Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Noc poślubna
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Noc poślubna – zmysłowo i romantycznie

Noc poślubna odbywa się zwykle kilka dni po ślubie. Pary coraz rzadziej utrzymują czystość do ślubu, jednak niezależnie od tego, należy zadbać o wyjątkową atmosferę. Na noc poślubną dobrze przygotować kadzidełka, lampkę szampana i owoce podkręcające poziom testosteronu.

Noc poślubna odbywa się zwykle kilka dni po ślubie. Pary coraz rzadziej utrzymują czystość do ślubu, jednak niezależnie od tego, należy zadbać o wyjątkową atmosferę. Na noc poślubną dobrze przygotować kadzidełka, lampkę szampana i owoce podkręcające poziom testosteronu.

Kiedy odbywa się noc poślubna?

Zwykle noc poślubna zaczyna się po zakończonych poprawinach lub jeszcze później. W dzień wesela para młoda towarzyszy gościom, a zabawa najczęściej przeciąga się do białego rana. Jeśli organizowane są poprawiny, oczekiwanie na noc poślubną jeszcze bardziej się wydłuża. Romantycznej nocy nie sprzyjają również duże dawki alkoholu, przemęczenie, podróż poślubna tuż po weselu. W praktyce około trzy dni po ślubie, kiedy para zdoła odespać nieprzespane noce i odpocząć, znajduje czas na „noc poślubną”. Wyniki sondażu przeprowadzonego przez serwis news.com.au pokazują, że 48% małżonków kochało się w pierwszą noc po ślubie.

Noc poślubna to niekoniecznie pierwsza konsumpcja związku

Kiedyś noc poślubna kojarzyła się z utratą dziewictwa. Dziś zdarza się to rzadko. Jeśli kobieta jest dziewicą, nocy poślubnej towarzyszy dodatkowy stres. Większość par była przed ślubem w kilkuletnich związkach, często razem mieszkali, zdarza się nawet, że mają dziecko. W takich przypadkach noc poślubna nie kojarzy się z nowością, podekscytowaniem, oczekiwaniem.

Kasia gotuje z Polki.pl: sałatka z dyni

O czym pamiętać w noc poślubną?

Niezależnie od tego, czy para współżyła ze sobą przed ślubem, czy nie należy zadbać o romantyczną atmosferę. Wzajemny masaż i kąpiel, pozwolą poczuć magię chwili. Sprawdzą się świeże płatki róż, świece, lampka szampana, olejki do masażu. Owoce, które zawierają składniki podkręcające poziom testosteronu, odpowiedzialnego za popęd seksualny, to: truskawki, winogrona, melon. Warto wykorzystać czekoladowy krem lub miód, którym można posmarować ciało – swoje lub partnera. Niezwykle ważny jest wybór samego miejsca na noc poślubną. Dobrze, aby młodzi zadbali o intymną atmosferę, której nie sprzyja towarzystwo innych osób w pobliżu. Ważny jest flirt, spojrzenia, pocałunki. Warto wykorzystać zapach kadzidełek – zapachy, które uważa się za intensyfikujące doznania seksualne, to m. in. lawenda, drzewo sandałowe i jaśmin. W zrelaksowaniu się pomoże ulubiona muzyka – świetnym pomysłem jest wcześniejsze zgranie ulubionych piosenek, ważnych utworów, które przywodzą na myśl istotne chwile. Bielizna powinna być zmysłowa i delikatna. Może to być np. koronkowy gorset i pas do pończoch, koszula nocna eksponująca walory świeżo upieczonej małżonki czy oryginalny komplet bielizny.

Przygotowania do ślubu
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Co należy zrobić przed ślubem – przygotowania krok po kroku
Przygotowania do ślubu najlepiej rozpocząć rok przed uroczystością. W pierwszej kolejności należy zarezerwować termin w lokalu, u księdza, zamówić zespół, fotografa, kamerzystę, florystkę. Oczekiwanie na ślub będzie z pewnością mniej stresujące, jeśli sporządzimy listę niezbędnych do załatwienia spraw.

Przygotowania do ślubu najlepiej rozpocząć rok przed uroczystością. W pierwszej kolejności należy zarezerwować termin w lokalu, u księdza, zamówić zespół, fotografa, kamerzystę, florystkę. Oczekiwanie na ślub będzie z pewnością mniej stresujące, jeśli sporządzimy listę niezbędnych do załatwienia spraw. Przygotowania do ślubu – niezbędne formalności w 10 krokach Spotkanie rodziców - dobrze jest, aby w miłej atmosferze w trakcie zaręczyn lub po tej uroczystości rodzice zakochanych uzgodnili wizję ślubu. Ważne jest ustalenie budżetu ślubnego oraz sporządzenie listy gości. Rezerwacja terminów – należy wybrać miejsce, w którym odbędzie się wesele (porozmawiać na temat menu), zarezerwować datę u zespołu oraz porozmawiać z księdzem, czy interesujący parę młodą termin jest wolny. Ważny jest także wystrój kościoła, sali i samochodu, a także bukiety dla pani młodej i starszej druhny, należy więc spotkać się także z florystką. Koniecznie należy wybrać kamerzystę i fotografa, a także miejsce noclegu dla gości. Jeśli zależy nam na renomowanej fryzjerce i kosmetyczce, to datę należy zarezerwować nawet rok wcześniej. Kolejnym krokiem jest odbycie kursu przedmałżeńskiego oraz odwiedzenie Urzędu Stanu Cywilnego. W przypadku, gdy dla pary jest to pierwszy ślub w życiu, wystarczą dowody osobiste i skrócone akty urodzenia. Jeśli to powtórny ślub konieczny będzie także dokument potwierdzający rozwód (lub akt zgonu, w przypadku wdowców). Cudzoziemcy muszą mieć przy sobie także odpowiednie zaświadczenie ze swojego kraju, paszport i przetłumaczony akt urodzenia. Przyszli małżonkowie powinni wybrać stroje dla siebie wraz z dodatkami oraz zaplanować podróż poślubną (około pół roku przed ślubem). Wybór obrączek ślubnych, zaproszeń i świadków to kolejny krok w przygotowaniach ślubnych. Trzy miesiące przed ślubem należy...

Ślub kościelny
© LElik83/Fotolia.com
Styl życia
Ślub kościelny – formalności w kancelarii parafialnej i Urzędzie Stanu Cywilnego
Ślub kościelny wymaga spełnienia określonych formalności - pierwsze dokumenty, które należy wziąć do kancelarii parafialnej, to metryka chrztu i dowód osobisty. Do proboszcza należy zgłosić się nie później niż 3 miesiące przed ślubem.

Ślub kościelny wymaga spełnienia określonych formalności - pierwsze dokumenty, które należy wziąć do kancelarii parafialnej, to metryka chrztu i dowód osobisty. Do proboszcza należy zgłosić się nie później niż 3 miesiące przed ślubem.   Ślub konkordatowy jest możliwy w Polsce od 1998 roku i oznacza, że ceremonia kościelna stanowi jednocześnie akt prawny. Ślub kościelny – formalności rozpocznij rok przed ślubem Od 12 do 6 miesięcy przed ślubem warto pójść do kancelarii parafialnej, aby zarezerwować termin uroczystości – datę i godzinę. To dobry czas, aby porozmawiać z proboszczem na temat niezbędnych formalności, które trzeba dopełnić, aby wziąć ślub – będziecie mieć czas, aby dobrze przygotować się do uroczystości. W niektórych parafiach wymagane jest na przykład ostatnie świadectwo katechizacji, ale nie jest to norma w całej Polsce. Ślub kościelny – formalności 3 miesiące przed ślubem 3 miesiące przed ślubem należy przyjść do proboszcza parafii, w której odbędzie się ślub zabierając dowód osobisty, metrykę chrztu i świadectwo bierzmowania obojga partnerów. Jeśli ceremonia zaślubin odbywa się w tej samej parafii, w której para przyjmowała inne sakramenty, przynoszenie dokumentów nie jest wymagane (znajdują się na miejscu). Konieczne jest ukończenie kursu przedmałżeńskiego oraz wspólne uczestnictwo narzeczonych w trzech spotkaniach w poradni rodzinnej oraz udział w trzech konferencjach – można to zrobić również w późniejszym terminie. Na podstawie wymienionych dokumentów i rozmowy z księdzem sporządza się protokół przedślubny , na podstawie którego wygłaszane są zapowiedzi przedślubne w parafii narzeczonych. Po wygłoszeniu zapowiedzi, para powinna przystąpić do spowiedzi. Ksiądz...

twarz niemowlęcia
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Nieznośna wysypka – jak leczyć ospę u dzieci
Najbardziej dotkliwym objawem ospy u dzieci jest wysypka – towarzyszy jej świąd, a przy niewłaściwym leczeniu także ból. Mimo że choroba nie jest groźna, nie można jej lekceważyć, gdyż powikłania mogą być poważne.

Najbardziej dotkliwym objawem ospy u dzieci jest wysypka – towarzyszy jej świąd, a przy niewłaściwym leczeniu także ból. Mimo że choroba nie jest groźna, nie można jej lekceważyć, gdyż powikłania mogą być poważne. Leczenie ospy wietrznej u dzieci Leczenie ospy wietrznej opiera się na łagodzeniu objawów – świądu, który towarzyszy wysypce oraz obniżaniu gorączki. Podczas pierwszych trzech dni, kiedy pojawiają się pierwsze objawy w postaci gorączki, należy skoncentrować się na obniżaniu temperatury ciała – można podawać leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, jednak trzeba uważać, by nie zawierały ibuprofenu. Ibuprofen jest składnikiem takich leków jak Ibuprom, Ibum czy Ibupar.   Gdy pojawi się już wysypka, należy zadbać o to, by dziecko nie rozdrapywało krostek, a gdy już mu się to zdarzy, by zminimalizować rozprzestrzenianie bakterii: obetnij dziecku paznokcie, myj mu często ręce, po umyciu dziecka, delikatnie osuszaj skórę ręcznikiem – nie trzyj jej, zakładaj na noc bawełniane rękawiczki, by nie drapało się przez sen. Jeśli wysypka pojawi się w okolicach intymnych, przygotuj dziecku nasiadówkę z ciepłej wody z dodatkiem rumianku , która złagodzi dolegliwości. Nie używaj. pudrodermu – na początku faktycznie łagodzi uczucie swędzenia, jednak po wyschnięciu ściąga skórę, powodując dodatkowy ból. Lepiej sprawdzi się gencjana, która także wysusza skórę, ale jest delikatniejsza. Rozdrapywanie krostek przez dzieci może skończyć się bliznami.   Oprócz leczenia objawowego, lekarz czasami przepisuje dziecku leki uspokajające i przeciwhistaminowe – jednak robi to przede wszystkim wtedy, gdy dziecko z powodu objawów nie może spać w nocy. W wyjątkowych sytuacjach podaje się immunoglobulinę i leki antywirusowe. Dieta podczas ospy wietrznej u dzieci Ponieważ wysypka może pojawić się również...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik