Jarmarki bożonarodzeniowe w Kolonii
Copyrights

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe 2019 - które warto odwiedzić?

Jarmarki bożonarodzeniowe w Kolonii
Copyrights

Jarmarki Bożonarodzeniowy od lat cieszą się wielką popularnością. Praktycznie w każdym większym mieście ustawiane są świąteczne stoiska pełne rzemieślniczych wyrobów i tradycyjnych regionalnych przysmaków. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Polsce i w Europie.

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark we Wrocławiu uchodzi za jeden z najpiękniejszych w całej Europie. Najbardziej rozpoznawalnym punktem świątecznego targu jest Świąteczny Wiatrak. Na rynku znajdują się setki stoisk pełnych ozdób świątecznych, regionalnych przysmaków, grzanego wina i czekolady. Co roku przygotowywane są specjalne atrakcje dla dzieci i występy dla całej rodziny. 

Jarmark we Wrocławiu jest otwarty od 23 listopada do 31 grudnia. 

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku

Jarmark w Gdańsku odbywa się co roku na Targu Węglowym, między bramami Złotą i Wyżynną. W samym sercu świątecznych stoisk znajdziemy lodowisko, koło widokowe AmberSky oraz klimatyczną karuzelę. Na stoiskach można znaleźć rzemieślniczą biżuterię, ceramikę, ubrania, ale również pyszne pierogi czy wyroby mięsne.

Świąteczny jarmark czynny jest od 1 do 23 grudnia.

Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie

Jarmark w Krakowie jest najstarszym tego typu wydarzeniem. Odbywa się on na Rynku Głównym, który tworzy przepiękną scenerię dla obchodów świąt Bożego Narodzenia. To tutaj możesz spróbować regionalnych przekąsek, takich jak oscypek z żurawiną czy zimowy grzaniec. Na stoiskach znajdziesz mnóstwo tradycyjnych wyrobów z wełny.

W 2019 roku jarmark będzie otwarty od 30 listopada do 26 grudnia.

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Jarmarki bożonarodzeniowy w Berlinie

Berlin to prawdziwa stolica jarmarków, znajduje się ich tutaj ponad 40. Każdy z nich ma wyjątkową, świąteczną atmosferę, a niektóre z nich są również tematyczne. Skosztujesz tutaj najpopularniejszej niemieckiej przekąski - grillowanej kiełbaski z sosem i przyprawą curry, czyli currywurst. Najpopularniejsze stoiska w stolicy Niemiec to jarmark przy Alexanderplatz, dworcu ZOO oraz na Gandarmermarkt.

Jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie rozpoczyna się 27 listopada, a kończy 31 grudnia.

Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze

Jarmark w Pradze znajduje się na przepięknym rynku Starego Miasta. Oświetlone i udekorowane stoiska wprowadzą Cię w niezwykłą świąteczną atmosferę. Koniecznie skosztuj różnych przysmaków na bazie ziemniaków i grzanego wina lub ponczu. Możesz tu również zakupić ręcznie malowane bombki i drewniane ozdoby.

Praski jarmark bożonarodzeniowy trwa od 2 grudnia aż do 6 stycznia.

Jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu

W Wiedniu organizowany jest najstarszy jarmark świąteczny w Europie. Można tu skosztować pysznego strudla oraz jabłek w karmelu. Na placu Rathaus znajduje się ponad 150 stoisk z wyrobami rzemieślniczymi, takimi jak biżuteria oraz przedmioty z drewna i skóry. Nie znajdziemy tutaj komercyjnych gadżetów świątecznych, na pierwszym miejscu stawiana jest tradycja.

Jarmark w Wiedniu czynny jest już od 11 listopada do 26 grudnia.

 

 

Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51