Czym są genokosmetyki i jak działają?
© llhedgehogll/Adobe Stock

Genokosmetyki to spersonalizowana linia kosmetyków pielęgnacyjnych, jaką dobiera się na bazie kodu DNA komórek znajdujących się w skórze. Produkty dobiera się w oparciu o badania genetyczne a także fenotyp skóry. Genokosmetyki pomagają skutecznie przeciwdziałać problemom różnych rodzajów cery, a także zapobiegać przyszłym.

 

Geny mają ogromny wpływ na wygląd skóry. Genetyka może warunkować, np.: szybkość starzenia się cery, jej zdolność do regeneracji a nawet podatność na działanie czynników zewnętrznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientek stworzono nowoczesną linię kosmetyków do twarzy, którą dobiera się indywidualnie do potrzeb skóry na bazie kodu DNA.

Czym są genokosmetyki?

Genokosmetyki to innowacyjna seria kosmetyków do twarzy, które dobiera się indywidualnie, w oparciu o analizę kodu DNA. Stan cery, czyli np. jej nawodnienie, pigmentacja, poziom utlenienia czy wrażliwość, w dużym stopniu zależy od uwarunkowań genetycznych, na które nie mamy wpływu, z kolei pozostała część - od stosowanej diety, stylu życia oraz ochrony przeciwsłonecznej. Składniki aktywne genokosmetyków docierają do komórek ludzkiego ciała dzięki zamknięciu ich w liposomowych pęcherzykach w oparciu o nanotechnologię. Jest to nauka, która zajmuje się tworzeniem różnorodnych struktur o rozmiarach na poziomie cząsteczek i atomów.

Kosmetyki do twarzy zgodne z kodem DNA - w jaki sposób są dobierane?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy w oparciu, przede wszystkim, o analizę badania genetycznego. Za pomocą specjalnego urządzenia od pacjenta pobierana jest próbka śliny, która następnie przekazywana jest do laboratorium w celu przeprowadzenia fachowej oceny genetycznych próbek. Przy wyborze indywidualnych genokosmetyków bierze się również pod uwagę fenotyp skóry, który określa lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog. Specjalista ocenia, np.: poziom nawilżenia cery, jej elastyczność, zmarszczki, obrzęki. Ostatnim elementem składowym są indywidualne czynniki behawioralne oraz środowiskowe, np.: ekspozycja na słońce, palenie papierosów, picie alkoholu, ilość snu.

 

Badanie przeprowadza się z pomocą specjalnego programu bioinformatycznego, w którym zostają zebrane wszystkie najważniejsze informacje i algorytm szczegółowy stan cery, potencjalne obszary ryzyka oraz miejsca, na które trzeba niezwłocznie wpłynąć.