Telefon HTC U12+
Mat. promocyjne

Jest czuły na dotyk i... zobaczysz, co ma w środku! Kolejna tegoroczna premiera smartfona z najwyższej półki

Telefon HTC U12+
Mat. promocyjne

 

Kolejny producent ma dla nas propozycję z najwyższej półki - na polski rynek trafił w ostatnich tygodniach nowy smartfon  HTC oznaczony jako U12+. Czym różni się od zaprezentowanych również w tym roku konkurentów - Samsunga Galaxy S9+ i Huaweia P20 pro?

Z pierwszych recencji wynika, że najnowsza propozycja HTC nie ustępuje flagowcom innych marek. Ma zaś kilka rozwiązań, które wyróżniają ten produkt.

Pierwsze - widoczne gołym okiem chwilę po otwarciu pudełka - to wygląd telefonu. A właściwie to, że jest... przezroczysty! Tak, przez obudowę z łatwością można dostrzec, co ma w środku - przynajmniej w wersji Translucent Blue. W dwóch innych proponowanych obudowach wygląda równie elegancko.

 

Telefon HTC U12+
Mat. promocyjne

 

Zresztą całkiem dobrze jest również z drugiej strony, od ekranu. 6-calowy wyświetlacz w układzie 18:9, duża rozdzielczość (większa niż zwykłe HD), bardzo dobry kontrast pozwalający korzystać z telefonu nawet w pełnym słońcu, z pewnością może się podobać.

 

Telefon HTC U12+
Mat. promocyjne

 

Bijące serce smartfona - procesor Snapdragon 845 z 6GB RAM zapewnia niczym niezakłóconą pracę urządzenia. Na dysku mamy do dyskozycji 64 albo 128 GB pamięci, a jeśli tego nam mało, zawsze możemy dołożyć kartę z dodatkowymi gigabajtami.

Co odróżnia HTC od konkurencji? Z pewnością boczne ramki telefonu, które są... czułe na dotyk! A to dzięki systemowi "Edge Sense 2". Przy pomocy krótkiego ściśnięcia, czy dwukrotnego dotknięcia na którejś z części ramki bocznej, uruchamiamy przypisaną wcześniej funkcję. Telefon czuje też, że trzymamy telefon w dłoni i nie wygasza w tym czasie ekranu.

Z telefonu zadowoleni powinni być użytkownicy często używający odtwarzaczy muzycznych czy wideo. Sprzęt ma bowiem bardzo dobry dźwięk i bardzo chwalone słuchawki. Niestety, nie ma przejściówki na mini-jacka, a urządzenie ma jedynie jeden port USBC. Na szczęście słuchawki zaopatrzone są w takie właśnie wejście.

Co z aparatem? Tu konkurencja jest silna - trzyobiektywowy aparat Laica w Huaweiu P20 pro jest uznawany za najlepszy dostępny aparat w smartfonach. Ale HTC też nie ma się czego wstydzić. Podwójny aparat z 12 i 16 MP sprawdza się całkiem dobrze. Podwójna kamerę do selfie ma również z przodu.

 

 

Jeśli dodamy do tego baterię, która ma wystarczyć na dzień intensywnej pracy, "szybką" ładowarkę, którą w pół godziny podładujemy smartfona, czy to, że jest wodoodporny, HTC U12+ wydaje się całkiem rozsądną propozycją. 

Cena? Cóż, taki telefon nie może być tani. Koszt zakupu jest podobny jak u konkurencji i wynosi 3499 zł.

Więcej na temat technologie smartfon
Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29