Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Główka kapusty
Image by Lifetimestock.com
Styl życia

Okłady z kapusty - naturalny sposób na bolące stawy i stany zapalne piersi

Okład z kapusty można stosować na zmiany stawowe (pomoże przy dolegliwościach bólowych) oraz zmiany ropne (np. stan zapalny piersi). Okłady z kapusty systematycznie stosowane pozwalają w prosty sposób zwalczyć opuchliznę. Okład z kapusty na piersi pomoże matkom karmiącym złagodzić ból i obrzęk.

Okład z kapusty można stosować na zmiany stawowe (pomoże przy dolegliwościach bólowych) oraz zmiany ropne (np. stan zapalny piersi). Okłady z kapusty systematycznie stosowane pozwalają w prosty sposób zwalczyć opuchliznę. Okład z kapusty na piersi pomoże matkom karmiącym złagodzić ból i obrzęk.

Okład z kapusty na kolano i piersi – krok po kroku

Okład z kapusty to naturalne lekarstwo, które na pewno nie zaszkodzi – chociażby dlatego warto wypróbować tę metodę leczenia. Żeby okład z kapusty spełnij swoją funkcję, nie może przemakać.

 

Wskazówki:

1. Do obtłuczenia liścia nie używaj tłuczka do mięsa, ponieważ uszkodzi on strukturę kapusty;

2. Bolącego fragmentu ciała nie smaruj kremami ani maścią przed nałożeniem kapusty;

3. Na liść kapusty nie nakładaj folii ani ceraty (mogą powstać odparzenia);

4. Okład z kapusty najlepiej nałożyć na noc.

Jak wykonać okład z kapusty

1. Z główki kapusty zerwij liść w kształcie miseczki.

2. Odkrój ogonek, aby liść miał równą grubość.

3. Od wewnątrz obtłucz liść metalową łyżką (do momentu aż puści sok).

4. Umyj ciepłą wodą i szarym mydłem obszar ciała, na który chcesz zrobić okład: piersi, kolano.

5. Dobrze wytrzyj skórę i pocieraj ręcznikiem aż się zaczerwieni.

6. Liść kapusty nałóż na zmieniony obszar ciała wewnętrzną stroną (tą, która puściła sok).

7. Owiń skórę bandażem – nie za mocno, ale tak, żeby bandaż się nie przesuwał.

8. Okład zostaw na skórze na minimum 6 godzin.

9. Resztki kapusty zmyj ciepłą wodą z użyciem szarego mydła.

10. Po zdjęciu okładu i pozbyciu się resztek kapusty, zmieniony obszar skóry posmaruj maścią z witaminą A.

11. Okład z kapusty należy nakładać aż do chwili, kiedy obrzęk i/lub dolegliwości bólowe ustąpią.

 

Jeżeli pomimo stosowania okładu z kapusty po 5 dniach dolegliwości będą nadal występowały, należy skontaktować się z lekarzem.


Dwie, duże główki kapusty
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Jak poradzić sobie z zaburzeniem laktacji – okład z kapusty na pierś
Okład z kapusty to naturalny i przede wszystkim skuteczny sposób na problemy z laktacją w pierwszych tygodniach karmienia. Problemy z laktacją spowodowane są najczęściej nawałem mlecznym – pokarm zastaje w kanalikach mlekowych, co skutkuje bólem piersi oraz ich obrzękiem. Przygotowanie kapusty jest proste – wystarczy rozbić liście tłuczkiem i przetrzymywać je w lodówce.

Okład z kapusty to naturalny i przede wszystkim skuteczny sposób na problemy z laktacją w pierwszych tygodniach karmienia. Problemy z laktacją spowodowane są najczęściej nawałem mlecznym – pokarm zastaje w kanalikach mlekowych, co skutkuje bólem piersi oraz ich obrzękiem. Przygotowanie kapusty jest proste – wystarczy rozbić liście tłuczkiem i przetrzymywać je w lodówce.   Okłady z kapusty na pierś powinny być przygotowywane w przypadku nadmiaru pokarmu w procesie laktacji. Zjawisko nazywane jest również nawałem mlecznym, co doprowadza dużego stanu dyskomfortu u młodej mamy: piersi są nabrzmiałe, odczuwa się ból przy każdym dotyku, brodawki mogą się zaczerwienić i powiększyć.   Aby zmniejszyć objawy nadmiernej produkcji mleka w piersi, można zastosować okład z kapusty białej. Okład będzie skuteczniejszy, gdy dodatkowo zostanie schłodzony w lodówce. Jak przygotować okłady z kapusty na pierś? Okład z kapusty przygotowujemy przed planowanym karmieniem dziecka. Najpierw wybieramy duże liście białej kapusty, myjemy je, a następnie rozbijamy delikatnie tłuczkiem. Tuż przed karmieniem liście kapusty najlepiej włożyć do lodówki, aby je schłodzić. Czas chłodzenia można wykorzystać na karmienie dziecka, a łagodzący okład nakłada się tuż po zakończeniu karmienia. Jak stosować okłady z kapusty na pierś? Aplikacja okładu z kapusty jest prosta, ponieważ jej potłuczone liście łatwo przyklejają się do ciała. Pamiętaj jednak, aby kapusta nie dotykała brodawki , bo kapuściany sok może dodatkowo ją podrażnić. Okład nałóż na całe piersi i włóż stanik – aby zabezpieczyć materiał bielizny przed zaplamieniem, możesz na liście położyć cienką folię lub woreczek śniadaniowy. Okłady z kapusty można stosować po każdym karmieniu i trzymać jej na biuście do 20 minut.   Ta domowa metoda walki z...

Kobieta karmi niemowlę piersią
©Photographee.eu/Fotolia
Styl życia
Częstsze karmienie pomaga na zastój pokarmu w piersi
Jeśli pierś jest obrzmiała i pełna mleka, ale nie chce ono wypływać na zewnątrz, doszło do zastoju pokarmu. W takim wypadku pomoże częste przystawianie dziecka do piersi albo ciepły okład. Nie wolno naciskać piersi ani jej zbyt mocno masować.

Jeśli pierś jest obrzmiała i pełna mleka, ale nie chce ono wypływać na zewnątrz, doszło do zastoju pokarmu. W takim wypadku pomoże częste przystawianie dziecka do piersi albo ciepły okład. Nie wolno naciskać piersi ani jej zbyt mocno masować. Na zastój pokarmu najlepsze karmienie Gdy pierś jest obolała i nabrzmiała , dziecku może być trudno uchwycić brodawkę w odpowiedni do ssania sposób. Dlatego wygodna i dla matki, i dla dziecka będzie pozycja, w której maluch znajdzie się pod pachą matki. Karmienie powinno odbywać się w półtoragodzinnych odstępach i rozpoczynać od chorej piersi. Nie wolno uciskać chorej piersi, można ją jedynie delikatnie masować w kierunku do brodawki. Ulgę może przynieść też odciąganie pokarmu między karmieniami. Okłady na piersi z zastojem pokarmu Przed przystawieniem malca dobrze jest zrobić ciepły okład na pierś , z której pokarm nie chce wypływać. Można też wziąć ciepłą kąpiel. Powinno to ułatwić malcowi ssanie. Nieprzyjemne dolegliwości spowodowane przez zastój pokarmu złagodzi przyłożenie po karmieniu zimnego kompresu i trzymanie go przez 20 minut do pół godziny. Takie zimne okłady można robić z użyciem specjalnych chłodzących kompresów żelowych, lodu w ręczniku czy pieluszce albo nawet z liści kapusty . Stres może powodować zastój pokarmu Dla zdrowia dziecka i prawidłowej laktacji ważne jest nastawienie karmiącej matki i jej samopoczucie. Dlatego gdy dojdzie do zastoju pokarmu, należy dołożyć starań, by się mimo to zrelaksować i ukoić nerwy . Stres negatywnie wpływa na laktację . Na zastój pokarmu zaleca się picie herbatki z melisy , która redukuje objawy zdenerwowania.   Niektóre produkty spożywcze mogą uczulić dziecko. Dowiedz się, jak przebiega  leczenie alergii pokarmowej u niemowlaka . Gdy dziecko się zakrztusi, robi się sine i nie może oddychać. Wtedy trzeba...

Kobieta z bolącą głową
Flickr/Mislav Marohnić/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Okłady i liście z kapusty na ból głowy przed miesiączką
Ból głowy przed okresem jest przede wszystkim schorzeniem na tle nerwowym. Napięcie przed miesiączką (tzw. PMS) przejawia się w postaci wielu somatycznych objawów, m.in. właśnie w napięciowym bólu, odczuwanym przede wszystkim na czole i skroniach. Domowym sposobem na pozbycie się bólu głowy jest np. zimny okład na czoło i kark, masaż skroni czy świeży liść kapusty.

Ból głowy przed okresem jest przede wszystkim schorzeniem na tle nerwowym. Napięcie przed miesiączką (tzw. PMS) przejawia się w postaci wielu somatycznych objawów, m.in. właśnie w napięciowym bólu, odczuwanym przede wszystkim na czole i skroniach. Domowym sposobem na pozbycie się bólu głowy jest np. zimny okład na czoło i kark, masaż skroni czy świeży liść kapusty.   1. Sen – krótka drzemka w ciągu dnia jest idealnym sposobem na zwalczenie bólu przed okresem (nie dość, że ukoi ból, to jeszcze zregeneruje ciało i uspokoi). 2. Zimny okład – namocz chusteczkę w zimnej wodzie i połóż ją na czoło lub kark (poczucie zimna złagodzi ból). 3. Masaż – masowanie skroni dwoma palcami (wskazującym i środkowym) za pomocą okrężnych ruchów znacznie zmniejsza dolegliwości. 4. Okład z kapusty – aby zwalczyć ból przed okresem możesz przyłożyć na chwilę świeże liście kapusty na skroń. 5. Napar z dziurawca – na jeden litr wody dodaj 5 łyżek dziurawca i umyj tym wywarem głowę. Później okręć głowę ręcznikiem i przytrzymaj go tak ok. pół godziny. 6. Aromatoterapia – stosowanie olejków eterycznych ukoi bojącą głowę i wprowadzi w stan relaksu. Włącz w pomieszczeniu świeczkę zapachową z ulubionym zapachem i usiądź wygodnie w fotelu. 7. Kąpiel – ciepła kąpiel odpręży ciało. Dodając do niej olejki eteryczne wzmocnisz działanie relaksacyjne i pozbędziesz się bólu. 8. Unikanie soli, alkoholu i kofeiny – substancje zwiększają możliwość występowania objawów PMS , czyli również bólu głowy.   Ból głowy przed okresem jest uciążliwym objawem, jednak przy pomocy tych kilku metod, możesz pożegnać się z problemem. Nie można jednak bagatelizować...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner