Przedstawienie kolejnych faz zaćmienia księżyca
East News

Zaćmienie słońca i księżyca w lipcu 2019 - kiedy będzie można obejrzeć zaćmienie?

Przedstawienie kolejnych faz zaćmienia księżyca
East News

Zaćmienie Słońca i Księżyca, przejście Mercurego na tle tarczy słońca - te zjawiska będziemy mogli podziwiać na niebie w 2019 roku. To niezwykłe i zachwycające wydarzenia, które na długo pozostają w pamięci. Już w lipcu dojdzie do częściowego zaćmienia Księżyca, które będzie mogli zobaczyć również w Polsce.

Zobacz kiedy i o której godzinie będzie można zobaczyć zaćmienie w lipcu 2019 roku.

 

Zaćmienie Księżyca lipiec 2019

 

Najbliższe częściowe zaćmienie Księżyca odbędzie się już w przyszłym miesiącu, dokładnie będzie to dzień 16 lipca. Kulminacyjny punkt zaćmienia nastąpi o godzinie 21:31, wtedy przykrycie księżyca będzie największe. Jednakże pierwsze drobne zmiany będzie można zauważyć już od 18:40. Księżyc zostanie w pełni odkryty o 23:00.

Zaćmienie księżyca lipiec 2019
East News

 

Zaćmienie Słońca w lipcu 2019 roku

 

2 lipca 2019 roku dojdzie do całkowitego zaćmienia Słońca, niestety zjawisko nie będzie widoczne w Polsce. Będą je za to mogli podziwiać mieszkańcy Argentyny i Chile oraz wysp środkowego Oceanu Spokojnego. Następne zaćmienie tego typu będzie dopiero w grudniu 2020 roku, jednak również nie będzie widoczne w naszym kraju. 

 

Przejście Mercurego między ziemią a słońcem

 

W tym roku na niebie dojdzie do jeszcze jednego niesamowitego zjawiska. Dokładnie będzie to bardzo rzadkie przejście Mercurego między Ziemią a Słońcem. Takie ustawienie zdarza się tylko 13 razy na 100 lat. Przejście najmniejszej planety układu słonecznego odbędzie się dnia 11 listopada, będzie ono trwało około 5 godzin. Zjawisko będzie można zobaczyć jedynie za pomocą teleskopu.

 

 

Więcej na temat kosmos
Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47