Kobieta z płaskim brzuchem
Flickr/Robert McDonald/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia

Sposób na idealnie płaski brzuch? Nie tylko brzuszki

Płaski brzuch to cel większości kobiet, niestety można go osiągnąć tylko za pomocą ćwiczeń, ponieważ żadna dieta nie pozwoli nam uzyskać odpowiedniego efektu. Gotowa do startu? Raz, dwa, trzy – brzuszki.

Płaski brzuch to cel większości kobiet, niestety można go osiągnąć tylko za pomocą ćwiczeń, ponieważ żadna dieta nie pozwoli nam uzyskać odpowiedniego efektu. Gotowa do startu? Raz, dwa, trzy – brzuszki.

 

Każdy je zna, każdy choć raz w życiu je wykonywał – i słusznie. Brzuszki to najlepsze ćwiczenie, pomagające uzyskać efekt płaskiego brzucha. Jeżeli jednak myślisz o brzuszkach tylko w kategoriach nudnego podciągania się to góry, to bardzo się mylisz. Istnieje wiele kombinacji tego ćwiczenia – można wykonywać je z pozycji siedzącej, leżącej czy z uniesionymi, ugiętymi w kolanach nogami. Dają najlepsze efekty, a przy okazji wprawiają w ruch mięśnie pleców.

 

Dla początkujących podstawowa liczba brzuszków w jednej sesji to przynajmniej 10 powtórzeń, następnie dla osób zaawansowanych proponuje się co najmniej 50 powtórzeń w pięciu seriach – co 10 brzuszków zaleca się krótką przerwę. Co ważne – gdy twoje mięśnie brzuch zaczynają piec i nieprzyjemnie się kurczyć – wykonaj jeszcze 2-3 powtórzenia i zakończ trening.

Rowerek i nożyce na płaski brzuch

Nie samymi brzuszkami żyje człowiek – słynny „rowerek” czy „nożyce” to również skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch. Jednym ze skutecznych ćwiczeń na brzuch mogą okazać się:

  • Wymachy nóg – wykonywanie ich powinno odbywać się w pozycji leżącej na plecach – unieś zgięte nogi na wysokość bioder i przybliżaj kolana naprzemiennie do łokci (ręce muszą być skrzyżowane za głową).
  • Skręt ciała – stań w lekkim rozkroku, ręce ułóż lekko zgięte na wysokości ramion i obracaj się intensywnie w prawo i lewo tułowiem, ale tak, aby twoje nogi pozostawały wciąż nieruchome.
  • Wiosłowanie – usiądź i zegnij nogi w kolanach, a następnie imituj wiosłowanie – rytmicznie prostuj i zginaj nogi, dołączając do tego tempa również ręce. Gdy nie napniesz odpowiednio mięśni brzucha, nie utrzymasz równowagi w tym ćwiczeniu – sprawdź to sama!

 

Warto pamiętać, że ćwiczenia powinny być wykonywane w seriach po co najmniej 10 powtórzeń – wtedy uzyskasz efekt płaskiego brzucha w naprawdę szybkim czasie. Wykonanie tych ćwiczeń wydaje się łatwe i proste, jednak w rezultacie wprawiają one w ruch większość mięśni brzucha, a dodatkowo rzeźbią nogi. Do dzieła!


 

kobieta wykonująca ćwiczenia
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Domowy trening na płaski brzuch w 2 tygodnie
Płaski brzuch w 2 tygodnie jest w zasięgu możliwości, o ile intensywnemu, przemyślanemu treningowi będzie towarzyszyła zdrowa dieta, a osoba, która podejmie się wyzwania, będzie miała tylko niewielką nadwyżkę tkanki tłuszczowej. Aby trening był efektywny, trzeba go wykonywać codziennie i dobierać takie ćwiczenia, które pobudzają wszystkie mięśnie brzucha.

Płaski brzuch w 2 tygodnie jest w zasięgu możliwości, o ile intensywnemu, przemyślanemu treningowi będzie towarzyszyła zdrowa dieta, a osoba, która podejmie się wyzwania, będzie miała tylko niewielką nadwyżkę tkanki tłuszczowej. Aby trening był efektywny, trzeba go wykonywać codziennie i dobierać takie ćwiczenia, które pobudzają wszystkie mięśnie brzucha. Co robić, by mieć płaski brzuch? Same ćwiczenia na płaski brzuch (zwłaszcza brzuszki , wykonywane często błędnie), nie są w stanie zapewnić oczekiwanego efektu w 2 tygodnie. Regularny trening może sprawić, że w tym czasie stracimy 2 kg wagi całego ciała. U osób, które nie mają nadwagi, nadmiary tkanki tłuszczowej da się spalić dość szybko, po czym następuje stymulacja mięśni. Już po dwutygodniowym treningu pojawiają się efekty płaskiego brzucha. Im większa oponka, tym więcej potrzeba czasu, aby ją zniwelować. Odchudzaniu prócz ćwiczeń musi towarzyszyć dieta . Nic nam po morderczych treningach, jeśli spalone kalorie za chwilę powrócą w postaci słodkości czy tłustych potraw. Trzeba zacząć od wyliczenia swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego (BMR) i rozłożyć ilość dostarczanych kalorii równomiernie na 5 zróżnicowanych i bogatych w składniki odżywcze posiłków w ciąg dnia. Poza tym warto pamiętać o: unikaniu tłuszczów trans, złego cholesterolu, alkoholu i soli, wyeliminowaniu z diety produktów wysokoprzetworzonych, jedzeniu jak największej ilości owoców i warzyw, piciu dużych ilości wody.   Wykonujesz ćwiczenia na płaski brzuch? Pobierz kod rabatowy New Balance i kup buty na treningi! Ćwiczenia na płaski brzuch Żeby osiągnąć płaski brzuch podczas treningu trzeba się skupiać nie tylko na mięśniu prostym, ale także na mięśniach skośnych i poprzecznych....

Kobieta ćwicząca
©BillionPhotos.com/Fotolia
Styl życia
Rowerek i skręt tułowia, czyli fitness dla początkujących
Fitness dla początkujących to zestaw ćwiczeń treningowych, które wprawiają w ruch ciało nieprzystosowane do stałego wysiłku fizycznego. Taka sytuacja wymaga, aby zadania treningowe były łatwe do wykonania, nie były wyczerpujące, a co najważniejsze – sprawiały radość osobie, która dopiero stawia pierwsze kroki w sporcie. Takim ćwiczeniem jest rowerek czy skręt tułowia.

Fitness dla początkujących to zestaw ćwiczeń treningowych, które wprawiają w ruch ciało nieprzystosowane do stałego wysiłku fizycznego. Taka sytuacja wymaga, aby zadania treningowe były łatwe do wykonania, nie były wyczerpujące, a co najważniejsze – sprawiały radość osobie, która dopiero stawia pierwsze kroki w sporcie. Takim ćwiczeniem jest rowerek czy skręt tułowia.   Trening fitness dla osób początkujących to zbiór ćwiczeń ogólnorozwojowych, które powoli przystosują ciało do stałego wysiłku fizycznego. Jest to m.in.: 1. Rowerek – połóż się na plecach i kręć naprzemiennie nogami zataczając stopami koła w powietrzu. Ruch przypomina pracę nóg podczas jazdy na rowerze. 2. Skręt ciała – ćwiczenie wykonuje się w pozycji stojącej. Stań w lekkim rozkroku, ramiona trzymaj na poziomie barków zgięte przed sobą w łokciach. Skręcaj tułów w lewo i w prawo. 3. Ćwiczenie z krzesłem – usiądź na brzegu krzesła i wyprostuj plecy. Wstań wypychając maksymalnie miednicę do przodu i usiądź z powrotem. Gdy samo wstawanie i siadanie na krześle stanie się nudne, można spróbować wykonywać ćwiczenie na jednej nodze. 4. Podnoszenie tułowia – połóż się na brzuchu, lekko rozszerz nogi i unieś delikatnie sam tułów. Dla ułatwienia zgięte w łokciach ręce można położyć wzdłuż ciała. Kluczem do sukcesu w tym ćwiczeniu jest utrzymanie się kilka sekund w pozycji z uniesionym tułowiem. 5. Damskie brzuszki – połóż się na plecach, nogi zegnij w kolanach w lekkim rozkroku, a ręce zapleć na karku. Unieś tułów przyciągając go do kolan - wystarczy tylko lekkie podciągnięcie się.   Ćwiczenia dla początkujących nie są skomplikowane i każdy, kto będzie chciał postawić pierwsze kroki w sporcie,...

Kobieta robi skłony
©Schum/Fotolia
Styl życia
Schudnij w domu. 10 prostych ćwiczeń na mięśnie ud i brzucha
Oto dziesięć ćwiczeń na brzuch i uda, które sama możesz wykonać w domu. Wystarczy, że poświęcisz im dziennie 20-30 minut..

Oto dziesięć ćwiczeń na brzuch i uda, które sama możesz wykonać w domu. Wystarczy, że poświęcisz im dziennie 20-30 minut.. Ćwiczenia na uda (każde powtórz 2 razy): Półprzysiady – stopy twardo ustaw na podłodze, następnie uginaj kolana, a biodra wysuwaj jak najdalej do tyłu. Nie zapominaj o prawidłowym oddechu. Wdychaj powietrze podczas schodzenia do dołu, a wydychaj podczas wyprostowania się.   Pełne przysiady – zatrzymaj pozycję ciała z poprzedniego ćwiczenia. Biodra opuszczaj jak najniżej, w kierunku stóp, uginając kolana. Pamiętaj o wyprostowanych plecach i twardo ustawionych stopach na podłożu.   Przysiady w rozkroku – postaraj się zrobić rozkrok w kształcie V, palce stóp skieruj na zewnątrz, a kolana ugnij w kierunku, który wskazują palce stóp. Plecy utrzymuj w pozycji prostej. Kiedy zaczniesz robić przysiady, ręce trzymaj przed sobą.   Wypady w przód – ustaw stopy równolegle na szerokość bioder. Po chwili wykonaj duży krok w przód uginając kolano, do chwili aż udo i łydka ułożą kąt prosty. Należy przyjąć taką postawę, aby kolano znajdowało się prosto nad stopą. Po wykonaniu ćwiczeń, zmień nogę i powtórz ćwiczenie.   Unoszenie nóg – przyjmij postawę ciała jak do pompki, ręce oprzyj o ziemię, dłonie rozłóż płasko przed siebie na szerokość barków, a nogi oprzyj na czubkach palców. Ciało powinno utworzyć linię prostą. A teraz spróbuj unieść wyprostowaną nogę do góry. To samo ćwiczenie wykonaj dla drugiej nogi. Ćwiczenia na brzuch (każde powtórz 2 razy): Tradycyjne brzuszki – połóż się na karimacie, a nogi lekko ugnij w kolanach. Ręce spleć za głową. Podnoś i opuszczaj...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner