 złotych. Nakładanie pasemek trwa około dwóch godzin.

 

Balejaż polega na nałożeniu farby na całe włosy. Jest też bardziej czasochłonny niż pasemka, w związku z tym i droższy. Zabieg trwa minimum półtorej godziny, im dłuższe włosy, tym dłużej, a jego koszt rozpoczyna się od 100 złotych przy włosach krótkich, przy dłuższych od 120.

 

Często wykonuje się balejaż w kolorze czekolady z rozjaśnionymi pasemkami. Można zastosować więcej niż 2-3 kolory, jednak trzeba je umiejętnie dobrać, by uniknąć efektu papugi. Każdy kolejny kolor wiąże się z dodatkowym kosztem (od około 70 złotych za kolor).

 

Pasemka wykonuje się na zasadzie kontrastu, to znaczy muszą być one widoczne i wyraźnie. Balejaż z kolei jest bardziej subtelny i nie powinien się rzucać bardzo w oczy.

 

Obie techniki wykonuje się podobnie – dobrane pasemka farbuje się używając specjalnego pędzelka i folii. Różnica polega na farbowaniu bloków włosów lub tylko pojedynczych pasemek.

Chcesz, aby Twój płaszcz był równie piękny jak Twoje nowe pasemka? Wykorzystaj dostępny w Denley kod rabatowy i zrób zakupy.

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43