Tańcząca kobieta
©julenochek/Fotolia
Styl życia

„Twerkować każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej” – twerkowanie zmysłowym stylem tańca

Twerkowanie to rytmiczne ruchy pośladków, bioder i ud. To styl tańca, pochodzący z kręgu kultur afrykańskich, a rozpowszechniony przez nurt muzyki hiphopowej w USA. Twerkowania możesz się nauczyć w trzech prostych krokach.

Twerkowanie to rytmiczne ruchy pośladków, bioder i ud. To styl tańca, pochodzący z kręgu kultur afrykańskich, a rozpowszechniony przez nurt muzyki hiphopowej w USA. Twerkowania możesz się nauczyć w trzech prostych krokach.

 

Twerkować to znaczy ponętnie i kobieco poruszać się na scenie. Twerkowanie polega na rytmicznym spinaniu mięśni pośladków, bioder i ud w takt muzyki. Taniec podziwiać możemy w teledyskach raperów z USA, szczególnie z lat 90. ubiegłego wieku – np. Snoop Doga i Seana Paula. W jednym z najnowszych teledysków Donatana i Cleo pod tytułem „Slavica” możemy podziwiać twerking w wykonaniu polskich tancerek.

Każdy może twerkować? Trzy proste kroki

Aby zacząć twerkować na wzór Afroamerykanek, które uważane są za mistrzynie w tym stylu tańca, możesz zacząć treningi w domu. Twerking jest podobnym typem tańca (bądź jednym z elementów) dance hall'u. Jak nauczyć się twerkować:

1. Stań w przysiadzie, tak aby rozstawione szeroko kolana zginały się pod kątem 90 stopni.

2. Odchyl pupę maksymalnie do tyłu, utrzymując postawę lekko pochyloną i proste plecy, a następnie napnij mięśnie pośladków i ud, jakbyś chciała przesunąć pupę do przodu.

3. W rytm muzyki postaraj się ruszać w ten sposób..

 

Początki twerkowania są uciążliwe, a nawet bolesne, ponieważ powodują zakwasy. Bolące mięśnie pośladków będą uniemożliwiać siedzenie. Jeżeli jednak przeprowadzisz odpowiednią rozgrzewkę przed treningiem, a po nim rozciągniesz się – nie powinnaś odczuwać dyskomfortu. Twerkowanie jest seksownym wyrazem kobiecości, przez co warto umieć „zatrząść pupą” na wzór ponętnych Afroamerykanek.

 

kobieta ćwicząca na brzuchu
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Domowa siłownia – zestaw ćwiczeń na kształtną pupę
Ćwiczenia na pupę to takie, które angażują mięśnie pośladków. Trening pozwalający na uzyskanie jędrnych, kształtnych pośladków można wykonywać w domu bez specjalistycznego sprzętu. Żeby uzyskać efekty, należy trenować regularnie i wykonywać ćwiczenia dokładnie według zaleceń.

Ćwiczenia na pupę to takie, które angażują mięśnie pośladków. Trening pozwalający na uzyskanie jędrnych, kształtnych pośladków można wykonywać w domu bez specjalistycznego sprzętu. Żeby uzyskać efekty, należy trenować regularnie i wykonywać ćwiczenia dokładnie według zaleceń. Trening pośladków: rozgrzewka Stań w niewielkim rozkroku. Unoś raz prawą nogę, raz lewą tak, żeby kolano znalazło się na wysokości bioder. Maszeruj tak w miejscu przez 30 sekund. Po tym czasie przyspiesz i biegaj w miejscu przez kolejne 30 sekund. Przez kolejne pół minuty udawaj, że skaczesz na skakance: podskakuj w dość szybkim, ale równym tempie ze złączonymi nogami. Powtórz ćwiczenie . Wykrok z wyskokiem Stań z nogami wyprostowanymi i przylegającymi do siebie. Przesuń prawą nogę do przodu i ugnij ją w kolanie. Ciężar ciała powinien spoczywać na prawej nodze. Kolanem lewej nogi dotknij podłogi. Następnie energicznie przenieś lewą nogę do przodu, wyprostuj ciało i podskocz na prawej nodze. Powtórz wykrok 15 razy dla prawej nogi, a następnie 15 razy dla lewej. Przysiady modelują pośladki Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Uginaj nogi w kolanach do momentu aż udo i przedudzie znajdą się pod kątem 90 stopni. Dla zachowania równowagi przenieś ręce wyprostowane do przodu. Następnie prostuj nogi. Pamiętaj, żeby nie odrywać stóp od podłoża. Przez cały czas miej napięte mięśnie pośladków i brzucha, a plecy wyprostowane. Zrób 20 przysiadów. Unoszenie nóg do tyłu – ćwiczenie na zgrabną pupę Uklęknij na podłodze lub na macie do ćwiczeń. Podeprzyj się z przodu dłońmi. Unieś prawą nogę zgiętą w kolanie tak, żeby stopa wewnętrzną stroną znalazła się w położeniu równoległym do sufitu, a następnie wyprostuj ją tak, żeby tworzyła z tułowiem jedną linię. Potrzymaj ją w tej pozycji przez 3 sekundy i wróć do pozycji...

dziewczyna ćwiczy na karimacie
©gpointstudio/Fotolia
Styl życia
Jakie ćwiczenia na trening ogólnorozwojowy?
Trening ogólnorozwojowy zwiększy kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi samopoczucie. Zalecany jest osobom początkującym lub tym, którzy powracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie.

Trening ogólnorozwojowy zwiększy kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi samopoczucie. Zalecany jest osobom początkującym lub tym, którzy powracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie. Trening ogólnorozwojowy – czym jest? Trening ogólnorozwojowy nie tylko poprawi sprawność fizyczną, ale wymodeluje sylwetkę, wzmocni mięśnie i stawy. Jeśli nie masz zbyt dużo wolnego czasu, możesz ten rodzaj ćwiczeń wykonywać w domu. Wystarczy, że trzy razy w tygodniu będziesz ćwiczyć po 30 minut dziennie . Trening ogólnorozwojowy – przykładowe ćwiczenia Trening ogólnorozwojowy możesz wykonywać w domu. Do tego rodzaju ćwiczeń potrzebujesz skakanki, hantli i hula hop. Pamiętaj, by rozgrzać ciało przed treningiem. Możesz wykonać pięciominutową rozgrzewkę robiąc przysiady, pompki, wypady czy pajacyki. Po każdym ćwiczeniu zrób przerwę nie dłuższą niż 60 sekund. Ćwiczenie I - skakanie na skakance Trening możesz zacząć od skoków na skakance. Podczas ćwiczenia do pracy zostają zaangażowane mięśnie brzucha, pośladków, łydek i ud. Pamiętaj, by podczas skoków utrzymywać proste plecy, a mięśnie mieć napięte . Możesz skakać obunóż lub na jednej nodze. Ćwiczenie powinno trwać nie dłużej niż 10 minut. Ćwiczenie II – skręty tułowia na siedząco Usiądź na podłodze z rozstawionymi i lekko zgiętymi w kolanach nogami. Ręce wyciągnij przed siebie, po czym zacznij wykonywać skręty tułowia. Raz w jedną, a raz w drugą stronę. Nie zapomnij, by dolny odcinek kręgosłupa był wyprostowany. Ćwiczenie powtarzaj przez około 5-7 minut. Ćwiczenie III – przysiady z hantlami Przysiady angażują do pracy mięśnie pośladków, ud i przede wszystkim nóg. Stań w lekkim rozkroku, tak by stopy rozstawione były na szerokość bioder. W ręku trzymaj hantle, jedną nogę wysuń do przodu, a na drugiej utrzymuj ciężar...

brazylijskie pośladki
©jccuvelier/Fotolia
Styl życia
Zgrabne pośladki w 30 dni
Kształt pupy w dużej mierze zależy od tego, w jakiej formie są mięśnie pośladkowe oraz jak duża ilość tkanki tłuszczowej je pokrywa. Wiele kobiet marzy o tzw. brazylijskich pośladkach, czyli kształtnej i jędrnej pupie. Swoją nazwę zawdzięczają typowej budowie ciała Latynoamerykanek, których największym atutem jest właśnie duża kształtna pupa. Co prawda ćwiczenia na brazylijskie pośladki nie sprawią, że pupa urośnie, ale zdecydowanie sprawią, że będzie uniesiona, jędrniejsza i bardziej kształtna.

Kształt pupy w dużej mierze zależy od tego, w jakiej formie są mięśnie pośladkowe oraz jak duża ilość tkanki tłuszczowej je pokrywa. Wiele kobiet marzy o tzw. brazylijskich pośladkach, czyli kształtnej i jędrnej pupie. Swoją nazwę zawdzięczają typowej budowie ciała Latynoamerykanek, których największym atutem jest właśnie duża kształtna pupa. Co prawda ćwiczenia na brazylijskie pośladki nie sprawią, że pupa urośnie, ale zdecydowanie sprawią, że będzie uniesiona, jędrniejsza i bardziej kształtna. Ćwicz wszystkie mięśnie pośladków Twoja pupa składa się z trzech rodzajów mięśni: mięśnia pośladkowego wielkiego – działa podczas przywodzenia i odwodzenia uda, mięśnia pośladkowego średniego – działa głównie podczas chodzenia, mięśnia pośladkowego małego – obraca udo na zewnątrz i do wewnątrz. Każdy z nich odpowiada za innych rodzaj ruchów. Jeżeli chcesz mieć kształtną pupę, musisz poświęcać czas wszystkim mięśniom, by rozwijały się harmonijnie. Ćwiczenia na brazylijskie pośladki Brazylijska pupa , jak mawia Ewa Chodakowska, sama się nie zrobi. Na szczęście by wyrzeźbić brazylijskie pośladki wystarczy nawet kilka minut dziennie – najważniejsza w tym treningu jest systematyczność.   Podstawą treningu mięśni pośladków są ćwiczenia, które naprzemiennie napinają i rozluźniają mięśnie pośladków. W ten sposób można budować nowe mięśnie oraz wzmacniać już istniejące.   Krzesełko – trzymaj stopy równolegle na szerokości bioder. Powoli obniżaj biodra – wyobraź sobie, że chcesz usiąść na niewidzialnym krześle. Wytrzymaj chwilę w tej pozycji, a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej.   Przysiady z piłką – stań plecami do ściany, ułóż piłkę między plecami a ścianą i oprzyj się o nią. Stopy rozstaw na szerokość bioder. Zacznij...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner