Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Owoc granatu
©igorp17/Fotolia
Styl życia

Właściwości owocu granatu: zapobiega starzeniu, działa przeciwnowotworowo i antydepresyjnie

Owoc granatu, zwany owocem życia, zawiera polifenole o działaniu przeciwzapalnym, neutralizujące wolne rodniki, wzmacniające serce, obniżające ciśnienie krwi, poziom cukru, cholesterolu, zapobiegające zmianom naczyniowym.

Owoc granatu, zwany owocem życia, zawiera polifenole o działaniu przeciwzapalnym, neutralizujące wolne rodniki, wzmacniające serce, obniżające ciśnienie krwi, poziom cukru, cholesterolu, zapobiegające zmianom naczyniowym.

Lecznicze właściwości owocu granatu

Świeże granaty dostępne są na rynku od września do stycznia, zamrożone można przechowywać nawet do 2 miesięcy. Te śródziemnomorskie owoce, zwane owocami życia, zdobiły herby europejskich związków lekarskich. Od wieków są cenione w medycynie ludowej ze względu na swoje dobroczynne dla organizmu właściwości i wartości odżywcze:

  • Zawierają związki przeciwutleniające, polifenole, usuwające wolne rodniki i blokujące ich powstawanie, redukując ryzyko powstawania nowotworów i hamując rozwój raka piersi, prostaty, jelita grubego, białaczki. Polifenole mają działanie przeciwzapalne (są istotne w leczeniu reumatyzmu i artretyzmu), wzmacniają serce, zmniejszają ryzyko zawału, zapobiegają miażdżycy, obniżają ciśnienie krwi, poziom cukru i cholesterolu, uszczelniają naczynia krwionośne, zapobiegają zmianom naczyniowym, zwalczają zapalenie stawów.
  • Sok z granatów jest bogaty w związki fitochemiczne, odgrywające rolę w leczeniu objawów depresji.
  • Chronią płód przed uszkodzeniami i zapewniają właściwy rozwój mózgu oraz układu nerwowego.
  • Zawartość estrogenów wspomaga gospodarkę hormonalną zwłaszcza w okresie menopauzy (a także kobiecego napięcia przedmiesiączkowego) i pomaga w radzeniu sobie z objawami przekwitania.
  • Kwas cytrynowy i tanina pomagają przy problemach z trawieniem i chorobach żołądka.
  • Wzmacniają kości i mięśnie.
  • Pomagają przy niewydolności nerek.
  • Łagodzą przebieg choroby Alzheimera, spowalniając postęp demencji.

U mężczyzn spożywanie soku z granatu powoduje wzrost poziomu testosteronu o 24% (więcej na), redukuje zaburzenia erekcji, u kobiet występuje pewien wzrost popędu seksualnego.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Obieranie granatu
©Sychugina Elena/Fotolia
Styl życia
Sposoby na obranie owocu granatu
Najłatwiejszym sposobem na obranie granatu jest przekrojenie go na pół i wytrzęsienie łyżką pełnych soku pestek. Resztę nasionek oraz miękki jadalny miąższ także wyłuskuje się do miseczki.

Najłatwiejszym sposobem na obranie granatu jest przekrojenie go na pół i wytrzęsienie łyżką pełnych soku pestek. Resztę nasionek oraz miękki jadalny miąższ także wyłuskuje się do miseczki. Właściwości granatów Granaty zawierają cenne polifenole, chroniące ludzkie ciało przed nowotworami, chorobami serca, łagodzące stany zapalne. Dodatkowo granaty maja działanie przeciwutleniające, antybakteryjne, antywirusowe, obniżają ciśnienie krwi, zapobiegają procesom starzenia i odmładzają skórę, łagodzą problemy z trawieniem, przebieg menopauzy, dolegliwości miesiączkowe, przeciwdziałają problemom z erekcją. Przy zakupie granatu warto kierować się jego wagą – pestki ciężkiego owocu bez odbarwień powinny być pełne soku. To, czy owoc granatu już dojrzał, można rozpoznać po charakterystycznym dźwięku przy nacisku na skórkę. Niedojrzały owoc nie wyda żadnego odgłosu , gdy będziemy go opukiwać lub uciskać. Sposoby obierania granatu Są różne metody szybkiego i łatwego obierania granatu. Chodzi o to, aby wykorzystać naturalną budowę tego owocu do swobodnego wydobycia nasion, nie rozerwać ich osnówek i nie poplamić niczego dość trudnym do usunięcia sokiem. Pestki mają się bezproblemowo oddzielić, nie zgnieść się ani nie popękać, żeby ocalić jak najwięcej cennego soku. Po umyciu granat suszymy papierowym ręcznikiem i umieszczamy na desce do krojenia. Chwytamy owoc mocno w poprzek, ściskamy i kroimy na pół. Trzymając przekrojoną połówkę granatu nad miską, uderzamy łyżką w łupinę, powodując wypadnięcie pestek granatu prosto do miski. Resztę pozostałych pestek delikatnie wyłuskujemy palcami bądź łyżką. Szklisty i miękki miąższ także nadaje się do jedzenia, on również powinien trafić do miski z pestkami.   Inna szkoła głosi, że najlepiej rozpocząć obieranie granatu od ścięcia na prosto góry owocu. Robimy to usuwając...

migdały, orzechy i żurawina w miseczce
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Superfoods, czyli naturalne produkty pełne witamin i wartości odżywczych
Superfoods czyli super pokarmy. Na szczęście bez „superulepszaczy” – w pełni naturalne i mające pozytywny wpływ na zdrowie i urodę.

Superfoods czyli super pokarmy. Na szczęście bez „superulepszaczy” – w pełni naturalne i mające pozytywny wpływ na zdrowie i urodę.   Superfoods to określenie, które nie dotyczy super ulepszonych produktów, a po prostu pokarmów o drogocennych dla zdrowia i urody naturalnych właściwościach. Superfoods warto uwzględnić w codziennej diecie. Lista super produktów jest bardzo długa, poniżej kilka przykładów. Super owoce, czyli jakie działanie mają owocowe superfoods Borówki. Borówki dzięki dużej zawartości antyoksydantów pomocne są w profilaktyce nowotworowej. Są bogatym źródłem witaminy A, zatem świetnie wpływają na wzrok, a ekstrakt z borówki wykorzystywany jest w leczeniu chorób siatkówki oka.   Granat. Granat to świetny wybór dla kobiet, zwłaszcza w okresie menopauzy lub zmagających się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego – granat pomaga łagodzić ich objawy. Granat to dobry wybór również dla mężczyzn – substancje zawarte w granacie wpływają korzystnie na potencję. Awokado. Olej zawarty w awokado obniża poziom cholesterolu. Dzięki dużej zawartości potasu reguluje ciśnienie krwi. Super ziarna, czyli małe, ale wartościowe superfoods Nasiona lnu. Siemię lniane świetnie sprawdza się jako wsparcie w procesie odchudzania. Podczas podrażnień lub wrzodów żołądka łagodzi uszkodzone błony żołądkowe. Ponadto dzięki dużej zawartości błonnika daje poczucie sytości , a także obniża poziom cukru i lipidów we krwi.   Nasiona chia. Chia, inaczej szałwia hiszpańska to źródło drogocennych kwasów omega-3, które wpływają bardzo korzystnie na pracę mózgu, polepszają zdolność koncentracji i zapamiętywania. Działają kojąco na układ nerwowy. Nie bez wpływu pozostają na pracę serca i układ krwionośny – pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu, zapobiegają miażdżycy.  ...

Zaparzona herbata
©pit-fall/Fotolia
Styl życia
Smocza herbata oloong: odchudza, poprawia wygląd skóry, obniża poziom cukru i zapobiega nowotworom
Herbata ulung (oolong) to chińska odmiana herbaty z liści Camellia sinensis. Zwana jest także herbatą niebieską lub herbatą smoczą. Ulung jest częściowo fermentowana, dlatego pod względem smaku i właściwości zdrowotnych stanowi połączenie fermentowanej herbaty czarnej i niepoddawanej temu procesowi zielonej.

Herbata ulung (oolong) to chińska odmiana herbaty z liści Camellia sinensis. Zwana jest także herbatą niebieską lub herbatą smoczą. Ulung jest częściowo fermentowana, dlatego pod względem smaku i właściwości zdrowotnych stanowi połączenie fermentowanej herbaty czarnej i niepoddawanej temu procesowi zielonej. Herbata ulung ma właściwości odchudzające Polifenole znajdujące się w herbacie ulung zapewniają prawidłowy metabolizm tłuszczów. Również zawarta w herbacie teina przyspiesza spalanie tłuszczów. Picie jednej filiżanki herbaty ulung dziennie pomaga w walce z otyłością. Herbata ulung zapobiega nowotworom Polifenole to antyoksydanty, które zapobiegają szkodliwemu działaniu wolnych rodników, sprzyjających rozwojowi nowotworów. Badania udowodniły, że kobiety, które regularnie piją przynajmniej 2 filiżanki herbaty ulung dziennie, o połowę rzadziej chorują na raka jajników. Herbata ulung poprawia wygląd skóry Picie przynajmniej 3 filiżanek herbaty ulung dziennie już po 2 tygodniach znacznie łagodzi objawy egzemy i atopowego zapalenia skóry . Mechanizm korzystnego wpływu smoczej herbaty na skórę nie jest do końca jasny. Podejrzewa się jednak, że mogą za to odpowiadać polifenole, które działają jak czynniki antyalergiczne, łagodzące zmiany skórne.   Polifenole pomagają też opóźnić procesy starzenia się skóry, spowodowanego przez wolne rodniki, które przenikają do skóry wraz z zanieczyszczonym powietrzem oraz powstają pod wpływem stresu. Herbata ulung obniża poziom cukru we krwi Herbata ulung powinna znaleźć się w diecie osób cierpiących na cukrzycę typu 2. Wyniki niektórych badań dowodzą, że wypijanie ok. 6 kubków (ok. 1500 ml) herbaty ulung dziennie przez miesiąc istotnie obniża poziom cukru...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner