Party Stories
Stół wigilijny przystrojony gałązkami świerku i kolorowymi wstążkami.
©pinkyone/Fotolia.com
Styl życia

Dekoracja stołu na święta: stroiki i ozdoby świąteczne

Świąteczne ozdoby na stole podczas kolacji wigilijnej czy uroczystego obiadu w dzień Bożego Narodzenia podkreślają wyjątkowość tych okazji i pełnią rolę dekoracyjną. Stroik z szyszek lub gałązek jodły czy świerku może zastąpić choinkę.

Świąteczne ozdoby na stole podczas kolacji wigilijnej czy uroczystego obiadu w dzień Bożego Narodzenia podkreślają wyjątkowość tych okazji i pełnią rolę dekoracyjną. Stroik z szyszek lub gałązek jodły czy świerku może zastąpić choinkę.

 

Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne są oryginalne i nadają się zarówno do dekoracji mieszkania, świątecznego stołu, jak i na prezent dla bliskich. Świąteczny stół na wigilię i na Boże Narodzenie powinien wyglądać wyjątkowo, żeby podkreślać rangę tego spotkania z najbliższymi. Ważne są zarówno obrus, zastawa, jak i elementy ozdobne i światło.

 

Stroiki świąteczne jako część aranżacji stołu na Wigilię i Boże Narodzenie

 

Stroiki świąteczne na stół dopełniają aranżację i akcentują wyjątkowość okazji. Jednym z nieodzownych elementów stroiku jest świeca lub kilka świec. W zależności od charakteru stroiku i ogólnego zamysłu na ozdobienie stołu może to być świeca gruba i masywna albo cienka, zwykła lub zdobiona, o różnych kształtach.

 

Świąteczne ozdoby, które mogą znaleźć się na stole jako dekoracja, to np. bombki różnej wielkości, łańcuchy z koralików, małe figurki aniołków czy wycinanka w kształcie choinek. Należy jednak pamiętać, żeby dekoracja stołu nie przeszkadzała w jedzeniu. Ozdabiając bożonarodzeniowy stół, należy trzymać się zasady, że mniej znaczy więcej.

 

Stroik świąteczny może być główną dekoracją, a mniejsze ozdoby świąteczne powinny kolorystycznie nawiązywać do niego – daje to spójny i estetyczny obraz.

 

Stroik ze styropianu, szyszek i dużej świecy lub z iglaków i ozdób

 

Żeby wykonać prosty stroik świąteczny, należy zaopatrzyć się w gotowy stelaż – styropianowy okrąg. Do niego można przy pomocy kleju na gorąco przykleić szyszki. Powinny być one suche i pootwierane. Kompozycję układa się tak, by szyszki różnej wielkości możliwie ściśle do siebie przylegały i żeby nie prześwitywały spod spodu duże fragmenty styropianu. Następnie szyszkowy wianek można pokryć złotą albo srebrną farbą w spreju. Ozdoby świąteczne, jak np. małe bombki, jarzębinę, plasterki suszonej pomarańczy z goździkami czy koraliki różnej wielkości przykleja się do szyszek także na klej na gorąco. Stroik świąteczny wykonany w ten sposób pozwala na ustawienie w jego środku świecy.

 

Stroik z żywymi gałązkami jodły czy świerku lepiej wykonać na podstawie z gąbki florystycznej. Zielone elementy wbija się w kawałek takiej gąbki umieszczonej w doniczce czy misce, tworząc podstawę stroika. Ozdoby świąteczne i świece przymocowuje się drutem florystycznym.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Stroik z szyszek
© Africa Studio/Fotolia.com
Styl życia
DIY – stroik bożonarodzeniowy z szyszek
Jak zrobić stroik świąteczny na Boże Narodzenie? Szyszki są idealnym surowcem, który nadaje się do tworzenia stroików, wieńców oraz ozdób choinkowych. To miły akcent na wigilijnym stole, bardzo prosty w wykonaniu i niedrogi.

Jak zrobić stroik świąteczny na Boże Narodzenie? Szyszki są idealnym surowcem, który nadaje się do tworzenia stroików, wieńców oraz ozdób choinkowych. To miły akcent na wigilijnym stole, bardzo prosty w wykonaniu i niedrogi. Stroik na boże narodzenie – jak zrobić stroik świąteczny z szyszek Aby pozbierać szyszki wcale nie musimy jechać do lasu. Bardzo często w miejskich parkach znajdziemy kilka drzew iglastych. Podczas jesiennych spacerów warto zbierać też jemiołę, gałązki jarzębiny, kasztany i kolorowe liście, które później wykorzystamy do tworzenia niepowtarzalnych ozdób . Wykonanie stroika świątecznego z szyszek wymaga wcześniejszego zaopatrzenia się w kilka niezbędnych akcesoriów.   Potrzebne nam będą: klej w pistolecie (na przezroczyste sztyfty – do kupienia w każdym dużym supermarkecie), kawałek pianki - gąbki zdobniczej (wytniemy z niej koło o średnicy 30-45 cm) , wykałaczka, patyczek do szaszłyków lub metalowy szpikulec do robienia dziurek, kokarda, gałązki jarzębiny, jemioły , średniej wielkości świeca, kawałek sztywnego drutu (około 5 cm – będzie potrzebny do zainstalowania świecy w stroiku), zapalniczka, ołówek, nożyk introligatorski lub nożyczki. Atrakcyjne Home and You promocje to świetna okazja, aby sprawić sobie piękny stroik świąteczny wykonany z szyszek! Jak zrobić stroik świąteczny – sposób wykonania Odrysuj na piance koło, np. od małego talerzyka – średnica powinna odpowiadać liczbie szyszek, które masz (będziesz je mocować po zewnętrznej stronie koła z pianki) oraz ich wielkości, ważne by nie było ich za mało .   Przymocuj szyszki za pomocą kleju blisko siebie po obwodzie, tak aby na zewnątrz nie wystawało zbyt dużo gąbki. Podgrzej koniec drucika i wtop go równolegle w...

Kobieta pakuje świąteczny prezent dla bliskiej osoby.
©DragonImages/Fotolia.com
Styl życia
Własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe jako prezenty
Stroiki świąteczne i bombki mogą być wspaniałym prezentem od serca dla najbliższych z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby wymagają pracy i zaangażowania, dlatego tym bardziej są doceniane jako podarunki.

Stroiki świąteczne i bombki mogą być wspaniałym prezentem od serca dla najbliższych z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby wymagają pracy i zaangażowania, dlatego tym bardziej są doceniane jako podarunki.   Ozdoby bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie można podarować lub wykorzystać do dekoracji własnego domu. Styropianowe bombki wyróżniają się na choince, nadając jej niepowtarzalny, osobisty charakter, stroiki z szyszek , świec i wstążki mogą zdobić stół wigilijny i tworzą świąteczny nastrój.   Stroiki świąteczne DIY z szyszek, iglaków, świecy i elementów ozdobnych   Stroiki świąteczne można wykonać na bazie gąbki florystycznej, styropianowego okręgu czy samych gałązek świerkowych , jodłowych albo innego stelaża w formie wianka czy prostokąta. Do styropianowej formy wystarczy klejem na gorąco przymocować szyszki różnej wielkości, tak żeby zakrywały w całości wianek, jedna obok drugiej. Potem wystarczy spryskać szyszkowy wianek złotą farbą w spreju i dokleić ozdoby, np. niewielkie czerwone albo niebieskie kuleczki różnej wielkości. W środku takiego stroika można ustawić świecę.   Stroiki świąteczne na gąbce florystycznej można wykonać z żywych gałęzi jodły, świerku lub innych drzew iglastych – należy je powtykać blisko siebie, tworząc żądany kształt. W takim wypadku najlepiej użyć wąskich świeczek, które łatwo wbić w miękkie podłoże. Stroik można ozdobić małymi bombkami, figurkami aniołków czy drobnymi kuleczkami w różnych kolorach. Obdarowany może wykorzystać taki prezent np. jako ozdobę na wigilijny stół czy element dekoracyjny w sypialni.   Bombki styropianowe ze wstążkami – sposób wykonania   Bombki ze wstążek wykonuje...

Stroik ze świerku
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Świerkowy stroik na wigilijny stół – jak go zrobić?
Stroik na Boże Narodzenie można wykonać samodzielnie z gałązek świerku. Będzie on stanowił piękną, pachnącą lasem ozdobę wigilijnego stołu.

Stroik na Boże Narodzenie można wykonać samodzielnie z gałązek świerku. Będzie on stanowił piękną, pachnącą lasem ozdobę wigilijnego stołu. Co jest potrzebne do wykonania stroika na Boże Narodzenie? Do wykonania stroika wigilijnego ze świerku będziesz potrzebować: okrągłego stelaża, ok. 25 cm średnicy (lub pięciu gałązek wierzby, jeśli chcesz wykonać go samodzielnie), długiego, najlepiej zielonego, miękkiego drutu, kombinerek albo szczypców do cięcia drutu, kawałka gąbki florystycznej, gałązek świerku (może też być kilka gałązek jodły i tui), szypułek rośliny z czerwonymi owocami, np. głogu, innych elementów dekoracyjnych, np. perełek, małych bombek , czerwonych kokardek, szyszek, świecy w kolorze pasującym do pozostałych ozdób. Jak samodzielnie wykonać stelaż stroika na Boże Narodzenie? Do wykonania okrągłego stelaża potrzebujesz 5 długich, cienkich i giętkich gałązek wierzby i drutu. Zwiń gałązki tak, żeby utworzyły koło, przeplataj gałązki pod sobą. Żeby konstrukcja była bardziej stabilna, możesz dodatkowo oplatać je drutem. Gotowe. Jak na stelażu umieścić gałązki świerku? Jeśli masz już podstawkę, możesz przystąpić do oplatania jej gałązkami świerku. Zacznij od najdłuższych gałązek (ok. 30 cm) świerku. Przyłóż gałązkę do stelaża i owiń ją drutem, w ten sposób przymocujesz ją do stelaża. Owijaj stelaż gałązkami tak, żeby całkowicie go zasłoniły. Kiedy w ten sposób zrobisz pierwszą warstwę, możesz przywiązywać do stroika coraz krótsze gałązki świerku. Rób to do momentu, kiedy wieniec ze świerku uzyska pożądaną grubość. Włóż do środka wieńca gąbkę florystyczną i sprawdź, czy gałęzie już ją zakrywają. Jeśli nie, dołóż ich więcej lub przytnij gąbkę. Pamiętaj jednak,...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner