jak_zaplanować_bezpieczne_wakacje
Adobe Stock

W Polsce można znaleźć nieskończoną liczbę atrakcji i pięknych miejsc. Wcale nie trzeba jechać za granicę, aby przenieść się do zupełnie innego świata. Masz ochotę na krótki, weekendowy wypad? Oto nasze propozycje na weekendowy wyjazd w Polsce.

Bieszczady - wędrówki górskie

Dla osób, które lubią aktywne wypady, doskonałym wyborem będą piękne Bieszczady. Wędrówki górskie pozwolą na chwilę odpocząć od codzienności i odetchnąć świeżym powietrzem. Wspaniałe krajobrazy i różnorodne trasy zadowolą zarówno początkujących, jak i doświadczonych trekkingowców.

Bieszczady - Polska na weekend
Fot. ©Alena Ozerova/stock.adobe.com

Wrocław - polska Wenecja

Stolica Dolnego Śląska to jedno z najciekawszych miast na terenie Polski. Można tam zwiedzić zachwycający rynek z zabytkowym Starym Ratuszem. Często wybieraną atrakcję jest tutejsze Afrykarium i Oceanarium. Na spacer warto się wybrać do najstarszej części miasta - Ostrowa Tumskiego. Na terenie Wrocławia znajduje się pond 100 mostów!

Wieliczka - weekend w kopalni soli

Wypad do Wieliczki to niesamowita okazja, aby spędzić noc pod ziemią. Tamtejsza kopalnia soli organizuje wycieczki i noclegi w podziemnych grotach solnych. Zabytkowa kopalnia soli " Wieliczka" stoi nienaruszona już od ponad 700 lat.

Puszcza Białowieska - na łonie natury

Jeśli lubisz spędzać czas na łonie natury, wybierz się do Białowieskiego Parku Narodowego. To świetne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki i wiosenny piknik. W Puszczy Białowieskiej żyje największa populacja wolnych żubrów na całym świecie.

Puszcza Białowieska - weekend w Polsce
Fot. © Makuba/Adobe Stock

Kraków - idealne miejsce na zwiedzanie

Kraków - niegdyś stolica - dzisiaj tętniące życiem miasto Polski. To idealna destynacja dla wielbicieli zwiedzania. Piękna starówka wpisana na listę dziedzictwa narodowego UNESCO, niesamowity zamek i katedra na Wawelu to dopiero początek atrakcji.

Warmia i Mazury - wypad nad jezioro

W ciepłe dni idealnym pomysłem na relaks jest weekend na jeziorem. Grillowanie, spotkania ze znajomymi i ciepłe kąpiele naładują Twoje baterie. Urokliwe domki w środku lasu zapewnią Ci upragniony spokój i ciszę. Na Mazurach znajdziesz najpiękniejsze jeziora w całej Polsce.

 

Więcej na temat podróże