kobieta mierząca obwód talii
© gpointstudio/Fotolia.commaster1305
Styl życia

Talia osy - odwieczny obiekt pożądania

Talia osy to podstawa najseksowniejszej kobiecej sylwetki, czyli klepsydry. Takie kształty niemal od zawsze są uważane za najbardziej atrakcyjne – obfity biust, wąska talia, szerokie biodra.

Talia osy to podstawa najseksowniejszej kobiecej sylwetki, czyli klepsydry. Takie kształty niemal od zawsze są uważane za najbardziej atrakcyjne – obfity biust, wąska talia, szerokie biodra.

 

Podczas gdy z samą budową ciała niewiele możemy zrobić, natura po prostu dała nam taką a nie inną sylwetkę, to możemy już popracować nad tym, by talia była smuklejsza i bardziej wyraźna.

Ćwiczenia na talię osy

Żeby ćwiczenia na talię osy były skuteczne, muszą być wykonywane systematycznie. Idealnie byłoby ćwiczyć codziennie, ale mało kto może sobie na to pozwolić. Trzy treningi w tygodniu są jednak minimum, aby zobaczyć efekty. Oprócz regularności równie ważne jest też to, jakie ćwiczenia się wykonuje. Nie wszystkie bowiem dobrze modelują akurat talię osy, choć z pewnością każda aktywność fizyczna przyczyni się do redukcji tłuszczu, co z kolei z czasem pozwoli odsłonić i boczki.

 

Najskuteczniejsze ćwiczenia na talię osy to:

  • skośne brzuszki – przypominają klasyczne, ale polegają na dotknięciu łokciem przeciwległego kolana;
  • nożyce pionowe i poziome – leżąc na plecach należy machać nogami w pionie lub poziomie, jakby cięło się powietrze nogami nisko nad podłogą;
  • hula-hop i kręcenie biodrami – każde ćwiczenie angażujące biodra pomogą wymodelować talię osy. Hula-hop jest o tyle ciekawe, że dostarcza mnóstwo radości i kojarzy się z dzieciństwem. Poza tym na rynku dostępne są różne rodzaje tego przyrządu, np. cięższe wersje, z masującymi wypustkami, dzięki czemu efekt ma być jeszcze lepszy. Jeśli nie masz hula-hop, możesz po prostu robić obroty biodrami albo... zapisać się na kurs tańca latynoamerykańskiego, gdzie praca biodrami to podstawa;
  • uniesienia nóg – połóż się na lewym boku, prawą rękę połóż na prawym boku, a na lewym ręką oprzyj ciężar ciała i spróbuj się na niej unieść;
  • ćwiczenia na twisterze – najtańszy twister można kupić już za 10 zł, a codziennie półgodzinne ćwiczenia pozwalają na zobaczenie pierwszych efektów już po tygodniu.

Trening na talię osy z Gabrysią

Bardzo popularnym kompleksowym zestawem ćwiczeń na talię osy jest trening z Gabrysią – trwa 20 minut i jest przeplatany różnymi rodzajami aktywności, które angażują różne partie ciała. Znajdziemy w nim:

  • bieg w miejscu;
  • mocne skręty;
  • skłony;
  • ćwiczenia z hantelkami;
  • marszobieg.

Po tym czasie ma się poczucie, że wszystkie mięśnie zostały rozgrzane i wyćwiczone.

Dieta na talię osy

Nie ma jednej specjalnej diety tylko na talię osy. Podstawą jest racjonalna dieta, która będzie obfitowała w białko, warzywa i owoce i zdrowe tłuszcze. Należy wprowadzić także dużo błonnika i innych makro- i mikroelementów. Ważną zasadą jest też traktowanie śniadania jako najważniejszego posiłku, który ma dać energię na cały dzień. Dlatego też zapomnij o wyjściu z domu tylko po kawie!

Gorset na talię osy

Powraca moda na gorsety oraz modelowanie za ich pomocą ekstremalnie wąskiej talii. Po odstawieniu tego elementu garderoby na kilkadziesiąt lat w wyniku ruchów emancypacyjnych, wraca do łask. Zanim się zdecydujesz na ten krok weź pod uwagę, że gorset jest zwyczajnie niezdrowy – często stosowany zmniejsza pojemność płuc, osłabia mięśnie brzucha i może uszkadzać narządy wewnętrzne. W ekstremalnych wypadkach może doprowadzić do deformacji żeber, a nawet przemieszczenia narządów wewnętrznych – także narządów rodnych (badania). Zakładany okazjonalnie jest bezpieczny i może pomóc w stworzeniu wyjątkowej kreacji, ale nie powinno się go stosować zbyt często.

Już dziś pobierz najnowsze kody rabatowe adidas i kup legginsy sportowe, które podkreślą Twoją talię osy.

kobieta kręcąca hula hop
©Robert Przybysz/Fotolia
Styl życia
Kręcenie hula hop – ćwicz razem z kółkiem!
Co daje kręcenie hula hop? Kręcenie hula hop przede wszystkim modeluje sylwetkę i wzmacnia mięśnie brzucha. Oprócz tego ćwiczenia spalają zbędne kilogramy i poprawiają postawę ciała. Trening z kółkiem należy wykonywać regularnie i co najmniej przez 30 minut w ciągu dnia. W trakcie jednej serii ćwiczeń można spalić aż 200 kalorii.

Co daje kręcenie hula hop? Kręcenie hula hop przede wszystkim modeluje sylwetkę i wzmacnia mięśnie brzucha. Oprócz tego ćwiczenia spalają zbędne kilogramy i poprawiają postawę ciała. Trening z kółkiem należy wykonywać regularnie i co najmniej przez 30 minut w ciągu dnia. W trakcie jednej serii ćwiczeń można spalić aż 200 kalorii. Co daje kręcenie hula hop? Szczupłe ramiona! Kręcenie hula hop wyszczupla ramiona. By wykonać ćwiczenie na wymodelowanie ramion należy wyprostować rękę, a koło umieścić na nadgarstku. Następnie trzeba kręcić obręczą od nadgarstka do ramienia . Należy ćwiczyć 15 minut na jedno ramię. Po kilku tygodniach można zauważyć efekty. Co daje kręcenie hula hop? Szczupłą talię! Regularne kręcenie hula hop wymodeluje sylwetkę i poprawi koordynację ruchową. Podczas kręcenia kółkiem pracują wszystkie mięśnie brzucha i innych partii ciała. Trzeba stanąć w lekkim rozkroku, wysunąć jedną nogę w przód i trzymać stopy twardo do podłoża. Następnie hula hop należy umieścić na wysokości pasa i rytmicznie poruszać biodrami . Ćwiczenie należy wykonywać około 30 minut. Co daje kręcenie hula hop? Smukłe nogi! Systematyczne wykonywanie ćwiczeń z hula hop wysmukli też nogi . Należy położyć się na plecach (na karimacie), unieść nogę pod kątem 90 stopni, a hula hop ułożyć na kostce. Następnie trzeba przemieszczać obręcz od kostki do ud . Ćwiczenie powinno się zastosować też na drugą nogę i wykonywać je przez 15 minut na jedną nogę. Hula hop – jak dobrać obręcz? Bardzo ważne, by przy zakupie hula hop dobrać właściwy rozmiar jego obręczy. Osoby początkujące powinny wybrać koło z większym rozmiarem, ponieważ łatwiej uda się wprowadzić je w ruch. Po kilku tygodniach można zdecydować się na mniejsze koło, które polecane jest osobom już doświadczonym . Mniejsze koło szybciej kręci się, a...

Trening z hula hop
© yellowj/Fotolia.com
Styl życia
Hula hop, skłony i brzuszki - skuteczne ćwiczenia na talię osy
Kręcenie hula hop, skłony i brzuszki to jedne z najskuteczniejszych i najprzyjemniejszych ćwiczeń na wcięcie w talii. Wystarczy, że będziesz je wykonywać przez 30-45 minut średnio 3 razy w tygodniu przez miesiąc, a zobaczysz poprawę.

Kręcenie hula hop, skłony i brzuszki to jedne z najskuteczniejszych i najprzyjemniejszych ćwiczeń na wcięcie w talii. Wystarczy, że będziesz je wykonywać przez 30-45 minut średnio 3 razy w tygodniu przez miesiąc, a zobaczysz poprawę.   Ćwiczenia na wąską talię wzmacniają również skośne mięśnie brzucha i kręgosłup. Wcięcie w talii to najczęściej konsekwencja odpowiedniej budowy ciała , dlatego w niektórych przypadkach nawet ćwiczeniami trudno ją uzyskać. Pamiętaj również, że same ćwiczenia bez odpowiedniej diety nie przyniosą oczekiwanych efektów. Ćwiczenia na brzuch i talię – efekty Ćwiczenia na talię osy nie są skomplikowane ani nie wymagają specjalnego sprzętu. Jedyne czego potrzebujesz to systematyczność i przestrzeganie kilku zasad. Wykonując ćwiczenia na wąską talię przy okazji wzmacniasz mięśnie brzucha. W czasie kręcenia hula hop , skłonów, brzuszków i skrętów tułowia szczególnie intensywnie pracują skośne mięśnie brzucha. Oprócz smukłej talii systematyczne ćwiczenia poprawią ogólną kondycję i wzmocnią kręgosłup. Dzięki temu będziesz pięknie wyprostowana i gibka. Skuteczne ćwiczenia na talię i brzuch – zasady Wszystkie ćwiczenia i treningi przynoszą efekt, gdy są wykonywane systematycznie oraz połączone są z odpowiednio dobraną i zbilansowaną dietą. Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha to jedno z głównych zadań ćwiczeń pomocnych w wysmukleniu talii. Ważne również jest, aby przed każdym treningiem wykonując rozgrzewkę zawrzeć w niej np. kilka ćwiczeń polegających na krążeniu biodrami. Kręcenie hula hop Stań w rozkroku – nogi ustaw na szerokość bioder. Wyprostuj plecy, wciągnij brzuch. Kręć obręczą w taki sposób, by cały czas utrzymywała się w okolicy talii. Podczas kręcenia kołem skup się na oddechu – nie wstrzymuj powietrza, ręce unieś, lekko zegnij i...

dziewczyna ćwiczy na karimacie
©gpointstudio/Fotolia
Styl życia
Jakie ćwiczenia na trening ogólnorozwojowy?
Trening ogólnorozwojowy zwiększy kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi samopoczucie. Zalecany jest osobom początkującym lub tym, którzy powracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie.

Trening ogólnorozwojowy zwiększy kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi samopoczucie. Zalecany jest osobom początkującym lub tym, którzy powracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie. Trening ogólnorozwojowy – czym jest? Trening ogólnorozwojowy nie tylko poprawi sprawność fizyczną, ale wymodeluje sylwetkę, wzmocni mięśnie i stawy. Jeśli nie masz zbyt dużo wolnego czasu, możesz ten rodzaj ćwiczeń wykonywać w domu. Wystarczy, że trzy razy w tygodniu będziesz ćwiczyć po 30 minut dziennie . Trening ogólnorozwojowy – przykładowe ćwiczenia Trening ogólnorozwojowy możesz wykonywać w domu. Do tego rodzaju ćwiczeń potrzebujesz skakanki, hantli i hula hop. Pamiętaj, by rozgrzać ciało przed treningiem. Możesz wykonać pięciominutową rozgrzewkę robiąc przysiady, pompki, wypady czy pajacyki. Po każdym ćwiczeniu zrób przerwę nie dłuższą niż 60 sekund. Ćwiczenie I - skakanie na skakance Trening możesz zacząć od skoków na skakance. Podczas ćwiczenia do pracy zostają zaangażowane mięśnie brzucha, pośladków, łydek i ud. Pamiętaj, by podczas skoków utrzymywać proste plecy, a mięśnie mieć napięte . Możesz skakać obunóż lub na jednej nodze. Ćwiczenie powinno trwać nie dłużej niż 10 minut. Ćwiczenie II – skręty tułowia na siedząco Usiądź na podłodze z rozstawionymi i lekko zgiętymi w kolanach nogami. Ręce wyciągnij przed siebie, po czym zacznij wykonywać skręty tułowia. Raz w jedną, a raz w drugą stronę. Nie zapomnij, by dolny odcinek kręgosłupa był wyprostowany. Ćwiczenie powtarzaj przez około 5-7 minut. Ćwiczenie III – przysiady z hantlami Przysiady angażują do pracy mięśnie pośladków, ud i przede wszystkim nóg. Stań w lekkim rozkroku, tak by stopy rozstawione były na szerokość bioder. W ręku trzymaj hantle, jedną nogę wysuń do przodu, a na drugiej utrzymuj ciężar...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik