Przedstawienie kolejnych faz zaćmienia księżyca
East News

Zaćmienie słońca i księżyca w lipcu 2019 - kiedy będzie można obejrzeć zaćmienie?

Przedstawienie kolejnych faz zaćmienia księżyca
East News

Zaćmienie Słońca i Księżyca, przejście Mercurego na tle tarczy słońca - te zjawiska będziemy mogli podziwiać na niebie w 2019 roku. To niezwykłe i zachwycające wydarzenia, które na długo pozostają w pamięci. Już w lipcu dojdzie do częściowego zaćmienia Księżyca, które będzie mogli zobaczyć również w Polsce.

Zobacz kiedy i o której godzinie będzie można zobaczyć zaćmienie w lipcu 2019 roku.

 

Zaćmienie Księżyca lipiec 2019

 

Najbliższe częściowe zaćmienie Księżyca odbędzie się już w przyszłym miesiącu, dokładnie będzie to dzień 16 lipca. Kulminacyjny punkt zaćmienia nastąpi o godzinie 21:31, wtedy przykrycie księżyca będzie największe. Jednakże pierwsze drobne zmiany będzie można zauważyć już od 18:40. Księżyc zostanie w pełni odkryty o 23:00.

Zaćmienie Księżyca, częściowe
East News

 

Zaćmienie Słońca w lipcu 2019 roku

 

2 lipca 2019 roku dojdzie do całkowitego zaćmienia Słońca, niestety zjawisko nie będzie widoczne w Polsce. Będą je za to mogli podziwiać mieszkańcy Argentyny i Chile oraz wysp środkowego Oceanu Spokojnego. Następne zaćmienie tego typu będzie dopiero w grudniu 2020 roku, jednak również nie będzie widoczne w naszym kraju. 

 

Przejście Mercurego między ziemią a słońcem

 

W tym roku na niebie dojdzie do jeszcze jednego niesamowitego zjawiska. Dokładnie będzie to bardzo rzadkie przejście Mercurego między Ziemią a Słońcem. Takie ustawienie zdarza się tylko 13 razy na 100 lat. Przejście najmniejszej planety układu słonecznego odbędzie się dnia 11 listopada, będzie ono trwało około 5 godzin. Zjawisko będzie można zobaczyć jedynie za pomocą teleskopu.

 

 

Więcej na temat kosmos
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43