Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Kulturystyka
Flickr/William Bigelis/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Styl życia

Sterydy anaboliczne i ich niebezpieczne skutki

Sterydy anaboliczne są grupą steroidów pochodzenia syntetycznego bądź naturalnego. Powodują przyspieszone dzielenie się komórek tworzących określone tkanki organizmu zwierząt i ludzi. Są pochodnymi testosteronu – męskiego hormonu płciowego.

Sterydy anaboliczne są grupą steroidów pochodzenia syntetycznego bądź naturalnego. Powodują przyspieszone dzielenie się komórek tworzących określone tkanki organizmu zwierząt i ludzi. Są pochodnymi testosteronu – męskiego hormonu płciowego.

Skutki uboczne sterydów anabolicznych

1. Nadciśnienie krwi. Podwyższone ciśnienie krwi spowodowane przyjmowaniem substancji anabolicznych, może powodować wiele zmian w układzie krążenia, którym towarzyszą częste bóle głowy i pogorszenie wzroku. Skutkiem tych zmian mogą być: niewydolność nerek, przerost lewej komory serca, zawał serca a nawet udar mózgu. Osoby, które zażywają spore ilości sterydów mają bardziej obciążone serce, ponieważ ich masa mięśniowa szybko przyrasta. Krew staje się gęsta i opornie płynie w naczyniach krwionośnych, przez co serce pracuje mniej efektywnie. Po długim okresie przyjmowania sterydów układ krwionośny może już nie powrócić do stanu pierwotnego.

2. U mężczyzn sterydy anaboliczne na krótko zwiększają popęd seksualny, następnie jednak zmniejsza się ilość wytwarzanego naturalnie testosteronu, czego efektem jest kurczenie się jąder. W konsekwencji może dojść do bezpłodności.

3. U mężczyzn anaboliki powodują nadmierne owłosienie na torsie i plecach.

4. Kobiety, które zażywają anaboliki mogą mieć obniżony głos, nieregularne miesiączki, powiększoną łechtaczkę, owłosienie na ciele i twarzy a także łysienie na czubku głowy.

5. Anaboliki wywołują ginekomastię (rozrost gruczołów piersiowych) zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Bywa też tak, że na całym ciele pojawiają się ropiejące krosty, po których pozostają trwałe blizny.

6. Zażywanie anabolików przyczynia się do zatrzymania wody i sodu w naczyniach i tkankach. Powoduje to powstanie obrzęków hipowolemicznych. Objawem nadmiaru wody i sodu jest spuchnięte ciało i twarz.

7. Podczas zażywania sterydów anabolicznych, stwierdza się bardzo małą liczbę plemników w nasieniu, a czasem całkowity ich brak (azoospermia). Nadmiar testosteronu powoduje zmiany zwyrodnieniowe w kanalikach nasiennych. W takim wypadku zdrowe, silne plemniki nie są w stanie się stamtąd wydostać, co prowadzi do niepłodności.

8. Zażywanie sterydów anabolicznych zwiększa ryzyko kontuzji. Dzięki anabolikom mięśnie rozrastają się szybko, natomiast nie nadążają za nimi więzadła i ścięgna, więc łatwo dochodzi do ich przeciążeń i naderwań.

 

Skutki uboczne przyjmowania sterydów anabolicznych są ze sobą powiązane. Samodzielne zażywanie sterydów jest niebezpieczne dla zdrowia. Mogą wystąpić zaburzenia, których nie da się wyleczyć, np. azoospermia. Warto zastanowić się nad przyjmowaniem anabolików. 


Suplementy diety
© lecic/Fotolia.com
Styl życia
Skutki uboczne działania anabolików – poznaj je, zanim zdecydujesz się na doping
Dzięki działaniu sterydów można osiągnąć zamierzone efekty na siłowni w bardzo krótkim czasie. Doping może jednak uszkodzić nerki, wątrobę lub spowodować problemy z erekcją.

Dzięki działaniu sterydów można osiągnąć zamierzone efekty na siłowni w bardzo krótkim czasie. Doping może jednak uszkodzić nerki, wątrobę lub spowodować problemy z erekcją.   Kreatyna to jeden z najczęściej stosowanych suplementów na szybki przyrost mięśni. Skutki uboczne kreatyny to zaburzenie pracy nerek. W wyniku przyjmowania do organizmu preparatów kreatynowych dochodzi do powstania kreatyniny, produktu ubocznego mięśnia. Nadmierne obciążenie nerek tym związkiem chemicznym prowadzić może do zmniejszenia sprawności filtracyjnej nerek, przez co organizm traci zdolność do samodzielnego oczyszczania się. Skutki stosowania sterydów Anabolik zażyty jednorazowo nie zmieni ciała ani nie wpłynie drastycznie na pogorszenie się stanu zdrowia . Niemniej jednak długotrwałe zażywanie sterydów może mieć fatalne konsekwencje. Warto je poznać, zanim sięgniemy po jakikolwiek doping. Wątroba i jej rola w organizmie Długotrwałe przyjmowanie sterydów w dużych ilościach zmienia sposób pracy wątroby , która odpowiada między innymi za usuwanie toksyn z organizmu oraz wytwarzanie soków trawiennych. Nadciśnienie tętnicze Skutkiem stosowania sterydów jest nadciśnienie tętnicze , a co za tym idzie wszystkie dolegliwości z nim związane, czyli bóle głowy, problemy z nerkami czy pogorszenie wzroku. System hormonalny Hormony w układzie dokrewnym pełnią rolę ośrodka przekazu informacji. W momencie gdy ciału dostarcza się sterydy, organizm nie jest w stanie produkować gonadotropiny (odpowiedzialnej za funkcjonowanie gruczołów płciowych), bądź robi to w małych ilościach. Taka sytuacja prowadzić może do zaburzeń popędu płciowego, problemów z erekcją , a nawet, w najgorszym wypadku, do niepłodności. Działanie anabolików a zdrowie psychiczne...

dziecko śpi
©Magalice/fotolia
Styl życia
Skąd się biorą naczyniaki u niemowląt?
Patogeneza naczyniaków nie jest jeszcze dobrze znana. Przypuszcza się, że za ich powstawanie odpowiadają w głównej mierze zaburzenia rozwojowe i zmiany genetyczne, w wyniku których zmienia się kształt naczyń krwionośnych.

Patogeneza naczyniaków nie jest jeszcze dobrze znana. Przypuszcza się, że za ich powstawanie odpowiadają w głównej mierze zaburzenia rozwojowe i zmiany genetyczne, w wyniku których zmienia się kształt naczyń krwionośnych.   Badania wykazały, że naczyniaki mogą pojawić się również w wyniku przewlekłych chorób wątroby czy powikłań po zakażeniu bakteryjnym bądź urazie mechanicznym. Naczyniaki – znamiona na skórze Naczyniaki to zmiany rozrostowe w obrębie naczyń krwionośnych, które pojawiają się najczęściej na skórze i w tkance podskórnej. Znamiona występują u niemowląt i utrzymują się u nich przez 5–6 miesięcy, po czym ulegają zazwyczaj samoistnemu wchłonięciu (trwa to nawet do kilku lat) . Jeśli jednak naczyniaki nie ustępują, konieczne może okazać się ich operacyjne usunięcie, zwłaszcza kiedy uciskają nerwy, łączą się w grupy lub współwystępują z naczyniakami narządów wewnętrznych. Przyczyny naczyniaków Dziecko może urodzić się z naczyniakiem, ale w większości przypadków znamię pojawia się w ciągu kilku tygodni od narodzin . Nie jest znana konkretna przyczyna powstawania naczyniaków, najbardziej prawdopodobne jest, że powodują je zaburzenia rozwojowe. W wyniku zaburzeń następują zmiany genetyczne, których skutkiem jest niekontrolowany wzrost liczby komórek śródbłonka budującego ściany naczyń krwionośnych. Naczynia krwionośne mogą się też poszerzać, jeśli nieprawidłowości genetyczne sprawiają, że we krwi pojawiają się wadliwe białka. Naczyniaki – choroby towarzyszące Naczyniaki mogą też być objawem innych chorób. Jeśli nie występują jako samodzielne zmiany, zwykle świadczą o: 1. Zespole Klippela i Trénaunaya, który wiąże się z przerostem kości i tkanek...

niemowlę płacze
©Barbara Helgason/fotolia
Styl życia
Choroby u niemowlęcia: jak rozpoznać naczyniaki?
Naczyniaki to przypadłość okresu dziecięcego – 70% z nich pojawia się w ciągu kilku tygodni od narodzin niemowlęcia. Zlokalizowane są w głębszych warstwach tkanek, ale zazwyczaj widać je też na powierzchni skóry.

Naczyniaki to przypadłość okresu dziecięcego – 70% z nich pojawia się w ciągu kilku tygodni od narodzin niemowlęcia. Zlokalizowane są w głębszych warstwach tkanek, ale zazwyczaj widać je też na powierzchni skóry.   Naczyniaki czasem przez wiele miesięcy pozostają bezobjawowe, jednak nagle może nastąpić ich gwałtowny rozwój, zwłaszcza, jeśli występują u dziecka, które nie przekroczyło 1. roku życia. Naczyniaki – czy są groźne? Naczyniaki są ukrytymi na powierzchni narządów wewnętrznych lub – częściej – widocznymi na skórze zmianami rozrostowymi naczyń krwionośnych, które pojawiają się zwykle w okresie noworodkowym lub wczesnoniemowlęcym. Przez 1. rok życia rozwijają się dużo szybciej niż dziecko, a ze względu na rozmiar, jaki osiągają, mogą stać się zagrożeniem. Duże, guzowate naczyniaki na twarzy czy w jamie ustnej powodują zaburzenia w oddychaniu i uciskają zakończenia nerwowe. Po upływie roku naczyniaki zazwyczaj samoistnie się wchłaniają, ale – zwłaszcza w przypadku dużych znamion – konieczna jest stała kontrola lekarska. Niekiedy nieodzowne okazuje się podjęcie leczenia. Naczyniaki – rodzaje i objawy Objawy naczyniaków różnią się w zależności od ich rodzaju oraz lokalizacji. Naczyniaki najczęściej pojawiają się na twarzy, na skórze głowy oraz na tylnej części szyi. Zmiany mogą być pojedyncze lub pojawić się w większych skupiskach (to sygnał, że nieprawidłowości rozrostowe prawdopodobnie pojawiły się także na powierzchni narządów wewnętrznych). Wyróżnia się następujące rodzaje znamion naczyniakowych: 1. Naczyniak płaski: miejsca występowania: skóra twarzy i karku, objawy: czerwone płaskie plamy na powierzchni skóry. 2. Naczyniak jamisty: miejsca występowania:...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner