Dziewczyna zaplata warkocz
Pixabay/Unsplash/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Domowe rozjaśnianie włosów – 5 sprawdzonych sposobów

Dziewczyna zaplata warkocz
Pixabay/Unsplash/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Aby rozjaśnić włosy nie trzeba od razu ingerować w nie syntetycznymi kosmetykami. Z powodzeniem można wykorzystać środki, które znajdują się w domu. Cytryna, miód, piwo, rumianek czy rabarbar – możliwości jest wiele – wszystko zależy od naszych oczekiwań oraz czasu, który możemy poświęcić na zabieg.

 

Domowe sposoby nie przyniosą spektakularnych efektów rozjaśniania, takich jak w przypadku użycia rozjaśniacza (farby, pianki czy musu koloryzującego), ale stosowane regularnie mogą rozjaśnić kolor o jeden ton. Ponadto wygładzą włosy i nadadzą im połysku. Wszystkie potrzebne to tego celu produkty powinniśmy znaleźć w naszej kuchni. Do dzieła!

 

1. Rumianek

Najbardziej powszechnym sposobem rozjaśniania jest rumianek. To tanie i łatwo dostępne zioło jest szeroko wykorzystywane w produkcji artykułów do włosów – szamponów, odżywek, masek. Dodatkowo możemy skorzystać z domowej metody – zaparzyć dwie torebki rumianku i po ostygnięciu wypłukać w niej włosy. Ważne, aby po tym zabiegu już ich nie moczyć. Opcjonalnie do płukanki można jeszcze dodać parę łyżek soku z cytryny.

 

2. Sok z cytryny

Inną dość popularną metodą jest płukanie włosów w wodzie z dodatkiem soku z cytryny. Rozświetla ona odcień, a oprócz tego dodaje połysku i wygładza. Przepis jest bardzo prosty – wystarczy do dwóch szklanek przegotowanej wody dodać wyciśnięty sok z jednej cytryny.

 

3. Miód

Miód to nie tylko świetny środek nawilżający włosy. Może się także okazać pomocny w delikatnym rozjaśnieniu koloru. Poza tym dodaje on także odcieniowi głębi. Warto wiedzieć, że aby mógł zadziałać, powinien pozostać na włosach kilka godzin. Najlepiej połączyć go z ulubioną odżywką i pozostawić na włosach na co najmniej 8 godzin. Dobrze taką miksturę przygotować przed snem.

 

4. Piwo

Jeśli nie przeszkadza nam zapach piwa możemy także wypróbować piwną płukankę. Będziemy potrzebować jasnego piwa. Metoda jest prosta – w umyte włosy oraz skórę głowy wmasuj piwo, następnie głowę zawiń w ręcznik i pozostaw na 30 min, po tym czasie ponownie umyj włosy.

 

5. Rabarbar

Niezbyt popularnym, ale bardzo skutecznym sposobem jest wykorzystanie rabarbaru. Swoje właściwości rozjaśniające zawdzięcza kwasowi szczawiowemu. Przepis na płukankę jest bardzo prosty – wystarczy sproszkowany korzeń rabarbaru zalać gorącą wodą i dodać odrobinę soku z cytryny. Po ostygnięciu namoczyć włosy płukanką, lekko osuszyć i pozostawić na 15 minut. Po tym czasie włosy można wypłukać pod bieżącą wodą. Można również przygotować maseczkę – rabarbar dodać do mieszaniny wody, miodu, soku z cytryny i dowolnie wybranego oleju. Po połączeniu składniki powinny mieć konsystencję śmietany. Tak przygotowaną maskę nakładamy na włosy na godzinę.

 

Pamiętajmy, że zupełnie darmowym i skutecznym sposobem rozjaśniania są promienie słoneczne. W lecie zazwyczaj mamy ich pod dostatkiem, dlatego od czasu do czasu wystawmy włosy na słońce. Podczas każdego rodzaju rozjaśniania należy pamiętać o intensywnym nawilżaniu włosów, ponieważ zioła mogą je dość mocno wysuszać.


Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33