Party Stories
©mikhail_kayl/Fotolia
Styl życia

Pierwszy raz – jak sprawić, aby pierwsza wspólna noc była wyjątkowa

Pierwszą noc razem można uprzyjemnić, dbając o to, aby nikt nie przeszkadzał przy zbliżeniu. Pachnąca pościel, dyskretna muzyka, przytłumione oświetlenie zwiększą komfort i umożliwią swobodniejsze prezentowanie własnego ciała przy partnerze. Antykoncepcja to konieczność, także podczas pierwszego razu.

Pierwszą noc razem można uprzyjemnić, dbając o to, aby nikt nie przeszkadzał przy zbliżeniu. Pachnąca pościel, dyskretna muzyka, przytłumione oświetlenie zwiększą komfort i umożliwią swobodniejsze prezentowanie własnego ciała przy partnerze. Antykoncepcja to konieczność, także podczas pierwszego razu.

 

Przebieg pierwszego stosunku to wspomnienie, które na zawsze pozostaje w pamięci kobiety i mężczyzny. To, co dzieje się w łóżku po raz pierwszy rzutuje na dalszy przebieg życia seksualnego i może potęgować pragnienie bliskości lub wywołać uraz psychiczny. Przygotowania do tej chwili są niezwykle ważne, nie powinno być tu miejsca na przypadek.

O czym warto pamiętać przed pierwszym razem

Przed pierwszą wspólną nocą warto się do niej przygotować emocjonalnie i zadbać o oprawę tego szczególnego wydarzenia:

 

  • przede wszystkim ważne jest przekonanie i chęć dzielenia się tą chwilą z wybraną osobą. Nie należy tego robić pod presją lub wbrew sobie lub z przypadkową osobą.
  • bardzo ważna jest szczerość parterów i przyznanie się sobie nawzajem do braku doświadczenia, co zmniejszy napięcie, ewentualne oczekiwania i nie będzie skutkować rozczarowaniami;
  • należy zadbać o odosobnione, komfortowe miejsce, w którym nie ma ryzyka, że ktoś nakryje kochanków, z czystą pościelą, dyskretnym oświetleniem i rozluźniającą muzyką;
  • trzeba zawsze pamiętać o zabezpieczeniu. Prezerwatywy powinny być nowe, z aktualną datą ważności, nie noszone wcześniej miesiącami w portfelu czy w schowku samochodowym. Warto wcześniej poćwiczyć nakładanie kondoma i dobrać właściwy rozmiar, odpowiadający długości członka i jego obwodowi u podstawy w stanie erekcji;
  • nie należy planować wymyślnych pozycji i technik rodem z Kamasutry – pierwszy raz może być dla partnerki dość bolesny. Wzajemne okazywanie sobie czułości i bliskości oraz zrozumienie potrzeb jest znacznie ważniejsze niż doświadczenie.

 

Ważna jest nie tylko higiena miejsc intymnych, ale także całego ciała. Nie należy jednak przesadzać z używaniem dezodorantów, perfum, wód po goleniu i balsamów zapachowych. Ich nadmiar może nie odpowiadać osobom z wrażliwym zmysłem powonienia, a skóra będzie zwyczajnie wydawać się nieprzyjemna w smaku, zbyt śliska i wilgotna. Depilacja to kwestia indywidualna, warto jednak zadbać o estetyczny wygląd ewentualnego owłosienia intymnego.

Czy pierwszy raz musi boleć i jak obfite jest krwawienie

Błona dziewicza jest raczej słabo unerwiona. Naderwanie jej podczas stosunku wiąże się zazwyczaj z niewielkim bólem, czasem określanym jedynie jako dyskomfort, oraz z minimalnym krwawieniem. Częste są sytuacje przerwania błony w wyniku głębokiej masturbacji, stosowania tamponów, irygacji pochwy czy wyczynowego uprawiania sportów, skutkujących rozciąganiem mięśni krocza. Przedłużająca się gra wstępna pociąga jednak za sobą ryzyko nadmiernego przekrwienia pochwy – zwiększa to wrażliwość oraz intensywność krwawienia. Mężczyzna nie powinien więc zbytnio spieszyć się z przystąpieniem do penetracji, ale powinien również zrezygnować z nadmiernie długich pieszczot łechtaczki i wejścia do pochwy. Najlepiej zacząć współżycie od pozycji misjonarskiej, lekko ugiąć nogi w kolanach i podłożyć pod pośladki poduszkę. Oś długa pochwy będzie pokrywać się wówczas z kierunkiem napierania na nią penisa, co ułatwi szybsze przebicie napiętej błony dziewiczej. Krew nie wydobywa się z pochwy zbyt obficie, po stosunku wystarczy przemyć okolicę krocza ciepłą wodą. Ewentualne krwawienie, przedłużające się powyżej 2 godzin, warto skonsultować z lekarzem, występuje ono jednak dość rzadko.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Przytulająca się nastoletnia para
©pololia/Fotolia
Styl życia
Przygotowanie do inicjacji seksualnej – jak, gdzie i kiedy przeżyć „pierwszy raz”
Inicjacja seksualna to przeżycie, które jest stresujące dla obojga partnerów. Im lepiej przygotujemy się do pierwszego stosunku płciowego, tym bardziej będziemy świadomi tego, co dzieje się z naszym ciałem.

Inicjacja seksualna to przeżycie, które jest stresujące dla obojga partnerów. Im lepiej przygotujemy się do pierwszego stosunku płciowego, tym bardziej będziemy świadomi tego, co dzieje się z naszym ciałem. Inicjacja seksualna – pierwszy stosunek płciowy Pierwszy stosunek płciowy jest w terminologii seksuologów określany mianem inicjacji seksualnej. Polega na osiągnięciu fizycznej bliskości z partnerem. W trakcie inicjacji partnerzy osiągają pełen kontakt seksualny. Inicjacja seksualna jest przejściem w dojrzałość seksualną. Z tego względu jest ona tak ważnym wydarzeniem w życiu człowieka, które według opinii wielu osób często zostaje w pamięci na zawsze. Inicjacja seksualna a antykoncepcja Przed rozpoczęciem współżycia warto skonsultować z lekarzem kwestię antykoncepcji . Ginekolog wskaże najlepszą metodę antykoncepcji i pomoże opracować plan działania w przypadku, gdyby antykoncepcja nie zadziałała, np. gdyby pękła prezerwatywa . Awaryjną metodą antykoncepcji jest zastosowanie tzw. tabletek „po”. Pigułki mogą zapobiec zapłodnieniu, gdy są zastosowane do 72 godzin po stosunku. U lekarza otrzymamy także informację na temat tego jakie badana należy wykonać w przypadku odbycia stosunku z osobą, która była już aktywna seksualnie lub po stosunku bez zabezpieczenia (np. badanie krwi w celu wykrycia rzeżączki lub do wykrycia grzybicy posiew i analiza wydzieliny pobranej z pochwy). Emocje towarzyszące inicjacji seksualnej Przed rozpoczęciem współżycia towarzyszą nam różnego rodzaju emocje związane z poczuciem niepokoju i lęku. Pojawiają się one, ponieważ nie wiemy czego się spodziewać i jak zareaguje nasze ciało. Emocje te zwykle ustępują miejsca podnieceniu w trakcie rozpoczęcia gry wstępnej, gdyż ciało i zmysły koncentrują się na bodźcach seksualnych. Przygotowania do pierwszego razu to nie tylko dbałość o romantyczny nastrój, ale...

Zmartwiona kobieta leży na białej kanapie
©Andrey Popov/Fotolia
Styl życia
Przyczyny krwawienia z dróg rodnych mogą być różne w zależności od wieku
U kobiet w wieku rozrodczym krwawienie z pochwy może występować w środku cyklu, przed miesiączką czy po stosunku. Krwawienie z dróg rodnych spotyka też kobiety po menopauzie, a czasem małe dziewczynki.

U kobiet w wieku rozrodczym krwawienie z pochwy może występować w środku cyklu, przed miesiączką czy po stosunku. Krwawienie z dróg rodnych spotyka też kobiety po menopauzie, a czasem małe dziewczynki. Powody krwawienia z pochwy u kobiet w wieku rozrodczym Plamienia w środku cyklu mogą towarzyszyć owulacji , wówczas nie są powodem do niepokoju. Jeśli występują między miesiączkami i nie można połączyć ich z jajeczkowaniem, trzeba zgłosić problem lekarzowi podczas wizyty. Plamienia nieusprawiedliwione owulacją wskazują na zakażenie, nadżerkę , a nawet na zmiany nowotworowe w obrębie dróg rodnych. Krwawienie po stosunku Inną przyczyną krwawienia z dróg rodnych poza miesiączką jest uszkodzenie ścianek pochwy podczas stosunku. Narząd ten jest bardzo delikatny i podatny na otarcia zwłaszcza wtedy, gdy nie ma odpowiedniego nawilżenia. Jeśli dolegliwości występują po każdym stosunku lub bardzo często, mogą mieć inną przyczynę. Należy zweryfikować, czy nie są symptomem infekcji, choroby wenerycznej, nadżerki, polipów szyjki macicy czy nawet nowotworu.   Krwawieniami po stosunku objawia się też zakażenie bakterią Chlamydia trachomatis. Pigułki antykoncepcyjne a krwawienie z pochwy Krwawienie z dróg rodnych między miesiączkami jest powszechne u osób rozpoczynających przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej – w pierwszych 3 miesiącach. Przedłużające się ponad 6 miesięcy i coraz bardziej obfite krwawienia są powodem do zmiany pigułek. Zmienić metodę antykoncepcji trzeba także wtedy, gdy plamienia trwają ponad 3 miesiące podczas korzystania z wkładki domacicznej. Innymi powodami krwawienia z dróg rodnych mogą być: zespół wielotorbielowatych jajników, endometrioza, zapalenie endometrium, mięśniaki macicy, nowotwór szyjki bądź trzonu macicy, zaburzenia krzepnięcia w związku z np. białaczką, niedokrwistością...

kobieta na pościeli o poranku
Pixabay/Unsplash/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Czy pierwszy raz musi boleć? Przerwanie błony dziewiczej
Przerwanie błony dziewiczej kojarzy się z bólem i krwawieniem, i myśl o tym potrafi zepsuć romantyczny nastrój pierwszego razu.

Przerwanie błony dziewiczej kojarzy się z bólem i krwawieniem, i myśl o tym potrafi zepsuć romantyczny nastrój pierwszego razu. Po co nam błona dziewicza? Błona dziewicza to niewielki fałd śluzówki, który oddziela wnętrze pochwy od jej przedsionka . Tak naprawę nie ma zgody wśród naukowców co do zadania błony – jedni mówią, że chroni przez infekcjami pochwy, inni natomiast, iż to pozostałość po rozwoju płodowym, równie nieprzydatna jak pępek. Istnieją również hipotezy mówiące o roli zatrzymywania spermy po stosunku albo o celowym zaprogramowaniu przerwania błony jako bolesnego doświadczenia, by skłonić kobietę do rozważnego doboru partnera. Niezależnie od tego, jaki natura miała pomysł na tę fałdkę, każda kobieta ją ma – powstaje w piątym miesiącu życia płodowego i tak naprawdę całkowicie usunięta zostaje dopiero podczas porodu, wcześniej jest tylko uszkodzona. Czy pierwszy raz zawsze boli? Z pewnością znasz opowieści o tym, że przerwaniu błony dziewiczej towarzyszy ból i krwawienie. Nie jest to jednak reguła, co więcej – zdarza się dość rzadko. Wszystko zależy od samej budowy błony dziewiczej, która może przybierać różne kształty. Większość dziewczyn ma błonę półksiężycowatą, która zwykle pęka bez trudu i jest mało ukrwiona . W związku z tym dziewica z taką błoną prawie nie odczuje bólu i nie będzie krwawić .   Zdarza się również, że błona jest dość gruba i mocna lub rozciągliwa. W takiej sytuacji możliwe jest, że nawet mimo wielokrotnego współżycia błona nie zostanie przerwana. Podobnie może się zdarzyć, gdy partner nie wprowadza penisa do pochwy głęboko na przykład ze względu na niezbyt okazałe rozmiary. Jak uśmierzyć ból? Czy wiesz, że ból może wynikać nie tylko z przerwania błony? Stres towarzyszący oczekiwaniu na pierwszy raz sprawia, że ciało w trakcie jest napięte, co...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner