poznawanie nowych ludzi
©Rido/fotolia
Styl życia

W realu czy przez internet – gdzie poznać nowych ludzi?

Nowe osoby możesz poznać wszędzie – nawet podczas zakupów. Jednak kluby, bary czy knajpki, lepiej nadają się na poznawanie nowych ludzi, ponieważ panuje w nich bardziej otwarta atmosfera.

Nowe osoby możesz poznać wszędzie – nawet podczas zakupów. Jednak kluby, bary czy knajpki, lepiej nadają się na poznawanie nowych ludzi, ponieważ panuje w nich bardziej otwarta atmosfera.

Gdzie można poznać nowych ludzi

Poznawanie nowych ludzi niektórym przychodzi z łatwością i potrafią zawrzeć znajomość nawet kupując nową lodówkę. Jednak większość ludzi potrzebuje odpowiednich warunków do tego, żeby otworzyć się na innych, zapomnieć o stresie i swobodnie porozmawiać czy pobawić się.

Dobrymi sposobami na poznanie nowych ludzi jest:

  • wyjście na imprezę – jeśli nie znasz większości, tym lepiej. Masz szansę na poznanie zupełnie nowych ludzi;
  • spotkanie grupy zainteresowań – np. dyskusyjnego klubu filmowego, klubu książki, klubu podróżników czy bractwa rycerskiego. Takie grupy są otwarte na nowych członków i każda nowa osoba jest witana z otwartymi ramionami;
  • festiwale i masowe imprezy – jesteś wielbicielem science fiction? Wybierz się na festiwal tematyczny, na pewno poznasz mnóstwo osób, które uwielbiają Star Wars, tak jak ty;
  • imprezy kulturalne i festiwale muzyczne – repertuar koncertów i imprez kulturalnych jest coraz większy i każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo często są to wydarzenia kilkudniowe, a nic tak nie łączy ludzi jak pole namiotowe i wieczorne spotkania przy ulubionej muzyce;
  • organizacje – mogą polegać na wspólnej pracy na rzecz jakiegoś środowiska, np. lokalne grupy działania, których celem jest rozwój regionu (miasta, gminy). Studenci mogą też być członkami kół naukowych lub międzynarodowych grup studenckich typu AEGEE lub AISEC;
  • wolontariat – wolontariat może być w różnych miejscach i może mieć charakter zarówno typowo pomocowy, np. w schroniskach dla zwierząt, hospicjach, placówkach opiekuńczych, ale także może polegać na pomocy w organizowaniu imprez kulturalnych, odbywaniu w ten sposób praktyk (przy okazji zdobywamy doświadczenie). Niezależnie od miejsca – wszędzie spotykasz nowych ludzi.

Sposoby na poznawanie nowych ludzi przez internet

W dalszym ciągu można spotkać pary, które trochę wstydzą się tego, że poznały się właśnie przez internet. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ jest to coraz częstsza praktyka. W dzisiejszych, pełnych stresu i zabiegania, czasach to zupełnie normalne, że szukamy sposobów na poznawanie nowych ludzi także przy pomocy nowoczesnych technologii. Jest wiele sposobów na szukanie nowych znajomości:

1. Portale randkowe – to zdecydowanie opcja dla osób, które mają jasny cel, czyli poznanie partnera. Wachlarz takich portali jest bardzo szeroki, niektóre mają bardzo konkretną grupę docelową, np. portal przeznaczeni.pl początkowo był skierowany jedynie do katolików, a randkidojrzalych.pl do osób dojrzałych i seniorów, w portalu wedwoje.pl wypełnia się profil psychologiczny, by system znajdował osoby o podobnym charakterze i zainteresowaniach.

2. Fora i portale tematyczne – najlepszy sposób, żeby szybko znaleźć osoby, które mają wspólne zainteresowania. Jeśli masz dziecko, dobrym rozwiązaniem mogą być serwisy parentingowe, np. babyonline.pl. Jeśli jesteś pasjonatką nowinek modowo-urodowych, sprawdź wizaz.pl. Internet jest pełen interesujących stron, na których bywają ciekawi ludzie.

3. Aplikacje do poznawania ludzi – większość aplikacji mobilnych powstało na bazie portali, które miały ten sam cel. Na ekranie telefonu pojawia się zdjęcie osoby, która jest gdzieś w okolicy. Można więc poznać dużo osób, które być może codziennie mijamy, ale w pośpiechu ich nie zauważamy. W ten sposób działa m.in. Tinder i Badoo.

Jeśli chcesz zawrzeć nową znajomość, poznać nowego przyjaciela lub partnera – nie ograniczaj się do jednego miejsca. Miej oczy szeroko otwarte i zachowuj się wobec innych życzliwie – w realu i w świecie wirtualnym. Na pewno codziennie widzisz wokół siebie nowych ludzi.


 

Dziewczyna poznaje chłopaka na siłowni
©DragonImages/Fotolia
Styl życia
Sprawdzone miejsca, w których możesz spotkać interesującego mężczyznę
Ciekawych mężczyzn możesz poznać przez wspólnych znajomych, na imprezach, weselach, na siłowni oraz w klubie sportowym. Postaw też na poszukiwanie partnera w szkole, na uczelni, klubach zainteresowań lub w Internecie.

Ciekawych mężczyzn możesz poznać przez wspólnych znajomych, na imprezach, weselach, na siłowni oraz w klubie sportowym. Postaw też na poszukiwanie partnera w szkole, na uczelni, klubach zainteresowań lub w Internecie.   Poszukiwanie interesującego mężczyzny powinno być powiązane z twoim temperamentem i zainteresowaniami. Na trwałość związku duży wpływ mają wspólne pasje i czas wspólnie spędzany. Dlatego ważne, by łączyło was coś więcej niż pierwsze zauroczenie. Szkoła i uczelnia W szkole i na uczelni spędzasz kilka godzin dziennie, dlatego łatwiej ci będzie poznać tam interesującego mężczyznę. W dodatku wspólny kierunek studiów zwiększa szansę, na poznanie osoby o podobnych zainteresowaniach. Jeśli twój potencjalny partner chodzi z tobą na zajęcia, masz okazję, by go obserwować i rozmawiać z nim, spędzać wolny czas w niezobowiązujący sposób, przy dobrej zabawie. Pozytywne emocje zbliżają. Dodatkowo możesz zobaczyć, w jaki sposób chłopak odnajduje się w grupie, jaki jest jego temperament i czym się interesuje. Domówka u znajomych Impreza u znajomych jest świetnym sposobem na poznanie ciekawego chłopaka. Skoro twoi przyjaciele utrzymują z nim kontakt, mężczyzna może być godny zaufania, wartościowy i interesujący. Dzięki wspólnym domówkom u znajomych masz okazję, by bliżej poznać wybraną osobę. Wykorzystaj ten czas na rozmowę. Dowiedz się, czym się zajmuje, jakie są jego zainteresowania i czy z kimś się spotyka. Grupy zainteresowań Nic tak nie łączy, jak wspólne pasje i zadania . Dołącz więc do jakiejś ciekawej grupy zainteresowań, w której będziesz mogła się rozwinąć i poznać podobnych do siebie ludzi. Może to być wolontariat np. na rzecz potrzebujących lub zwierząt, klub turystyczny lub koło miłośników fotografii. W grupie...

dziewczyna z chłopakiem
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Gdzie i jak szukać chłopaka?
Jak znaleźć chłopaka? Szukanie partnera najlepiej zacząć w miejscach, w których dobrze się czujesz. Takie miejsce zagwarantuje, że będziecie mieli o czym rozmawiać. Nie czekaj więc na księcia z bajki, tylko weź sprawy w swoje ręce.

Jak znaleźć chłopaka? Szukanie partnera najlepiej zacząć w miejscach, w których dobrze się czujesz. Takie miejsce zagwarantuje, że będziecie mieli o czym rozmawiać. Nie czekaj więc na księcia z bajki, tylko weź sprawy w swoje ręce. Jak znaleźć chłopaka? Wiele kobiet decyduje się na aktywne szukanie partnera. Gdzie go znaleźć?   1. Internet – przez portal randkowy, media społecznościowe lub aplikację można umówić się na randkę . Wystarczy, że zarejestrujesz się na portalu randkowym i utworzysz tam profil, a szansa na znalezienie mężczyzny stanie się większa. Oprócz portali randkowych, możesz założyć konto na Facebooku, który też daje ogromne możliwości zawierania nowych kontaktów . W mediach społecznościowych warto zapisać się do tematycznych grup dyskusyjnych. Dzięki temu łatwo jest znaleźć mężczyznę o podobnych zainteresowaniach.   2. Bar – atmosfera panująca w barze jest spokojna i luźna. Wybierz się do baru, w którym przebywa najwięcej singli i rozejrzyj się dookoła . Jeśli zauważysz odpowiedniego mężczyznę, podejdź i odezwij się do niego. Nie masz odwagi? Skuś się na drinka, a łatwiej będzie ci nawiązać rozmowę lub rozpocząć taniec.   3. Kawiarnia – do małej kawiarni wybierz się w weekend, kiedy większość ludzi ma czas i jest bardziej gotowa na nawiązywanie nowych znajomości. Nie jest ważne, czy wybierzesz się tam sama, czy z przyjaciółką, a to byś się dokładnie rozglądała i poszukiwała interesującej osoby .   4. Impreza u znajomych – urodziny, parapetówka, czy oglądanie meczu ze znajomymi jest świetną okazją by poznać ich pozostałych przyjaciół. Szansa na spotkanie w tym gronie osoby, z którą będziesz mogła prowadzić rozmowę jest bardzo duża.   5. Zakupy –...

Klawiatura komputerowa i słuchawki
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Cztery sposoby na pracę w domu
Jak zarabiać w domu? Jeżeli jesteś fanem gier komputerowych, swobodnie poruszasz się po internecie, znasz dobrze język obcy lub np. uwielbiasz gotować możesz w prosty i przyjemny sposób zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu.

Jak zarabiać w domu? Jeżeli jesteś fanem gier komputerowych, swobodnie poruszasz się po internecie, znasz dobrze język obcy lub np. uwielbiasz gotować możesz w prosty i przyjemny sposób zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu. Jak zarabiać w domu – granie w gry komputerowe źródłem dochodu Granie w gry komputerowe oprócz przyjemności może być również źródłem dochodu. Istnieje wiele stron ( http://www.zapunktuj.pl/ lub http://www.prizee.com/ ), na których można grać w gry on-line zbierając dzięki temu punkty, które później można wymieniać na nagrody rzeczowe , takie jak sprzęt komputerowy czy różnego rodzaju gadżety. Często wymagana jest znajomość języka angielskiego, ponieważ są to głównie portale zagraniczne. Taki sposób zarabiania pieniędzy bez wychodzenia z domu jest profitem dla osób, które spędzają dużo czasu przez monitorem.   Innym sposobem na zarobienie pieniędzy przez gracza komputerowego mogą być pojedynki, w których gra się o realne pieniądze, w zależności od wybranej przez siebie stawki. Dla przykładu, w popularnym serwisie WorldGaming, kwoty, o które grają zawodnicy wahają się od 1 do 1000 dolarów. Jak zarabiać w domu – artykuły sponsorowane, AdSense Blogi obecnie cieszą się duża popularnością, dlatego może być problem z pomysłem na nowatorski temat, jednak, gdy blog jest prowadzony w ciekawy sposób i przyciąga czytelników, wówczas istnieje szansa, że będzie on dobrym źródłem dochodu. Pieniądze najczęściej są pozyskiwane z reklam oraz pisania artykułów sponsorowanych lub lokowania produktu. Tutaj jest wymagana podstawowa znajomość edytorów tekstu, obsługi internetu oraz bardzo przydaje się wiedza z zakresu marketingu internetowego .   Aby rozpocząć prowadzenie bloga najlepiej założyć go na darmowym serwisie (np. blogspot, lub wordpress) i systematycznie rozwijać. Jeśli uda się zdobyć...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner