Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
zamyślona dziewczyna na tle parku
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Zendala, świeczki i medytacja – 7 skutecznych sposobów na relaks

Metody relaksacyjne wcale nie muszą zakładać skomplikowanych wizualizacji ani długich sesji medytacyjnych. W zwykłych, codziennych czynnościach także można znaleźć spokój i wyciszenie.

Metody relaksacyjne wcale nie muszą zakładać skomplikowanych wizualizacji ani długich sesji medytacyjnych. W zwykłych, codziennych czynnościach także można znaleźć spokój i wyciszenie.

 

1. Wyjdź do parku – obcowanie z przyrodą jest najbardziej skuteczną metodą relaksacyjną, ponieważ jest niejako powrotem do korzeni. Jednak nie uprawiaj tam joggingu, nie wybieraj się na wycieczkę rowerową – po prostu usiądź na ławce lub na kocu i ciesz się otoczeniem.

 

2. Zapal świeczkę – migotanie płomienia w ciemnym pokoju naturalnie skłania nas do zwolnienia tempa. Gdy wybierzesz jeszcze świecę zapachową, np. lawendową, z pewnością się zrelaksujesz.

 

3. Czytaj poezję na głos – poezja ma największą siłę oddziaływania, gdy jest odczytywana na głos. Gdy czytasz wiersz, musisz dostosować tempo do tego, w jakim rytmie został napisany. Delektujesz się każdym symbolem, każdą metaforą.

 

4. Przeczytaj prawdziwą książkę – czytanie e-booków jest wygodne, ale... to nie to samo, co zakopanie się pod kocem w głębokim fotelu. Nic tak nie koi, jak szelest kartek.

 

5. Napisz list – sam fakt wzięcia w dłoń długopisu i rozpoczęcia pisania spowalnia. Z pewnością jest ci wygodniej, gdy palce tańczą po klawiaturze, a kliknięcie „wyślij” jest łatwiejsze niż wyjście na pocztę, ale gdy uruchomisz komputer, z pewnością zasypią cię wiadomości na facebooku, newsy na instagramie czy tweety. I znów zacznie się bieg i chęć, by jak najszybciej wszystko sprawdzić. Nie – weź kartkę, długopis. Wyłącz się. Pozostań tylko ze swoimi myślami.

 

6. Medytuj – czy wiesz, że tak naprawdę każde skupienie się na jednej czynności można nazwać medytacją. A ta jest najskuteczniejszą metodą relaksacyjną. Myjąc naczynia rób to powoli i dokładnie – to też medytacja. Jeśli jesteś w biurze, zamknij na chwilę o czy i wsłuchaj się w swój oddech – obserwuj swoje ciało i to, jak reaguje na wdech i wydech. Nazywa się to medytacją oddechu.

 

7. Kolorowanki dla dorosłych – w ciągu ostatniego roku zaczęły świecić triumfy. Wyglądają jak kolorowanki dla dzieci, jednak mają o wiele bardziej skomplikowane wzory. Nazywa się je nawet „zentagle” lub „zendala” jako nawiązanie do mandali. Można je wydrukować z internetu lub kupić całe książeczki z wzorami, które można zabrać ze sobą wszędzie.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
starsza kobieta trzymająca w dłoniach prezent
©feelartfeelant/Fotolia.com
Styl życia
Prezenty na Dzień Kobiet: co dać mamie i babci?
8 marca to data, kiedy mężczyźni wręczają kwiaty i prezenty swoim ukochanym i innym bliskim kobietom. W tym szczególnym dniu warto pamiętać o mamie i babci – Dzień Kobiet to także ich święto. Najlepsze propozycje prezentów dla dojrzałych kobiet to tradycyjne kwiaty, ładnie oprawione zdjęcia i kolorowanki dla dorosłych.

8 marca to data, kiedy mężczyźni wręczają kwiaty i prezenty swoim ukochanym i innym bliskim kobietom. W tym szczególnym dniu warto pamiętać o mamie i babci – Dzień Kobiet to także ich święto. Najlepsze propozycje prezentów dla dojrzałych kobiet to tradycyjne kwiaty, ładnie oprawione zdjęcia i kolorowanki dla dorosłych.   Dzień Kobiet to także doskonała okazja, aby obdarować teściową i babcie od strony żony. Panie z pewnością docenią ten gest i ucieszą się z prezentów. Kwiaty to nie jedyna propozycja prezentu dla dojrzałej kobiety. Mama i babcia na pewno ucieszą się także ze słodyczy, kosmetyków, książek, płyt z ulubioną muzyką czy gadżetów do domu. Poczta kwiatowa dla mamy i babci – pomysł na Dzień Kobiet Kwiaty to sprawdzony prezent dla kobiet na wszystkie okazje. Bukiet róż, tulipanów, goździków czy frezji zachwyci panie w każdym wieku. Minusem takiego podarunku jest jednak nietrwałość. Podczas transportu wiązanka może stracić swój kształt i świeżość. Jest to bardzo istotne w przypadku mężczyzn, którzy nie mieszkają już z rodzicami, a od mamy i babci dzielą ich setki kilometrów. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest poczta kwiatowa . Dzięki niej można zamówić wybrany bukiet z innego miasta, a nawet kraju. Wystarczy uiścić zapłatę za pomocą przelewu, a świeże kwiaty zostaną doręczone mamie lub babci przez kuriera. Prezent dla babci na Dzień Kobiet: kolorowanki dla dorosłych Jeden z najbardziej zaskakujących pomysłów na prezent to kolorowanka dla dorosłych . Jest to doskonały podarunek dla babć, które lubią rozwiązywać krzyżówki, sudoku i inne łamigłówki . Kolorowanki to interesująca odmiana i ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Można z nich korzystać także podczas opieki nad wnukami...

ludzie na pierwszej randce
©Antonioguillem/Fotolia
Styl życia
6 wskazówek, jak zrobić dobre wrażenie na pierwszej randce
Dobre pierwsze wrażenie wpływa na dalszą relację pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jest szczególnie ważne podczas pierwszej randki, kiedy chcemy szczególnie dobrze wypaść, a towarzyszy nam stres. Na dobre wrażenie składa się wygląd, umiejętność prowadzenia rozmowy i naturalność.

Dobre pierwsze wrażenie wpływa na dalszą relację pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jest szczególnie ważne podczas pierwszej randki, kiedy chcemy szczególnie dobrze wypaść, a towarzyszy nam stres. Na dobre wrażenie składa się wygląd, umiejętność prowadzenia rozmowy i naturalność. 1. Wygląd na pierwszej randce Aby wywrzeć dobre wrażenie na pierwszej randce, powinniśmy zadbać o ubranie i akcesoria. Z badań wynika, że jeżeli aparycja człowieka wzbudza w drugiej osobie zaufanie, to kontakty układają się pomyślnie. Strój nie powinien być przebraniem, ale musi być schludny i estetyczny. Kobiety najczęściej wybierają małą czarną , ale wybór kreacji powinien być uzależniony od miejsca randki. Ważne są również zadbane, ułożone włosy i czyste paznokcie. Warto postawić na naturalność i swobodę, zrezygnować z wyszukanych stylizacji i mocnego makijażu. 2. Przed randką wprowadź się w dobry nastrój Nie warto wychodzić na spotkanie, gdy humor nam nie dopisuje, ponieważ nie wpłynie to korzystnie na wywołane wrażenie. W czasie spotkania z nową osobą złe samopoczucie może przybrać na sile, o czym mówi mowa ciała. Narzekanie także nie jest wskazane. Osoby, które wszystko krytykują, nie są pozytywnie odbierane. Jeśli jednak nie mamy możliwości zmiany terminu spotkania, możemy wcześniej próbować złagodzić napięcie technikami relaksacyjnymi: kąpielą z dodatkiem olejku, słuchaniem muzyki, medytacją. 3. Zadbaj o uśmiech na randce W czasie randki warto przyjaźnie się uśmiechać. Nie można być zbyt smutnym z powodu problemów ani wykazywać przesadnej radości z powodu spotkania. To może zniechęcić partnera. W momencie gdy głos zaczyna nam drżeć, powinnyśmy wziąć kilka wdechów i spróbować się uspokoić. Ponadto warto pamiętać, że uśmiech przełamuje lody. Także gdy...

Małe dziecko ssie swój kciuk
©auremar/Fotolia
Styl życia
Gdy dziecko skończy dwa lata i nadal ssie kciuk, trzeba je tego oduczyć
Dla dziecka ssanie kciuka jest odprężające i daje przyjemność. Z czasem odruch ten powinien zniknąć sam, jednak nie zawsze się tak dzieje. Malca można oduczyć ssania kciuka, ale trzeba być w tym opanowanym i konsekwentnym.

Dla dziecka ssanie kciuka jest odprężające i daje przyjemność. Z czasem odruch ten powinien zniknąć sam, jednak nie zawsze się tak dzieje. Malca można oduczyć ssania kciuka, ale trzeba być w tym opanowanym i konsekwentnym. Zbyt długie ssanie kciuka powoduje wady zgryzu i wymowy Dziecko powinno oduczyć się ssać kciuk zdecydowanie przed tym, jak pojawią się u niego zęby stałe. Chociaż i mleczakom ssanie kciuka nie służy . Ssanie kciuka powoduje wady zgryzu , zęby mogą wykrzywiać się na zewnątrz, zwłaszcza przednie. Wady zgryzu utrudniają prawidłową artykulację głosek, a więc mogą skutkować wadami wymowy. Nieprawidłowo ukształtowany zgryz pogłębia ten problem, ale też prowadzi do szybszego zużycia zębów. Gdy wykrzywieniu ulegną zęby stałe, dziecko będzie musiało nosić aparat . Częste i intensywne ssanie kciuka może powodować też niewłaściwy rozwój szczęki i jamy ustnej. Oduczanie dziecka ssania kciuka musi przebiegać spokojnie Ssanie kciuka jest dla dziecka metodą wyciszenia, ucieczką od stresu. Dlatego w żadnym wypadku nie wolno krzyczeć na dziecko, że ma tego nie robić. Malcowi na spokojnie trzeba wytłumaczyć, że nie powinien tak postępować . I przypominać mu o tym za każdym razem, gdy tylko wkłada palec do buzi. Nie powinno się też zawstydzać dziecka, które ssie kciuk. To odruch, którego można oduczyć, ale który jest bardzo silny. Przykuwanie uwagi dziecka pomaga pokonać nawyk ssania kciuka Gdy tylko dziecko wkłada palec do buzi, trzeba przykuć jego uwagę, a najlepiej zająć mu ręce, np. dając zabawkę. Gry i zabawy z wykorzystaniem rąk pomogą oduczyć malca ssania kciuka. O wiele częściej dziecko ssie kciuk, kiedy jest bierne, np. słucha czytania książki czy ogląda bajkę. Ssanie kciuka można dziecku obrzydzić i fizycznie uniemożliwić Jeśli inne metody nie pomagają, można sięgnąć po specjalne preparaty o...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner