Google
East News

Najpopularniejszy na świecie system operacyjny zniknie? Czy to koniec Androida?

Google
East News

 

Czy najczęściej instalowany w telefonach system Android już wkrótce… całkowicie zniknie? Jak informuje Bloomberg.com, grupa związanych z Google inżynierów (ma ich być ponad 100) od ponad dwóch lat pracuje nad oprogramowaniem, które ma zastąpić najpopularniejszy obecnie system operacyjny na świecie.

 

Fuchsia zastąpi Androida?

Projekt, nad którym pracują, to Fuchsia (po polsku fuksja). Ma być pozbawiona ograniczeń, które dziś posiada Android. Może połączyć wiele urządzeń - od laptopów i smartfonów, po maleńkie sensory podłączone do sieci, instalowane coraz częściej w urządzeniach domowego użytku. Co więcej - ma wyglądać tak samo niezależenie od urządzenia. Do tego bardziej rozwinięta ma być interakcja z ludzkim głosem, a także częstsze aktualizacje zabezpieczeń. Ma być kolejnym krokiem w kierunku sztucznej inteligencji.

 

Zobacz: Sztuczna inteligencja - ona już tu jest! Używasz jej codziennie. Jest czego się bać?

 

Bloomberg powołuje się na informatorów z teamu inżynierów, według których oprogramowanie pojawi się w ciągu trzech lat. Początkowo ma być instalowane w sterowanych głosem głośnikach, potem trafić do smartfonów czy laptopów. Ostatecznie może zastąpić Androida, który obecnie obsługuje trzy czwarte smartfonów na świecie. Kiedy? Według założeń w połowie następnej dekady. Jednak konkretne ustalenia jeszcze nie zapadły, a sama firma mówi na razie, że Fuchsia to tylko jeden z projektów nad którymi pracują.

 

Zobacz też: Chcesz porozmawiać z kimś inteligentnym? Włącz telewizor! 

 

Google pracuje nad nowym systemem operacyjnym:

Google
East News

 

Więcej na temat technologie
Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29