kobieta ćwicząca na macie
©mark_hubskyi/ fotolia

Ćwiczenia na podniesienie biustu pozwolą pozbyć się kompleksów i cieszyć się dekoltem każdego dnia. Wykonywane dwa razy w tygodniu dadzą niesamowity efekt.

 

Proste ćwiczenia na podniesienie biustu (każde powtórz 10 razy)

Ładny biust jest ważny dla kobiet w każdym wieku. Niestety, z czasem nasze piersi tracą ponętny kształt. Na szczęście istnieją ćwiczenia, które ujędrnią i podniosą biust. Ćwiczenia na podniesienie biustu należy wykonywać dwa razy w tygodniu po 10-15 powtórzeń na każde ćwiczenie i 2-3 zestawy podczas jednego treningu.

 

Ćwiczenie I

Klęknij na podłodze i skrzyżuj nogi na wysokości podudzi. Ręce oprzyj na podłodze, zniżaj i podnoś ciało. Opuszczaj tułów jak najniżej, a wtedy zauważysz najlepsze efekty.

 

Ćwiczenie II

Połóż się na plecach na miękkim dywanie. Wyprostowane ręce z hantlami utrzymuj przed klatką piersiową, a dłonie zwróć do siebie wewnętrznymi stronami. Następnie zacznij rozchylać ręce na boki, opuszczaj powoli hantle i delikatnie zginaj łokcie. Po wykonaniu ćwiczenia wróć do pozycji wyjściowej i powtórz je.

 

Ćwiczenie III

Usiądź na podłodze po turecku z wyprostowanym kręgosłupem. Złóż dłonie jak do modlitwy i unieś je na wysokość klatki piersiowej rozchylając przy tym lekko łokcie. Zacznij uciskać dłonią na drugą dłoń z maksymalną siłą przez około 6 sekund.

 

Ćwiczenie IV

Połóż się na plecach na miękkim dywanie. Hantle weź do rąk i trzymaj je po bokach klatki piersiowej na wysokości piersi. Zacznij podnosić obie hantle prostując przy tym ręce w łokciach.

 

Ćwiczenie V

Połóż się na plecach na dywanie, zegnij nogi w kolanach i złącz ze sobą stopy. W dłonie weź hantle i unoś góra-dół prostując przy tym łokcie. Zwróć uwagę na to, by łokcie nie były za daleko od ciała.

 

Ćwiczenie VI

Połóż się na plecach i ugnij nogi w kolanach. Do ręki weź hantle bądź butelkę z wodą i wyprostuj ręce przed sobą. Zacznij uginać je tak, aby dłonie i hantle znalazły się za głową.

 

Ćwiczenia na podniesienie biustu poprawiają metabolizm i wzmacniają mięśnie tułowia. Ponadto powodują wzrost wytrzymałości. Ćwicz regularnie co drugi dzień, a zauważysz efekt.