Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
East News
Styl życia

Nieinwazyjny lifting – efekt odmłodzenia jest spektakularny!

Nieinwazyjny lifting – efekt odmłodzenia jest spektakularny!

Wiotkość skóry i opadanie tkanek zachodzące wraz z wiekiem są wskazaniem do zabiegów liftingu. Jeszcze nie tak dawno jedynym rozwiązaniem była operacja plastyczna. Dziś można skutecznie unieść tkanki w mniej inwazyjny sposób. 

Czym dokładnie jest lifting

Lifting to nic innego jak uniesienie skóry – po to, aby wróciła do położenia, jakie miała w młodości. Jeśli opadanie tkanek jest znaczne, nie obejdzie się bez operacji plastycznej, podciągnięcia i ewentualnie wycięcia nadmiaru luźnej skóry. Jeśli są to pierwsze lub średnio zaawansowane zmiany, można sięgnąć po mniej inwazyjne metody.

East News

Technologie „skin up”

Niezwykły postęp w rozwoju technologii sprawił, że bez naruszania warstwy naskórkowej można podziałać na powięź mięśniową, a więc dokładnie na tę warstwę, na której operują chirurdzy wykonujący klasyczny lifting. Tak właśnie działa technologia HIFU, czyli skoncentrowane ultradźwięki. Podgrzewając włókna kolagenowe, HIFU prowadzi do ich natychmiastowego skrócenia, co daje pierwszy natychmiastowy efekt delikatnego liftingu. Następnie, wskutek pobudzenia pracy fibroblastów, skóra jeszcze się zagęszcza i ujędrnia w kolejnych miesiącach. Dużą popularnością cieszy się też termolifting z użyciem fal radiowych (RF) bądź podczerwieni – regularnie powtarzany zapobiega przedwczesnemu opadaniu tkanek. Nowością są zabiegi, podczas których energia (RF, laserowa) jest wprowadzana bezpośrednio pod skórę za pomocą kaniuli – ich efekty są naprawdę spektakularne. W przypadku powiek można zastosować technologię plazmową, która „otworzy” oko, pod warunkiem że wiotkość skóry nie jest jeszcze zbyt duża. 

East News

Nici liftingujące 

To nici z haczykami bądź mikrowypustami, dzięki którym można rzeczywiście mechanicznie unieść tkanki. Są one wprowadzane punktowo poprzez małe wkłucia, dzięki czemu zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji. Mogą to być nici rozpuszczalne bądź stałe (jak np. w trudnej, ale dającej niesamowity efekt odmłodzenia technice Easylift). Nici rozpuszczalne (np. PDO) dodatkowo stymulują skórę do odnowy, pobudzając w niej produkcję kolagenu, dzięki czemu efekt nasila się jeszcze w czasie. Nowością na rynku są nici liftingujące Aptos Excellence Visage z dodatkiem kwasu hialuronowego, które dodatkowo zapewniają skórze natychmiastowe nawilżenie i rewitalizację. 

East News

Metoda „Fecelift”

FaceTite to rewolucyjna metoda niechirurgicznego liftingu, bijąca rekordy popularności w Hollywood. Dr n. med. Krzysztof Jakubowski, specjalista z zakresu chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej oraz certyfikowany lekarz medycyny estetycznej w klinice ESTELL w Warszawie (www.estell.pl) wyjaśnia, że daje on doskonałe efekty w redukcji „chomików”, poprawia też napięcie skóry w obszarze szyi, policzków i oczu. Łączy termiczną koagulację prądem RF z mechanicznym odessaniem upłynnionej tkanki tłuszczowej. FaceTite wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą wrócić do domu. Charakteryzuje się minimalną inwazyjnością – przez niewielkie nacięcie skóry w okolicy ucha wprowadzamy specjalny aplikator emitujący energię fal radiowych, która podgrzewa głębokie warstwy skóry i tkanki podskórnej oraz tkankę tłuszczową. Otrzymujemy spektakularne efekty ujędrnienia i liftingu porównywalne z zabiegami chirurgicznymi. Pierwsze rezultaty widać już po kilku dniach, finalne – po mniej więcej 3 miesiącach. 

Krzysztof Gojdź o prezentach
Newsy
Pacjentkami doktora Gojdzia są także muzułmanki. Jak wyglądają zabiegi? "Mogę dotykać do..." WIDEO
Pacjentkami doktora Gojdzia są także muzułmanki. Jak wyglądają zabiegi? "Mogę dotykać do..." WIDEO

Sława Krzysztofa Gojdzia sięga daleko poza Europę! Jako wykładowca Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej doktor naucza lekarzy z różnych kontynentów. Do jego ulubieńców należą Azjaci i Australijczycy. W swojej pracy dr Krzysztof Gojdź spotyka się także z pacjentkami nie tylko różnych narodowości, ale i wyznań. W rozmowie z Party.pl doktor opowiedział jak wyglądają zabiegi na kobietach wyznających islam. Mogę dotykać do linii włosów. Jeżeli jest osoba, która towarzyszy pacjentce przy zabiegu, np. siostra, matka czy ciotka, mogę przy nich własnymi rękoma dotknąć pozostałej części twarzy. Ale to trzeba robić w sposób bardzo wyważony i delikatny.  W jakich krajach pacjentki nie podają doktorowi nawet dłoni na przywitanie? Posłuchajcie!   Zobacz także: Nie uwierzycie jakie prezenty dr Gojdź otrzymuje od swoich pacjentów! Opowiedział nam o nich!   Krzysztof Gojdź na promocji swojej książki.

medycyna estetyczna i lifting powiek
East News
Styl życia
Marzysz o młodym spojrzeniu? Poznaj najlepsze zabiegi na okolice oczu
Marzysz o młodym spojrzeniu? Poznaj najlepsze zabiegi na okolice oczu

Każda kobieta marzy o pięknym i młodym spojrzeniu, zachowanym na długie lata. Na szczęście nie trzeba poddawać się skomplikowanym zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej, żeby uzyskać taki efekt. Obecnie istnieją już znacznie prostsze metody, dzięki którym można cieszyć się zadbanymi okolicami wokół oczu przez długie lata. Poznajcie metody niechirurgicznego liftingu, które szybko i skutecznie odmładzają spojrzenie i niwelują zmarszczki wokół oczu.  EasyLift Minimalnie inwazyjny lifting wykonany za pomocą stałych nici Spring Thread.  Opinia eksperta Dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej i anestezjolog, Klinika Strzałkowski w Warszawie (pielegnacjaurody.pl): Metodą EasyLift można odmłodzić całą twarz i unieść okolicę żuchwy, policzki, a także - co niemożliwe w liftingu operacyjnym - górną część twarzy, w tym okolice oczu i skroni. Stosowane w zabiegu nici Spring Thread są wykonane z biozgodnych materiałów, do lat wykorzystywanych w implantologii, czyli medycznego poliestru oraz silikonu. EasyLift różni się od klasycznego zabiegu z użyciem nici przede wszystkim techniką ich implementacji. Do zabiegu wykorzystywane są stałe nici z haczykami, za pomocą których tworzony jest pod skórą stelaż podciągający i podtrzymują opadające tkanki. Nici przechodzą pod skórą głowy aż do jej czubka. Do lifitngu twarzy zużywa się zazwyczaj ok. 10 metrów nitki! Zabieg wykonywany jest w sterylnych warunkach. Wcześniej pacjentowi podawany jest antybiotyk, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Po trzech latach wykonuje się tzw. zabieg retencyjny, którego celem jest poprawa napięcia nitek.  Pellevé Zabieg, który dzięki wykorzystaniu ciepła fal radiowych ujędrnia i umożliwia nieinwazyjny lifting skóry. Opinia eksperta:...

Modelka z jędrną skórą
East News
Fleszstyle
Skuteczny lifting bez skalpela? Oto, zabieg, który diametralnie zmienia wygląd twarzy, ale nie wymaga ingerencji chirurga
Skuteczny lifting bez skalpela? Oto, zabieg, który diametralnie zmienia wygląd twarzy, ale nie wymaga ingerencji chirurga

EasyLift® to alternatywa dla chirurgii plastycznej. Na czym polega zabieg? Czy jest rozwiązaniem dla każdego i jakie są jego walory – opowiada dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Strzałkowski (www.klinikastrzalkowski.pl). „Nieinwazyjny lifting” to nadużywane określenie. „Alternatywa dla chirurgii” – czy tak można nazwać zabieg EasyLift®? EasyLift® to specjalność naszej kliniki. Jest najbardziej innowacyjnym liftingiem twarzy z użyciem stałych nici. Zabieg ten jest przeznaczony głównie dla pacjentów od 40. roku życia, u których widać, że tkanka zaczyna opadać. Kiedy obwisa policzek, tworzy się bruzda nosowo-wargowa, następnie powstają tzw. linie marionetki , a na końcu „chomiki” oraz drugi podbródek. Wszystko wynika z wiotkości tkanki i postępujących zmian na skutek działania grawitacji. Zadaniem tego zabiegu jest uniesienie skóry i umiejscowienie jej tam, gdzie była przed laty. Oczywiście można wykonać tradycyjny lifting u chirurga plastyka, który jest doskonałym zabiegiem, ale wiąże się ze znieczuleniem ogólnym, wycięciem płatów skóry, bliznami i ściąganiem skóry do tyłu. W EasyLift® podnosimy tkankę i uzyskujemy bardziej naturalny efekt. Lifting bez skalpela odbywa się w znieczuleniu ogólnym czy miejscowym? Tylko w znieczuleniu miejscowym: na skórze twarzy, szyi i głowy. Podajemy je jedynie w obszarach, gdzie implantujemy nici. Technika ta nie pozostawia żadnych blizn, bo nie wycinamy u pacjenta fragmentów skóry. Czy można powiedzieć, że to zabieg dla każdego? Poleciłbym go trzem grupom osób. Pierwszą z nich są kobiety, którym zaczęła obwisać skóra i które chcą ją umieścić tam, gdzie była przed laty, za pomocą jednego skutecznego...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner