jak_zaplanować_bezpieczne_wakacje
Adobe Stock

Weekend w Polsce - gdzie wyjechać na krótki wyjazd?

jak_zaplanować_bezpieczne_wakacje
Adobe Stock

W Polsce można znaleźć nieskończoną liczbę atrakcji i pięknych miejsc. Wcale nie trzeba jechać za granicę, aby przenieść się do zupełnie innego świata. Masz ochotę na krótki, weekendowy wypad? Na pewno znajdziesz idealną destynacje dla siebie. Na terenie Polski znajdziesz wszystko czego dusza zapragnie - morze, góry, jeziora i zabytkowe miasta. Oto nasze propozycje na weekendowy wyjazd w Polsce.

Najczęściej odwiedzane miasta w Polsce (według serwisu TripAdvisor)

 

Użytkownicy serwisu TripAdvisor wybrali 10 najchętniej odwiedzanych polskich miast. Z każdym rokiem do Polski przyjeżdża coraz więcej turystów z zagranicy, ale również nasi rodacy decydują się na weekendowe wyjazdy w granicach kraju. Wiosenne i letnie miesiące sprzyjają zwiedzaniu, kosztowaniu lokalnej kuchni i zabawie do białego rana.

Miejsce 1: Kraków - dla wielbiciel spacerów i zwiedzania

Kraków - niegdyś stolica - dzisiaj tętniące życiem miasto Polski. To idealna destynacja dla wielbicieli zwiedzania. Piękna starówka wpisana na listę dziedzictwa narodowego UNESCO, niesamowity zamek i katedra na Wawelu to dopiero początek atrakcji.

Miejsce 2: Warszawa - czym zachwyca stolica Polski?

Warszawa pełna jest pięknych parków i ogrodów. Duża atrakcją dla turystów są Łazienki Królewskie, w których można posłuchać koncertów Fryderyka Chopina - wybitnego polskiego pianisty i kompozytora. Warto również odwiedzić Zamek Królewski, urokliwą starówkę i tamtejszy Ogród Zoologiczny.

Miejsce 3: Gdańsk - najpiękniejsze nadmorskie miasto w Polsce

To jedno z najstarszych polski miast, pełne zabytków i duchów przeszłości. Uznaje się je za miejsce wybuchu II wojny Światowej. Znajduje się tutaj wiele ciekawych muzeów i zabytkowych budynków. A do tego wszystkiego piękna plaża z widokiem na Morze Bałtyckie.

Miejsce 4: Wrocław - nazywany polską Wenecją

Stolica Dolnego Śląska to jedno z najciekawszych miast na terenie Polski. Można tam zwiedzić zachwycający rynek z zabytkowym Starym Ratuszem. Często wybieraną atrakcję jest tutejsze Afrykarium i Oceanarium. Na spacer warto się wybrać do najstarszej części miasta - Ostrowa Tumskiego. Na terenie Wrocławia znajduje się pond 100 mostów!

Planujesz krótki wyjazd na weekend w Polsce? Wykorzystaj oferowany przez Booking kod rabatowy.

Weekend na łonie natury - najpiękniejsze miejsca na aktywny wyjazd w Polsce

 

Polska zachwyca pięknymi krajobrazami i dziewiczą, nienaruszoną naturą. Nic więc dziwnego, że chętnie wybieramy się na aktywne, weekendowe wyprawy. Na północy znaleźć możemy wysokie szczyty dla wielbicieli wędrówek. Z kolei na południu odnajdą się miłośnicy słodkiego lenistwa i kąpieli słonecznych nad Bałtykiem. Wnętrze kraju również ma wiele do zaoferowania, turystów oczarowują błękitne jeziora, bujna roślinność i naturalne pomniki przyrody.

Bieszczady - wędrówki górskie dla aktywnych

Dla osób, które lubią aktywne wypady, doskonałym wyborem będą piękne Bieszczady. Wędrówki górskie pozwolą na chwilę odpocząć od codzienności i odetchnąć świeżym powietrzem. Wspaniałe krajobrazy i różnorodne trasy zadowolą zarówno początkujących, jak i doświadczonych trekkingowców.

Fot. ©Alena Ozerova/stock.adobe.com

Wieliczka - weekend w kopalni soli

Wypad do Wieliczki to niesamowita okazja, aby spędzić noc pod ziemią. Tamtejsza kopalnia soli organizuje wycieczki i noclegi w podziemnych grotach solnych. Zabytkowa kopalnia soli " Wieliczka" stoi nienaruszona już od ponad 700 lat.

Puszcza Białowieska - na łonie natury

Jeśli lubisz spędzać czas na łonie natury, wybierz się do Białowieskiego Parku Narodowego. To świetne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki i wiosenny piknik. W Puszczy Białowieskiej żyje największa populacja wolnych żubrów na całym świecie.

Rower, turystyka rowerowa
Fot. © Makuba/Adobe Stock

Warmia i Mazury - wypad nad jezioro

W ciepłe dni idealnym pomysłem na relaks jest weekend na jeziorem. Grillowanie, spotkania ze znajomymi i ciepłe kąpiele naładują Twoje baterie. Urokliwe domki w środku lasu zapewnią Ci upragniony spokój i ciszę. Na Mazurach znajdziesz najpiękniejsze jeziora w całej Polsce.

 

Więcej na temat podróże
Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22