kobieta ćwiczy z ciężarkami
Flickr/Rance Costa/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia

8 sprawdzonych ćwiczeń na wymodelowanie szczupłej sylwetki

Istnieją sprawdzone ćwiczenia na schudnięcie, które potrafią zdziałać cuda. Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojej figury wystarczy, że zaczniesz ćwiczyć 3-4 dni w tygodniu. Ćwiczenia możesz wykonywać w dowolnej kolejności, pojedynczo lub łączyć ze sobą.

Istnieją sprawdzone ćwiczenia na schudnięcie, które potrafią zdziałać cuda. Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojej figury wystarczy, że zaczniesz ćwiczyć 3-4 dni w tygodniu. Ćwiczenia możesz wykonywać w dowolnej kolejności, pojedynczo lub łączyć ze sobą.

Sprawdzone ćwiczenia na schudnięcie

Ćwiczenia na uda (każde powtórz 10 razy)

  • Połóż się na boku z głową opartą na ramieniu. Następnie ugnij lekko łydkę, a przed siebie wyciągnij górną część nogi i stopy. Podnoś i opuszczaj dziesięć razy lewą nogę a potem prawą. Powtórz ćwiczenie.
  • Połóż się na boku opierając głowę na ramieniu. Wyciągnij przed siebie dolną nogę,a górną zegnij, aby stopa dotykała ziemi. Podnoś leżącą nogę dziesięć razy, po czym zamień strony. Ćwiczenie powtórz.

 

Kasia gotuje z Polki.pl: kopytka z dyni

Ćwiczenia na nogi (każde powtórz 5 razy)

  • Musisz położyć się płasko na plecach, a ręce umieścić pod pośladkami. Następnie, podnoś jedną nogę w górę, a drugą utrzymuj na podłodze, w pozycji płaskiej. Po chwili zmień nogi i zrób dwie serie.
  • Połóż się płasko na brzuchu, po czym postaraj się dziesięć razy piętą dotknąć pośladków.

 

Ćwiczenia na pośladki (każde powtórz 10 razy)

  • Stań twardo na podłodze, a do rąk weź coś ciężkiego (hantle, butelkę wody). Wykonuj przysiady, a obie ręce trzymaj przed sobą. Gimnastykę zrealizuj w dwóch seriach.
  • Połóż się na brzuchu. Po chwili unieś się na nogach i podtrzymuj się na rękach. Lewą, a następnie prawą nogą spróbuj dotykać pośladków. Ćwiczenie zrób w dwóch seriach na każdą nogę.

 

Ćwiczenia na brzuch (każde powtórz 10 razy)

  • Połóż się na plecach, nogi umieść na podłodze i ugnij w kolanach. Obie ręce umieść za głową. Zacznij unosić tułów a z nim łopatki. Wykonaj dwie serie.
  • Stań tyłem do krzesła z nogami rozstawionymi na kształt odwróconego V. Ręce wyciągnij przed siebie. Następnie wykonuj przysiady, lekko dotykając pośladkami krzesła. Zrób dwie serie.

 

Zestaw ćwiczeń jest wymagający i wyczerpujący. Organizm uwielbia, kiedy jesteś w ruchu, a tym samym produkuje endorfiny – hormony szczęścia. Z każdym dniem przeznaczonym do ćwiczeń, twoje ciało będzie coraz sprawniejsze, a gimnastyka pomoże wrócić do formy. 

Kobieta robi przysiady
©baranq/Fotolia
Styl życia
Ujędrnianie i modelowanie pośladków ćwiczeniami w domu
Ćwiczenia na mięśnie pośladków możesz wykonywać w domu, w parku, czy na siłowni. Dzięki regularnemu treningowi ujędrnisz i wzmocnisz pośladki.

Ćwiczenia na mięśnie pośladków możesz wykonywać w domu, w parku, czy na siłowni. Dzięki regularnemu treningowi ujędrnisz i wzmocnisz pośladki.   Pamiętaj, by przed każdym treningiem wykonać 5-minutową rozgrzewkę. Możesz robić pajacyki, wyskoki, czy wypady nóg. Trening pośladków nie jest trudny, a skuteczny, dlatego warto wykonywać gimnastykę 3-4 razy w tygodniu. Przysiady na zgrabne pośladki Przysiady są jednymi z podstawowych ćwiczeń do uzyskania zgrabnych i jędrnych pośladków . By je wykonać, stań twardo na podłodze tak, by stopy były rozstawione na szerokość ramion. Lekko zegnij kolana i wykonaj przysiad. Na początku rób po 10, maksymalnie 15 przysiadów dziennie. Stopniowo zwiększaj liczbę do 30 przysiadów. Unoszenie nogi na mięśnie pośladków Połóż się na prawym boku, prawą nogę lekko ugnij, a lewą wyprostuj. Lewą nogę unoś powoli i opuszczaj. Ćwiczenie wykonaj 15 razy na każdą z nóg. Podnoszenie nóg Połóż się na brzuchu, najlepiej na karimacie, a skrzyżowane ręce umieść pod głową. Nogi rozstawione na szerokość barków podnoś najwyżej jak tylko możesz. W takiej pozycji wytrzymaj 15 sekund , po czym powtórz ćwiczenie jeszcze 3 razy. Unoszenie bioder w leżeniu na plecach na zgrabne pośladki Połóż się na plecach na karimacie, a ręce umieść wzdłuż tułowia. Nogi ugnij lekko w kolanach, a stopy rozstaw twardo na podłodze. Napnij mocno mięśnie pośladków i unieś biodra . W takiej pozycji wytrzymaj 30 sekund , wróć do pozycji początkowej i powtórz ćwiczenie. Unoszenie i opuszczanie kolana na ujędrnienie pośladków Połóż się na brzuchu, opierając głowę o skrzyżowane ręce. Lewą nogę zegnij w kolanie i zacznij unosić ją powoli, po czym opuszczaj ją z powrotem....

Kobieta robi skłony
©Schum/Fotolia
Styl życia
Schudnij w domu. 10 prostych ćwiczeń na mięśnie ud i brzucha
Oto dziesięć ćwiczeń na brzuch i uda, które sama możesz wykonać w domu. Wystarczy, że poświęcisz im dziennie 20-30 minut..

Oto dziesięć ćwiczeń na brzuch i uda, które sama możesz wykonać w domu. Wystarczy, że poświęcisz im dziennie 20-30 minut.. Ćwiczenia na uda (każde powtórz 2 razy): Półprzysiady – stopy twardo ustaw na podłodze, następnie uginaj kolana, a biodra wysuwaj jak najdalej do tyłu. Nie zapominaj o prawidłowym oddechu. Wdychaj powietrze podczas schodzenia do dołu, a wydychaj podczas wyprostowania się.   Pełne przysiady – zatrzymaj pozycję ciała z poprzedniego ćwiczenia. Biodra opuszczaj jak najniżej, w kierunku stóp, uginając kolana. Pamiętaj o wyprostowanych plecach i twardo ustawionych stopach na podłożu.   Przysiady w rozkroku – postaraj się zrobić rozkrok w kształcie V, palce stóp skieruj na zewnątrz, a kolana ugnij w kierunku, który wskazują palce stóp. Plecy utrzymuj w pozycji prostej. Kiedy zaczniesz robić przysiady, ręce trzymaj przed sobą.   Wypady w przód – ustaw stopy równolegle na szerokość bioder. Po chwili wykonaj duży krok w przód uginając kolano, do chwili aż udo i łydka ułożą kąt prosty. Należy przyjąć taką postawę, aby kolano znajdowało się prosto nad stopą. Po wykonaniu ćwiczeń, zmień nogę i powtórz ćwiczenie.   Unoszenie nóg – przyjmij postawę ciała jak do pompki, ręce oprzyj o ziemię, dłonie rozłóż płasko przed siebie na szerokość barków, a nogi oprzyj na czubkach palców. Ciało powinno utworzyć linię prostą. A teraz spróbuj unieść wyprostowaną nogę do góry. To samo ćwiczenie wykonaj dla drugiej nogi. Ćwiczenia na brzuch (każde powtórz 2 razy): Tradycyjne brzuszki – połóż się na karimacie, a nogi lekko ugnij w kolanach. Ręce spleć za głową. Podnoś i opuszczaj...

dziewczyna ćwiczy
©Antonioguillem/Fotolia
Styl życia
Płaski brzuch uzyskasz dzięki ćwiczeniom w domu
Ćwiczenia na brzuch można wykonać w domu. Dzięki regularnym treningom pozbędziesz się tłuszczu z okolic brzucha i wyrzeźbisz go. Podczas treningu zaangażuj do pracy mięśnie poprzeczne, skośne i poprzeczne brzucha. Zaleca się trenować 3-4 razy w tygodniu mniej więcej po 30 minut.

Ćwiczenia na brzuch można wykonać w domu. Dzięki regularnym treningom pozbędziesz się tłuszczu z okolic brzucha i wyrzeźbisz go. Podczas treningu zaangażuj do pracy mięśnie poprzeczne, skośne i poprzeczne brzucha. Zaleca się trenować 3-4 razy w tygodniu mniej więcej po 30 minut. Ćwiczenia na płaski brzuch – klasyczne brzuszki Połóż się na karimacie lub kocu, tak by stopy stabilnie stały na podłodze, a nogi były lekko ugięte w kolanach . Dłonie skrzyżuj za głową i zacznij wykonywać brzuszki . Górną część tułowia podnoś (pamiętaj, by nóg nie odrywać od podłoża). W trakcie wykonywania ćwiczenia nie ruszaj głową, a mięśnie brzucha utrzymuj napięte. Ćwiczenie wykonuj przez około 5 minut. Ćwiczenia na płaski brzuch – skłony na leżąco Połóż się na podłodze na prawym boku, a nogi lekko ugnij w kolanach. Ręce mocno trzymaj za głową, po czym zacznij wykonywać skłony, tak jakbyś lewym łokciem chciała dotknąć prawego kolana . Pamiętaj, by podczas ćwiczenia napinać mięśnie brzucha. Ćwiczenie wykonaj 20 razy na jeden bok. Warsaw Sneaker Shop rabat to świetna okazja, aby sprawić sobie nową odzież sportową do ćwiczeń w domowym zaciszu. Ćwiczenia na płaski brzuch – wyciąganie tułowia Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Obie ręce wyciągnij do góry, a tułów lekko odchyl do tyłu. Następnie nogi unieś kilka centymetrów nad podłoże a kolana przyciągnij do klatki piersiowej. Po chwili opuść ręce, obejmij nimi kolana i wróć do pozycji początkowej. Ćwiczenie wykonaj 20 razy. Ćwiczenia na płaski brzuch – deska Przyjmij pozycję jak do pompek , pamiętaj przy tym by plecy były wyprostowane a ręce znajdowały się pod barkami. Następnie ugnij lewą nogę i podciągnij ją do klatki piersiowej. Po 10 powtórzeniach zmień nogę na prawą....

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik