Huawei MateBook X Pro
East News

Już nie musisz zaklejać kamerki! Oto laptop, który rozwiązał właśnie ten problem i... nie tylko ten

Huawei MateBook X Pro
East News

 

Zaklejasz kamerkę w swoim laptopie? Nie? To lepiej się zastanów… czy jesteś pewien, że nikt Cię nie podgląda? Swoje kamerki zaklejają Ci, którzy się naprawdę znają na bezpieczeństwie w sieci - jak właściciel Facebooka Mark Zuckerberg, szef FBI, a nawet sam… papież! Tak, Franciszek też ma kamerkę zaklejoną watykańską naklejką, choć akurat nie w laptopie, a w tablecie. Oto dowód:

 

Jeśli więc nie zakryłeś optyki swojego urządzenia masz dwie opcje - albo złapiesz kryjącą taśmę i natychmiast to zrobisz, albo kupisz sobie nowy laptop. Huawei wprowadził właśnie sprzęt, który rozwiąże ten problem i wiele, wiele innych.

MateBook X Pro, bo o nim mowa, ma wszystko to, co powinien mieć nowoczesny laptop z najwyższej półki - od wyglądu poczynając, przez parametry, wytrzymałą baterię na wadze kończąc.

Zacznijmy od ekranu. Ma dotykową matrycę o przekątnej 13,9 cala o rozdzielczości 3000:2000 pikseli. Nieźle? To dodajcie do tego fakt, że stosunek powierzchni ekranu do obudowy wynosi aż 91%, a same ramki mają 4,4 mm. To daje wrażenie jakby ekran zajmował niemal całą powierzchnię obudowy. Być może to właśnie spowodowało, że kamerka - zamiast w ramce - znalazła się pod jednym z klawiszy. I jest uruchamiana wtedy, kiedy chcemy, a nie wtedy, kiedy ktoś inny chce nas podejrzeć ;) Tak jak na tym zdjęciu z premiery laptopa:

Huawei MateBook X Pro
East News

 

Co jeszcze ma MateBook X Pro? Np. niesamowity dźwięk. Zastosowano w nim Dolby Atmos - system, który jak dotąd można było usłyszeć ledwie w jednym kinie w Warszawie.

Dla mniej uważnych - ważna sprawa - klawiatura jest… odporna na zachlapania. Nie oznacza to, że można ją być pod kranem, ale przepadkowe rozlanie wody sprzęt powinien wytrzymać.

A co ma pod swoją piękną maską? W zależności od wersji albo 4-rdzeniowy procesor Intel® Core ™ i5 z 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB, a w bardziej „wypasionej” wersji procesor Intel® Core ™ i7, 16 GB RAM, dedykowaną kartę graficzną nVidia GeForce® MX150 i szybki dysk SSD 512 GB.

I teraz, uwaga, najważniejsze, czyli cena. Pierwszy z nich kosztuje 5499 zł, drugi 7499. To niemało, ale z drugiej strony dostajemy profesjonalny sprzęt z naprawdę wysokiej półki.

 

Polska premiera MateBook X Pro:

Premiera laptopa Huawei
Party.pl

Więcej na temat technologie
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39