Ćwiczenia na piłce
© studioloco/Fotolia.com
Styl życia

Ćwiczenia na piłce odciążą dolny i górny odcinek kręgosłupa

Regularne ćwiczenia na piłce zniwelują ból kręgosłupa, powstały w wyniku przeciążeń. Najważniejsze jest rozciąganie mięśni biodrowo-lędźwiowych i wzmacnianie mięśni brzucha. Jeśli przyczyną dolegliwości są zmiany zwyrodnieniowe, należy skontaktować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Regularne ćwiczenia na piłce zniwelują ból kręgosłupa, powstały w wyniku przeciążeń. Najważniejsze jest rozciąganie mięśni biodrowo-lędźwiowych i wzmacnianie mięśni brzucha. Jeśli przyczyną dolegliwości są zmiany zwyrodnieniowe, należy skontaktować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Ćwiczenia należy wykonywać codziennie, przez co najmniej 30 minut. Piłka może mieć 65-75 cm średnicy, posiadać wypustki lub być gładka.

Ćwiczenia wskazane przy bólu dolnego odcinka kręgosłupa

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną odciążają kręgosłup, zmniejszając napięcie mięśni, poprawiają koordynację ruchową i postawę ciała. Wzmacniają proste i skośne mięśnie brzucha. Ćwiczenia na kręgosłup warto wykonać, by pozbyć się bólu pleców, pojawiającego się co jakiś czas na skutek przeciążeń.

 

  • Ćwiczenie na ból kręgosłupa nr 1

Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach i ułóż je na piłce. Wciągnij mocno brzuch i wciśnij piętę w piłkę. Wytrzymaj w tej pozycji 5 sekund. Piłka powinna być nieruchoma, a lędźwie przylegające do podłogi.

 

  • Ćwiczenie na bolący kręgosłup nr 2

Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach. Naprzemiennie przyciągaj kolana do brzucha.

 

  • Ćwiczenie na kręgosłup nr 3

Połóż się na plecach, wyprostowane nogi ułóż na piłce. Z uniesionymi biodrami unieś raz lewą, raz prawą nogę.

Każde ćwiczenie powtórz 10 razy.

Ćwiczenia wskazane przy bólu górnego odcinka kręgosłupa

Aby wzmocnić górną część pleców warto wykonać serię ćwiczeń

 

Piłka z wypustkami przypominającymi kolce dodatkowo masuje ciało podczas ćwiczeń. Przy każdym ćwiczeniu brzuch powinien być napięty, a kręgosłup odciążony.

kobieta ćwicząca na piłce
©undrey/Fotolia
Styl życia
Piłka gimnastyczna wymasuje i uelastyczni kręgosłup
Ćwiczenia z piłką na kręgosłup masują plecy, odciążają stawy, uśmierzają ból, a także nadają elastyczności. Do wykonywania ćwiczeń potrzebujesz jedynie piłki gimnastycznej i wygodnego, sportowego stroju.

Ćwiczenia z piłką na kręgosłup masują plecy, odciążają stawy, uśmierzają ból, a także nadają elastyczności. Do wykonywania ćwiczeń potrzebujesz jedynie piłki gimnastycznej i wygodnego, sportowego stroju. Ćwiczenia z piłką na kręgosłup wzmocnią plecy i uśmierzą ból Ćwiczenia z piłką na kręgosłup zalecane są osobom z wadami postawy, czy podczas rehabilitacji. Domowy trening nie tylko uśmierzy bóle pleców, ale też nada im elastyczności . Pamiętaj, by podczas każdego ćwiczenia plecy były wyprostowane, brzuch wciągnięty i łopatki ściągnięte. Wykorzystaj oferowany przez Martes Sport kod rabatowy i kup nową piłkę do ćwiczeń na kręgosłup. Ćwiczenie I z piłką na kręgosłup Połóż się plecami na piłce, nogi umieść twardo na podłodze, a ręce wyciągnij za głowę. Następnie postaraj się wyprostować kolana. Rób to delikatnie, aby piłka turlała się po plecach. Ćwiczenie doskonale wzmacnia dolny odcinek kręgosłupa , a także mięśnie ud i pośladków. Ćwiczenie II z piłką na kręgosłup Usiądź na karimacie na piętach, a wyciągnięte do przodu ręce połóż na piłce gimnastycznej. Głowę schowaj pomiędzy rękami, napnij mięśnie kręgosłupa , ramion i w takiej pozycji wytrzymaj około 7-8 sekund. Następnie wróć do pozycji początkowej i powtórz ćwiczenie. Ćwiczenie III z piłką na kręgosłup Połóż się na piłce na brzuchu, a ręce wyciągnij przed siebie. Zacznij delikatnie podnosić klatkę piersiową, tak by kręgosłup, szyja i głowa znajdowały się w linii prostej . Ćwiczenie staraj się powtórzyć 15 razy. Ćwiczenie IV z piłką na kręgosłup Plecy i głowę połóż na piłce, a nogi zgięte w kolanach ustaw na szerokość bioder . Następnie zacznij prostować lewą nogę w kolanie, wytrzymaj tak przed 6 sekund,...

Jak ćwiczyć z małą piłką?
© Photographee.eu/Fotolia.com
Styl życia
Pilates z małą piłką: najlepsze ćwiczenia na brzuch i na kręgosłup
Mała piłka, tzw. softball, doskonale poprawia stabilizację kręgosłupa, wzmacniając znajdujące się dookoła niego mięśnie. Ten przyrząd fitness można wykorzystać także do wzmocnienia mięśni brzucha. Ćwiczenia można poznać m.in. na zajęciach pilates.

Mała piłka, tzw. softball, doskonale poprawia stabilizację kręgosłupa, wzmacniając znajdujące się dookoła niego mięśnie. Ten przyrząd fitness można wykorzystać także do wzmocnienia mięśni brzucha. Ćwiczenia można poznać m.in. na zajęciach pilates.   Piłki softball są dostępne w różnych rozmiarach. W klubach fitness najczęściej są wykorzystywane te o średnicy od 20 do 40 cm. Do wzmacniania mięśni brzucha najlepiej wybrać te większe. Ćwiczenia z małą piłką na brzuch Aby wzmocnić brzuch z użyciem małej piłki, połóż się na plecach. Ułóż małą piłkę pod kością ogonową. Podnieś nogi i unieś kolana nad tułów. Stopy powinny znajdować się nieco ponad kolanami. Napnij mięśnie brzucha i przyciągnij pępek w stronę kręgosłupa. Unieś miednicę trochę ponad piłkę. Podczas ruchu skieruj nogi na siebie. Przejdź do pozycji wyjściowej. Pamiętaj, aby nogi nie przekraczały linii ciała. Powtórz ruch 7-8 razy. W trakcie wykonywania tego ćwiczenia pilates kręgosłup lędźwiowy jest bezpieczny. Chronią go mocno napięte mięśnie. Kolejną pozycję, dzięki której można wzmocnić brzuch , również wykonuje się w leżeniu. Włóż piłkę pomiędzy stopy. Ułóż ręce wzdłuż ciała. Zacznij od prawej strony. Wykonaj 10 krążeń nogami. Powtórz ćwiczenie na lewą stronę. Kiedy skończysz serię, przyciągnij zgięte kolana do klatki piersiowej . Dzięki temu rozluźnisz mięśnie brzucha. Ćwiczenia z małą piłką na kręgosłup Aby wykonać masaż kręgosłupa, odciążający odcinek lędźwiowy postępuj zgodnie z poniższą instrukcją: Połóż się na plecach. Ułóż piłkę pod biodrami. Postaw stopy i połóż głowę na podłodze, a ręce wzdłuż ciała. Wykonaj po 6 krążeń...

dziewczyna ćwiczy
©Antonioguillem/Fotolia
Styl życia
Płaski brzuch uzyskasz dzięki ćwiczeniom w domu
Ćwiczenia na brzuch można wykonać w domu. Dzięki regularnym treningom pozbędziesz się tłuszczu z okolic brzucha i wyrzeźbisz go. Podczas treningu zaangażuj do pracy mięśnie poprzeczne, skośne i poprzeczne brzucha. Zaleca się trenować 3-4 razy w tygodniu mniej więcej po 30 minut.

Ćwiczenia na brzuch można wykonać w domu. Dzięki regularnym treningom pozbędziesz się tłuszczu z okolic brzucha i wyrzeźbisz go. Podczas treningu zaangażuj do pracy mięśnie poprzeczne, skośne i poprzeczne brzucha. Zaleca się trenować 3-4 razy w tygodniu mniej więcej po 30 minut. Ćwiczenia na płaski brzuch – klasyczne brzuszki Połóż się na karimacie lub kocu, tak by stopy stabilnie stały na podłodze, a nogi były lekko ugięte w kolanach . Dłonie skrzyżuj za głową i zacznij wykonywać brzuszki . Górną część tułowia podnoś (pamiętaj, by nóg nie odrywać od podłoża). W trakcie wykonywania ćwiczenia nie ruszaj głową, a mięśnie brzucha utrzymuj napięte. Ćwiczenie wykonuj przez około 5 minut. Ćwiczenia na płaski brzuch – skłony na leżąco Połóż się na podłodze na prawym boku, a nogi lekko ugnij w kolanach. Ręce mocno trzymaj za głową, po czym zacznij wykonywać skłony, tak jakbyś lewym łokciem chciała dotknąć prawego kolana . Pamiętaj, by podczas ćwiczenia napinać mięśnie brzucha. Ćwiczenie wykonaj 20 razy na jeden bok. Warsaw Sneaker Shop rabat to świetna okazja, aby sprawić sobie nową odzież sportową do ćwiczeń w domowym zaciszu. Ćwiczenia na płaski brzuch – wyciąganie tułowia Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Obie ręce wyciągnij do góry, a tułów lekko odchyl do tyłu. Następnie nogi unieś kilka centymetrów nad podłoże a kolana przyciągnij do klatki piersiowej. Po chwili opuść ręce, obejmij nimi kolana i wróć do pozycji początkowej. Ćwiczenie wykonaj 20 razy. Ćwiczenia na płaski brzuch – deska Przyjmij pozycję jak do pompek , pamiętaj przy tym by plecy były wyprostowane a ręce znajdowały się pod barkami. Następnie ugnij lewą nogę i podciągnij ją do klatki piersiowej. Po 10 powtórzeniach zmień nogę na prawą....

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner